Jump to content
IGNORED

Duolingo


bigvlada

Recommended Posts

2 hours ago, Patty Lee said:

Ja sam bila na 800+ vezanih dana kad sam imala unrelated nervni slom i bukvalno zaboravila na Duolingo, na nedelju dana otprilike, i nije bilo načina da povratim streak i to je bilo to.

 

I am now free.

 

ja sam se bede otarasila pre mese dana i pravo da vam kažem preporodila sam se otkad mi ne stižu Lilyni pasivno-agresivni rimajnderi

 

:cool:

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Ja sam imao streak od cca 550 dana, španski.
Prekinuo ga pre nekih 2 godine kad su imbecili potpuno promenili UI/UX aplikacije u jednom apdejtu

:isuse: Dao dva dana šansu novoj aplikaciji i deinstalirao. 
 

Inače, španski je apsurdno lak jezik za

učenje. Da mi je stvarno moramje, verujem da bi ga progovorio za par meseci. Pisanje i čitanje malte ne kao po vuku, i nema problema sa izgovorom.
 

Koristio sam duolingo nekih 15-20 min dnevno, uglavnom na wc šolji :D i naučio neke osnovne fraze i da pročitam ponešto jednostavnije. A krenuo sam od nule i generalno sam duduk za jezike. 
 

Sad, nakon 2 godine pauze nije ostalo ništa više od no hablo espanol  ¿donde esta mi telefono? :sad:

 

  • Haha 3
Link to comment

Drndam francuski na duolingu jer ne mogu da uzimam privatne casove sad, inace bih uvek uzimala casove da naucim jezik. Kriminalno je los za ucenje duolingo, samo prija, vise je igrica. 
Da ti tacan odgovor kad omanes skroz akcente, wtf. Da ne pricam o celom sistemu ucenja gde treba u recenici da dopunis najlaksu i najnebitniju stvar. Nema veze da l ces upotrebiti passé composé ili l’imparfait, nego ti nama reci kako se kaze plafon (plafond)

Prosle godine sam malo uzimala casove i bilo je divno (ne treba mi ni za sta sem sebi za dusu). 
Kad sam napljuvala dovoljno: ziveo duolingo meni sad 

  • +1 3
Link to comment

Inače, Duolingov test engleskog se priznaje na mnogim univerzitetima pored Ielts-a i TOEFL-a i ostalih. Ne znam kako su se uvukli na to tržište. Polaže se od kuće, test traje sat vremena. Dalje se nisam udubljivala.

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment

Sigurna sam da Duolingo ima manjkavosti, naravno da se ne treba stavljati ni u istu recenicu sa casovima jezika, konverzacijom. Mada i ne ocekujem nikakvo savrsenstvo od te aplikacije.

Medjutim, kad sad razmislim, meni to nije bio razlog da ga napustim. Verovatno sam se zasitila. Plus se nisam ponasala u skladu sa sobom - uhvatilo me ludilo da treba da vezbam svaki dan i da budem u dijamantskoj ligi (ne u atletici :D). Inace ne volim sebi da stvaram pritiske i stresove u zivotu, moranja i ostala sranja (ionako ih ima onoliko) i ne karakterise me takmicarski duh. Sta mi je trebalo da guram jak tempo, ne znam, tu se izgubilo uzivanje i radost i usla sam u osecaj obaveze - kao, svaki dan moram da odvojim vreme da vezbam, a uopste mi nije do toga, nemam vremena...

Tako da, mozda se vratim, kad i koliko stignem, a mozda se i ne vratim, i to je u redu :).

 

  • +1 3
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
On 29. 9. 2024. at 3:14, bios said:

Sad, nakon 2 godine pauze 

¿Donde eres?

Me llamo Zeka. Yo soy una mujer. 

 

Hunden spiser anden.

Hvordan har du dat? 

Unskyll me, der er en jenta.

Jag spiser smorbrød. 

Jag elsker du. 

 

23 года:

Меня не счастьливо сказать что здесь ничего хорошего сюда. Мы любим что-так, которой беспомощный жизнь. 

 

Ruska tastatura 🤦🤮

 

 

Link to comment
On 3. 10. 2024. at 16:26, Svemir Zeka said:

Hunden spiser anden.

Hvordan har du dat? 

Unskyll me, der er en jenta.

Jag spiser smorbrød. 

Jag elsker du.

Morao sam da guglam i proverim postoje li unskyll i smorbrod

  • Haha 1
Link to comment

Kad sam malo učio italijanski bila je rečenica "tvoja patka je moja večera" (La tua anatra è la mia cena - doduše verovatno sam pogrešio ovaj akcenat na e). Očigledno deluje da zapamtiš makar to.

  • Haha 1
Link to comment

Ja počeo da obnavljam francuski pre nedelju dana (učio u osnovnoj i srednjoj). Za sad je prelako, repetitivno i previše vuče na igricu. Fali gramatike. Teško će neko naučiti jezik od nule tako. Ali znači kao mali confidence boost :)

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...