Jump to content
IGNORED

UEFA Liga Konferencija(sve sezone)


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

Imam neki osećaj da ceo život gledam jednu te istu Vošinu utakmicu.

Večni déjà vu.

 

Permanentno stanje neispunjenih očekivanja. Fudbalski klub opozicije.

 

  • +1 1
Link to comment

Vojvodina ne može da napuni stadion ni za evropsku tekmu, kakvi smarači jbt…

 

Vrteo sinoć kanale, Borac Banja Luka se bori sa Austrijom iz Beča, tribina preko puta kamere kao šibica. 
 

edit: nigde ne nalazim broj gledalaca u izveštaju na netu

Edited by John Coltrane
Link to comment

Tribine se popune nekako ali ove exYU ekipe pune svi redom, baš jezivo izgledaju svi redom osim Dinamo Zg i nadam se da Zvezda osvjetla obraz sa ovom strukom, fudbal je ovdje izgleda prevaziđen zato što se tu petlja i kurta i murta radi uhljebljenja  a sve tankosava za ozbiljan stručan rad sa igračima, ali su zato prvi u prosjačenju para iz budžeta za ovo ono.

Link to comment

nacionani koeficijent Srbije mogu da guraju i održavaju samo Partizan i Zvezda. i to ne pojedinačno nego zajedno. nije dovoljan samo jedan, koliko god da je jak i šta god da napravi. samo pod tim uslovima ostali klubovi mogu da vide Evropu u većem broju, pa čak i da imaju garantovanu neku grupnu fazu.

 

zapravo su dobri rezultati po Evropi večitih u poslednjih par godina i pogurali do ovde. koliko god da je Partizan kiksao i raspadao se kući, u Evropi je uspeo da namakne priličan broj bodova. prešle godine čak i veći nego Zvezda.

 

ovde još treba da se ima u vidu da Lepa Brena može da bude izvor priličnog broja bodova. a to je značjno jer se radi o takmičenju gde i bi neko, pored večitih, mogao da napravi barem neku pobedu i dovuče neki bod. dobro, uz malo sreće u žerebu, da ne ulete npr. Nica i Keln, kao nekima ;)

  • +1 1
Link to comment

Golovi koje nase ekipe primaju su odlican odgovor na stalne price o sklanjalicama i bizarnim reakcijama odbrambenih igraca. Ali je najbolje sto je te reakcije kao uzrok poraza apostrofirao trener koji trenira i stavlja u tim iste te igrace. Inace je postalo krajnje neprijatno slusati izjave nasih trenera posle utakmica koje gube, uvek je neko drugi kriv, uvek je neko drugi nesto pogresno uradio, mi smo dobro pripremili utakmicu i drzali je pod kontrolom ali onda neopreznost, nesrecan slucaj, visoka trava, sudija, sticaj okolnosti, cinjenica da je te noci Merkur bio u petoj kuci ili nesto deseto je uticalo na to da sva nasa minuciozna i genijalna priprema utakmice padne u vodu. Nula samokritike, nula ucenja iz sopstvenih gresaka, nula refleksije, samo trazenje izgovora u hudoj sudbini i teorijama zavere.

 

Vojvodina je jednostavno ispala od boljeg i bolje pripremljenog tima koji je znao sta hoce, revans sve vreme rezultatski drzao pod kontrolom i prakticno bez ikakvog ozbiljnog stresa priveo utakmicu kraju. Do danas da se igralo Vosha ne bi uspela da preokrene utakmicu ni slucajno, tim koji utakmicu koju mora da dobije igra samo u minutima kad rezultat krene nizbrdo nije ozbiljan tim. A tacno to su Novosadjani sinoc pokusali, igrali su samo u periodu izmedju 0:1 i 1:1. Ili su samo za toliko imali snage ili jednostavno nisu imali ni kvalitet ni karakter da pokusaju da dobiju utakmicu.

  • +1 2
Link to comment
21 minutes ago, Ted said:

nacionani koeficijent Srbije mogu da guraju i održavaju samo Partizan i Zvezda. i to ne pojedinačno nego zajedno. nije dovoljan samo jedan, koliko god da je jak i šta god da napravi. samo pod tim uslovima ostali klubovi mogu da vide Evropu u većem broju, pa čak i da imaju garantovanu neku grupnu fazu.

 

zapravo su dobri rezultati po Evropi večitih u poslednjih par godina i pogurali do ovde. koliko god da je Partizan kiksao i raspadao se kući, u Evropi je uspeo da namakne priličan broj bodova. prešle godine čak i veći nego Zvezda.

