Jump to content
IGNORED

House of the Dragon


theanswer

Recommended Posts

Šta su lepo napravili ove sezone, života ti? :D Nemoj da ti povučem licencu da me predstavljaš kao tribute band ovde.

  • Haha 2
Link to comment

Sta ti je tacno cliffhanger ovde? Meni je krajnji utisak sezone not great not terrible, dosadnjikavo sa povremenim dobrim scenama, gledace se treca sezona svakako.

  • +1 3
Link to comment

odlicna je bila sezona; ja nisam fan got literature niti me zanima da li ce postovati one stavke koje si naveo kao problematicne, pa sam se bas fino izvozao ove sezone, pogotovo od 5e naovamo.

 

prijalo mi je i sto nrma previse dvorskih intriga, te tajne&lazi me najvise smaraju.

 

opet, ja sam se lozio da gledam one propale prequele the long night, first men, sta vec. 

 

samo im nije trebao ovaj antiklimaks na kraju, ostalo mi je bilo vrlo vrlo dobro, @Weenie Pooh

Link to comment
4 minutes ago, Choda said:

Sta ti je tacno cliffhanger ovde?

 

 

A cliffhanger is a plot device in a book, movie, or TV show that leaves the audience in suspense at the end of a scene or episode. If your favorite show ends its season with a cliffhanger, you'll have to wait months to find out what happens next.

Link to comment

Starkovi starci u fazonu

Bugari su ušli u Sofiju

 

suma sumarum za obe sezone: tanko sve ovo, osim CGI

Link to comment
1 hour ago, ZokiAsov said:

Meni to omiljena scena sezone, kad cetnici marsiraju kroz tvinse

 

Najbolje je što nema apsolutno nikakve motrebe da marširaju kroz Tvinse :D 

 

Evo kuda im ide put:

Kingsroad.png 

 

Što kaže Preston, mora da su prešli na zapadnu obalu da bi iznenadili Džejmija Lanistera u Whispering Wood. 

 

Najgora stvar u vezi sa HOTD je ta opsesivna potreba da prave debilne tie-ins sa GOT, u šta spada i to prelaženje Tridenta kod Twins.

 

Daemon Targaryen sa "Winter is Coming", GTFOH. Valirijanski bodež i proročanstva, Prince Who Was Promised vs. Mother of Dragons, užasno je važno da se Targaryen loza protegne do finala S8 u kom će Jon Snow da iznabada tetku, sudbina sveta zavisi od toga :isuse:

 

Night King, to nema veze, njega će neka Stark devojčica da sredi, nebitno. 

 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 3
Link to comment
23 minutes ago, oyashirazu said:

Daemon Targaryen sa "100 za jednog", GTFOH

 

Joj da, loži čovek Riverlands pešadiju da će svako od njih da pobije sto protivničkih, a cela sezona se vrti oko zmajeva kao nezaustavljivog oruža :D 

 

Bezbroj takvih sitnih gluposti u finalu, a verovatno najsmešnija je bila ona kad Alycent bane kod Rhaenyre da joj ponudi predaju grada. Kao, za tri dana će Aemond da odleti negde, ako ti tada baneš sa svojih šest zmajeva, ja ću da ubedim naše da se predaju (umesto da suicidno izginu). Da ti nisam dojavila, ne bi sigurno saznala da je naš leteći dinosaurus otišao, pošto imaš samo šesnaest hiljada špijuna u gradu. 

 

Diplomatija, baby! Jedini uslov je da poštediš mog obogaljenog sina uzurpatora Aegona... ali ako nećeš ne moraš, svejedno. Nego, plan B, hoćeš možda sa mnom da živimo same u šumi, plivamo, opuštamo se, jebeš ove dinastičke zavrzlame? Nećeš ni to, a? Pa dobro, ništa onda, aj zdravo.

 

:hail:

 

 

Edited by Weenie Pooh
  • Haha 4
Link to comment

Uh da, zaboravio sam spektakularnu scenu gde kraljica Rhaenyra dolazi da razgovara sa svojim rukovnikom Corlisom Velaryonom u neko raspalo brodogradilište, valjda su sve dvorane bile zauzete. 

 

Oni nešto kao tutumrače oko logistike i strategije, ali onda joj Corliss usput objavljuje da je odlučio da promeni ime svog broda! Ranije se zvao The Sea Snake a sad će se zvati The Queen Who Never Was, u čast njegove pokojne zmajevite žene :isuse:

 

Koliko je to samo glupa ideja, mjktjbm.

 

Prvo, "Sea Snake" je nadimak samog Corlisa - lik je pod tim imenom poznat bukvalno širom sveta. Hoće li tražiti da i njega ubuduće oslovljavaju sa The Queen Who Never Was, ili to važi samo za brod?

 

Drugo, TQWNW je bio podrugljiv nadimak za rahmetli Rhaenys! Izmislila ga je dvorska luda Mushroom (koja u seriji ne postoji, a realno je najbolji lik). Sigurno se niko nije obraćao zmajevitoj babi tako,  posprdno je podsećajući da nije bilo proglašena za kraljicu pre 50 godina! 

 

Dakle, Corliss je odlučio da svoj world-famous kul nadimak zameni za sprdnju kojom su dvorske lude podjebavale njegovu pokojnu suprugu :hail:

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...