 

ovde još treba da se ima u vidu da Lepa Brena može da bude izvor priličnog broja bodova. a to je značjno jer se radi o takmičenju gde i bi neko, pored večitih, mogao da napravi barem neku pobedu i dovuče neki bod. dobro, uz malo sreće u žerebu, da ne ulete npr. Nica i Keln, kao nekima ;)

 

Ja ocekujem da Partizan i ove godine donese ubedljivo najvise bodova, prosto im je takva konfiguracija utakmica. I Zvezda i TSC ce veci deo evropskih kampanja provesti u grupama evropskih liga koje su za klasu iznad po kvalitetu i tesko ce dolaziti do bodova protiv za klasu jacih protivnika. Partizan ce igrati takmicenje po meri a u kvalifikacijama ce biti izraziti favorit, tako da me ne bi zacudilo da skupi vise bodova nego svi ostali nasi klubovi zajedno. Od Cuke ne ocekujem nista a Vojvodinu smo vec videli na delu i ispratili u domacu ligu.

 

Uzgred, zivim za dan kada ce neki nas klub ispasti iz Evrope a da nijedan portal ne objavi vest s naslovom "Putuj Evropo, nemoj vise cekati na XY". Pocelo je ozbiljno da smara da kad god neko nesto podbaci urednici se odmah sete Djordja Balasevica i njegovog odavno izraubovanog stiha. Urednici na tim portalima ocigledno imaju kreativnost kamena krajputasa i inteligenciju dvodihalice.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

Ja ocekujem da Partizan i ove godine donese ubedljivo najvise bodova, prosto im je takva konfiguracija utakmica. I Zvezda i TSC ce veci deo evropskih kampanja provesti u grupama evropskih liga koje su za klasu iznad po kvalitetu i tesko ce dolaziti do bodova protiv za klasu jacih protivnika. Partizan ce igrati takmicenje po meri a u kvalifikacijama ce biti izraziti favorit, tako da me ne bi zacudilo da skupi vise bodova nego svi ostali nasi klubovi zajedno. Od Cuke ne ocekujem nista a Vojvodinu smo vec videli na delu i ispratili u domacu ligu.

 

tvoja očekivanja u vezi Partizana mogu da se pokažu kao uzaludna. sad već tradicionalno, sa popunom tima se kasni, oteže i odugovlači, dosta se ide na sreću i suv kvalitet protiv slabijih, pouzdanje u višu sili ili šta ti ja znam. što naravno može da rezultira i šamarčinom u vidu promptnog ispadanja. centralni deo odbrane je katastrofa, to ako se ne popuni barem pristojno, vrlo teško će biti sa Evropom ove godine

Edited by Ted
Link to comment
1 hour ago, harper said:

Uzgred, zivim za dan kada ce neki nas klub ispasti iz Evrope a da nijedan portal ne objavi vest s naslovom "Putuj Evropo, nemoj vise cekati na XY". Pocelo je ozbiljno da smara da kad god neko nesto podbaci urednici se odmah sete Djordja Balasevica i njegovog odavno izraubovanog stiha. Urednici na tim portalima ocigledno imaju kreativnost kamena krajputasa i inteligenciju dvodihalice.

 

što se ovoga tiče apsolutno. mozak boli od ponavljanja besmislica.

 

kako je početak sezone očekujem i one čuvene komparacije i tabelice, sa pompeznim naslovima, tipa Badnjevac rame uz rame sa Juventusom i Barselonom, a ispred Bajerna. sve to na osnovu činjenice da, npr. Badnjevac nije primio gol u prvih 5 kola prvenstva.

 

kako godine prolaze smanjuje mi se tolerancija na novinare :D. recimo, posle svakog Uskrsa mora da ide tekst šta da radite sa jajima koja su vam ostala. pa bolidi, nemoj da farbate 200 jaja nego 20 pa neće ništa da ostane. ili svake godine pre no što odem u Grčku idu tekstovi kako su cene otišle u nebo (ja odem ono sve isto ko i prošle godine), kako zli Grci teraju jadne Srbe sa plaže (ja odem i naletim na "naše" ne plaži koje bi ja lično puškom oterao odatle). isl.

 

 

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, harper said:

Golovi koje nase ekipe primaju su odlican odgovor na stalne price o sklanjalicama i bizarnim reakcijama odbrambenih igraca. Ali je najbolje sto je te reakcije kao uzrok poraza apostrofirao trener koji trenira i stavlja u tim iste te igrace. Inace je postalo krajnje neprijatno slusati izjave nasih trenera posle utakmica koje gube, uvek je neko drugi kriv, uvek je neko drugi nesto pogresno uradio, mi smo dobro pripremili utakmicu i drzali je pod kontrolom ali onda neopreznost, nesrecan slucaj, visoka trava, sudija, sticaj okolnosti, cinjenica da je te noci Merkur bio u petoj kuci ili nesto deseto je uticalo na to da sva nasa minuciozna i genijalna priprema utakmice padne u vodu. Nula samokritike, nula ucenja iz sopstvenih gresaka, nula refleksije, samo trazenje izgovora u hudoj sudbini i teorijama zavere.

 

Vojvodina je jednostavno ispala od boljeg i bolje pripremljenog tima koji je znao sta hoce, revans sve vreme rezultatski drzao pod kontrolom i prakticno bez ikakvog ozbiljnog stresa priveo utakmicu kraju. Do danas da se igralo Vosha ne bi uspela da preokrene utakmicu ni slucajno, tim koji utakmicu koju mora da dobije igra samo u minutima kad rezultat krene nizbrdo nije ozbiljan tim. A tacno to su Novosadjani sinoc pokusali, igrali su samo u periodu izmedju 0:1 i 1:1. Ili su samo za toliko imali snage ili jednostavno nisu imali ni kvalitet ni karakter da pokusaju da dobiju utakmicu.

 

Prvi gol koji je Vojvodina juče primila je dokaz njene jezive taktičke nepismenosti. Pogledajte ovde situaciju na 0:20:

 

 

Prvo igrač APOEL-a probija po levoj strani dok desni spoljni Vojvodine kaska za njim jer kasni. Desni bek Vojvodine izlazi da pomogne, igrač APOEL-a vraća spoljnom u sredinu, i onda lopta JEBENIH 5 SEKUNDI skakuće po ivici šesnaesterca bez da je iko izbaci ili izblokira, gde je na šut čeka čak 4 igrača APOEL-a koje ne markira APSOLUTNO NIKO. Čak šest igrača Vojvodine se nalazi u prostoru širine 10 metara, dok se preostala četvorica uopšte ne nalaze unutar 35-40 metara od sopstvenog gola, i gde su oni, sam Bog zna.

Link to comment
1 hour ago, Ted said:

 

tvoja očekivanja u vezi Partizana mogu da se pokažu kao uzaludna. sad već tradicionalno, sa popunom tima se kasni, oteže i odugovlači, dosta se ide na sreću i suv kvalitet protiv slabijih, pouzdanje u višu sili ili šta ti ja znam. što naravno može da rezultira i šamarčinom u vidu promptnog ispadanja. centralni deo odbrane je katastrofa, to ako se ne popuni barem pristojno, vrlo teško će biti sa Evropom ove godine

 

Ti ces bolje znati posto vise pratis Partizan. Meni se dosta dopalo ono sto sam video protiv TSC-a, naravno u okviru naseg kvaliteta, inace je utakmica bila poluamaterska, mislim da je Partizan posle prvih pola sata besmisla mogao i trebalo je da dobije utakmicu. Taj isti TSC se prosetao kroz Nis odmah u sledecem kolu, tako da ocigledno imaju nekakav kvalitet. Problem da se proceni kvalitet nasih timova lezi u cinjenici da ce nam prvenstvo ove godine biti nikad sarenije i sa nikad vecim razlikama u kvalitetu timova zbog ove slucajnosti da ce nam pet klubova igrati Evropu i jos vece slucajnosti da ce Zvezda igrati direktno grupe Lige Sampiona. Razlika u nominalnom kvalitetu izmedju Zvezde i ostalih "evropskih" timova je velika, razlika izmedju tih timova i ostatka lige je jos veca.

 

Bice zanimljivo videti ponasanje Vojvodine, Cukarickog i TSC-a nakon sto ispadnu iz Evrope, s tim sto je Vosha vec ispala, pitanje je koliko dugo i da li ce do kraja sezone izdrzati da ne prodaju bolje igrace koje mogu da prodaju kroz evropski izlog. Za Partizan ocekujem da ce kompletirati tim i biti ubedljivo drugi u domacoj ligi, prvo mesto je mislim rezervisano za Zvezdu koja je napravila jezivo dobar tim za nase prilike i ima resurse da obezbedi dobre izmene cak i ako proda nekog od vaznih igraca.

 

Uzgred, znam da ce ovo zvucati kao provokacija za navijace drugih klubova ali isuvise sam mator da me to brine, ako Bahar sa Zvezdom ista ozbiljno uradi na jesen, a pod tim podrazumevam tri stvari: 1. disciplinovano, agresivno i nemilosrdno razvaljivanje domacih timova iz kola u kolo, 2. veliku razliku u bodovima na polusezoni u odnosu na najblizeg pratioca i 3. najmanje trece mesto u grupi LS, da sam ja neko mudo u FSS zamolio bih ga da najmanje jednom mesecno sa pomocnicima drzi seminar domacim trenerima na temu modernog shvatanja fudbala i profesionalnih obaveza. Takve seminare sa ozbiljnijim evropskim trenerima, ne moraju da budu najbolji ali recimo druga liga evropskih trenera, je odavno trebalo organizovati u svakoj pauzi izmedju polusezona. Ja bih cak stavio da jedan od uslova za dobijanje ili produzenje trenerske licence bude prisustvo na jednom broju tih seminara. Ovo sto domaci treneri i klubovi rade je ozbiljan volontarizam, sektasenje i zatvaranje u domaci krug taktickog fudbalskog besmisla koji je prepun medjusobnog tapsanja po ramenu, iluzija o sopstvenom znanju i bolecivog odnosa medija prema njima da im se niko ne bi zamerio.

 

Vojvodina moze da izgubi od kiparskog tima, gubili su i Zvezda i Partizan od njih, ali ne moze da izgleda onako kako je izgledala sinoc a da Batak u medijima vazi za jednog od boljih trenera nove generacije. Ono sinoc od strane Voshe je bila improvizacija koja je zavisila od toga koliko dugo ce imati snage Cumic, nije bila takticki pripremljena utakmica sa ambicijom da se dobije. Slabiji timovi manjak u kvalitetu moraju da nadoknadjuju taktickom disciplinom i velikim radom na terenu, to nam je svojevremeno pokazao Vladan Milojevic s onim krshem od Zvezdinog tima koji se provlacio protiv kvalitetnijih klubova. Ako to izostane slabiji tim nema cemu da se nada jer veci kvalitet uvek pobedjuje manji ako je motiv isti, rad na terenu isti, takticka priprema ista. To je veoma prosta logika. Strucni rad u Srbiji mora da se poboljsa a da bi se to uradilo neko mora da udje i ocisti Augijeve stale srpskog trenerskog zanata. U poslednjih nekoliko godina se pojavilo u Srbiji nekoliko perspektivnijih trenera (Lazetic, Veselinovic, Kerkez,...), njima se mora pomoci da dalje napreduju i usavrsavaju se. Takodje treba uraditi nesto sa tim trenerskim ugovorima kako ljudi ne bi dobijali otkaze posle nekolliko utakmica jer uprave klubova ne znaju sta ce drugo cim krenu losi rezultati. Nije cudno to sto sam u ovom nabrajanju pomenuo dva trenera koji imaju kontinuitet u svojim klubovima, za trenere je kao i za igrace vazno da klubovi imaju strpljenja sa njima..

Edited by harper
Link to comment

Greota da ne ostane zabeleženo, kakva golčina Tobola u Bazelu, i to iz dva neverovatna šuta. Tamo negde od 0:50. Kazahstanski komentator, iskrivio sam se :laugh:

 

 

Na kraju su uspeli i da ih izbace, posle 3:1 u Bazelu i 1:2 u Kostanaju.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, harper said:

Ti ces bolje znati posto vise pratis Partizan. Meni se dosta dopalo ono sto sam video protiv TSC-a, naravno u okviru naseg kvaliteta, inace je utakmica bila poluamaterska, mislim da je Partizan posle prvih pola sata besmisla mogao i trebalo je da dobije utakmicu. Taj isti TSC se prosetao kroz Nis odmah u sledecem kolu, tako da ocigledno imaju nekakav kvalitet. Problem da se proceni kvalitet nasih timova lezi u cinjenici da ce nam prvenstvo ove godine biti nikad sarenije i sa nikad vecim razlikama u kvalitetu timova zbog ove slucajnosti da ce nam pet klubova igrati Evropu i jos vece slucajnosti da ce Zvezda igrati direktno grupe Lige Sampiona. Razlika u nominalnom kvalitetu izmedju Zvezde i ostalih "evropskih" timova je velika, razlika izmedju tih timova i ostatka lige je jos veca.

 

previše je rano za ocenu Partizana. mislim da se očekuje dolazak barem još jednog igrača, a moguće i dvojice. u zadnjoj liniji.

 

za razliku od Zvezde, koja je imala normalne pripreme, mi smo gubili vreme po Sloveniji igrajući sa nekim trećeligašima, na pomoćnim ili hotelskim terenima. sve to u situaciji kada ekipa još nije bila ni blizu formirana. kad sabereš, pripremala se jedan ekipa, a igraće neka značajno drugačija. što se ono kaže, džaba ste krečili. sve to moglo ja da se odradi u Teleoptiku, za manje pare a i sa kvalitetnijim protivnicima.

 

za razliku od Zvezde, koja je gro formiranja igračkog kadra završila na vreme, mi smo u klasičnom Srpskom "zlatnom pravilu". koje kaže da, ako je za neku radnju propisan određeni rok, najbolje vreme da se ta radnja obavi je poslednjeg dana roka, a ako je rok duži, onda poslednje nedelje. ne vredi što iskustvo kazuje o manjkavostima ovakvog pristupa. kvalitet glavnih pojačanja i njihovi dometi, to ostaje da bude viđeno.

 

za razliku od Zvezde, koja je dovela trenera i stručni štab, ne samo na vreme, već i sa performansama koje odudaraju od lokalnih i vuku ka Evropskim, mi smo i u tom pogledu u fazi privremenog rešenja. nakon što je Stolica brzinom svetlosti pokazao da nije dorastao mestu i trenutku, ničim izazvan se ukazao Petrić, koji je na kraju napustio brod u sred sezone i nakon jezivo odrađenih priprema i prolećnog brodoloma, a njega je nasledio trener koji sam kaže da je tu zato što drugi neće. tačnije, vi imate trenera koga ste birali, mi imamo iznuđeno rešenje jer se naša moć izbora vrti na nivou Stolica-Petrić-Duljaj, a van tog nivoa, očito da niko nije raspoložen.

 

dakle, Zvezda ima prednost na klupi (struka), na terenu (kvalitet) i u novčaniku, a pored svega toga prelazi rok i pripreme je odradila blizu optimuma, za razliku od nas.

 

od svih navedenih prednosti, po mom skromnom mišljenju, najveća je ona na klupi. i sa duplo manje para od onih koje je Zvezda uložila, može da se skocka tim koji bi joj parirao, a možda je i pretekao u borbi za titulu. ali pod uslovom da klupa (struka i sportski sektor) to znaju da oposle. u našem slučaju to deluje kao malo verovatno.

 

ovaj tim Partizana, sa odgovarajućim rešenjima u centru odbrane, mislim da će moći da igra sa Zvezdom. kad kažem igra mislim da ne bude kao protiv Vojvodine ili TSC, gde ste rešili sa pola snage. ne mogu da tvrdim, jer je još rano sa ocenu Firmina, Kalulua i Severine, a ne zna se još kakvo pojačanje/pojačanja dolaze u zadnju liniju. ovako na prvu loptu, deluje da je tim kvalitetniji od prošlosezonskog. ali nije dovoljno širok da bi izdržao prvenstvenu trku u kombinaciji sa igranjem Evrope.

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment

@Ted

 

Duljaj je rekao da je uz dolazak štopera želja još jedno krilo, a ne levi bek.

 

Meni miriše da će to zavisiti od našeg ulaska u Evropu i da to neće nužno biti čisto krilo, već Stevan Jovetić.

Edited by Milošica
Link to comment
19 hours ago, Milošica said:

@Ted

 

Duljaj je rekao da je uz dolazak štopera želja još jedno krilo, a ne levi bek.

 

Meni miriše da će to zavisiti od našeg ulaska u Evropu i da to neće nužno biti čisto krilo, već Stevan Jovetić.

 

Duljaj je dosta toga pričao, ali to što je pričao nije sa sasvim realizovalo prema njegovim zamislima. pričao je i da bi do početka priprema trebali da imamo oformljen tim i da posle toga mogu da budu transferi ako se iznenda nešto ukaže na tršištu. epilog je bio da smo pripreme odradili bez ključih igrača koji su, gotovo svi redom, dolazli kasnije.

 

da je štoper prioritet to je postalo jasno onog trenutka kada je Vujačić digao sidro. kakav god da je bio, bio je najbolja opacija na toj poziciji. Sveta i Sani, kada ima dožu oni dani, mogu da budu pogubniji po naču mrežu od navale Mančester Sitija. u paru sa bilo kojim od navedenih, ovaj klinac Ilić može samo da dobije frustracije, a nikako ono što je mladom igraču neophodno.

 

plus su Svetu zakucali kao kapitena, što je greška. grška ili ne, on će sigurno da igra. po meni, kapiten treba da bude nako na koga drugi igrači treba da se ugledaju i ko ima autoritet među tim igračima. nebitno dal je "naše dete", čak nije ni bitno dal je redovno u prvih 11. takav je Bibras, a posle njega Šćekić i to bi trebalo da budu kapiten i zamenik kapitena. Sveta će samo da ima dodatni pritisak i nisam uopšte sigoran do može da nosi tu traku sada.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...