Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

9 hours ago, ragasto said:

U kompaniji gde radi moj drug rekruterka greskom poslala ponudu za posao liku koji je vec zaposlen. On iz zajebancije pitao koji je range i ova mu nudila dosta vise nego sto ima :lolol:

 

Nema prica srecan kraj. Lik nije dobio povisicu a ona je dobila otkaz :sad:

 

/rant_on

BTW kiminalno je koliko rekruteri u ITu nemaju pojma o ITu. Bio sam na gomili intervjua, radio i sam selekciju kandidata, znam dosta rekrutera ovako... i ne znam ni jednog koji zna i najosnovnije stvari u vezi ITa a kamoli da razlikuje Angular i AngularJS. Zasto kompanije ne posvete malo paznje da istreniraju te ljude i zasto, ovo mi tek nije jasno, ti sam, ako vec to godinama radis, se ne iscimas da razumes to. Da ih sutra sutnes i zamenis sa AI izgubio bi tacno nula u kvalitetu izbora kandidata.

/rant_off

  • +1 6
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

U kompaniji gde radi moj drug rekruterka greskom poslala ponudu za posao liku koji je vec zaposlen. On iz zajebancije pitao koji je range i ova mu nudila dosta vise nego sto ima :lolol:

 

Nema prica srecan kraj. Lik nije dobio povisicu a ona je dobila otkaz :sad:

 

Koji je bio osnov za otkaz rekruterki? Nije imala pravo da pominje cifre ili nije proverila kandidata?

Link to comment
46 minutes ago, bebaguza said:

Koji je bio osnov za otkaz rekruterki? Nije imala pravo da pominje cifre ili nije proverila kandidata?

Ovo je americki startup koji zaposljava nekako... hm... kreativno, tako da sto se Srbije tice ona verovatno nije ni bila zaposlena.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

kod mene jedno vreme HR služba samo valjala NLP kurseve svojih ortaka.

 

nisu me smarali nakon što sam im rekao da me kursevi sa anegdotama tipa "reče mi jedan čoek" ne zanimaju.

  • +1 2
Link to comment

Kod vecine ozbiljnijih firmi se standard podigao od 2021 da velika vecina koja je pocela pre toga ne bi prosla ni prvi telefonski tehnicki screening.

 

  • +1 5
Link to comment
4 hours ago, bags said:

Kod vecine ozbiljnijih firmi se standard podigao od 2021 da velika vecina koja je pocela pre toga ne bi prosla ni prvi telefonski tehnicki screening.

 

Istina, što ne znači da je to nužno dobra stvar.

  • +1 1
Link to comment

95% HR u Srbiji je za otkaz. Dolaze do HR Business Partner pozicija a nemaju pojma čime im se firme bave. Dok se HR ne ograniči na određene fakultet, uvede licenciranje biće ovako. Svako dovlači svakog i svog poznanika. Loš HR ne doprinosi vrednosti firmi već je samo finansijski teret. Diskriminacija po obrazovanju (onaj ko dođe do pozicije u HR-u a nema faks neće pustiti nikog drugog da dođe u firmi ko je sposobniji jer što bi rizikovao svoju poziciju) kao i diskriminacija po polu. 

  • +1 1
Link to comment

Imao sam svojevremeno pijanu svađu s jednom HR (iz velike IT firme u kojoj nikad nisam radio) gde sam tražio da mi objasni šta je tačno njen posao. Na svaku dužnost koju sam navodio, ona je govorila da je to odgovornost line managera, direktora, Pere, Mike... samo ne HR.

 

E to treba da se reši, pa onda tek ostalo. Da se zna gde počinje a gde se završava odgovornost HR. Svima će biti lakše.

  • +1 1
Link to comment

Ajd HR, njih vidjam jednom godisnje al ko izmisli poziciju PMa, taj treba da mu PM organizuje dan do kraja zivota :D 

  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment
40 minutes ago, Shan Jan said:

Ajd HR, njih vidjam jednom godisnje al ko izmisli poziciju PMa, taj treba da mu PM organizuje dan do kraja zivota :D 

PM ti dođe kao poslovođa ali koji se pita za projekat ili proizvod (ne znam da li si mislio na Product ili Project).

Link to comment
41 minutes ago, Shan Jan said:

Ajd HR, njih vidjam jednom godisnje al ko izmisli poziciju PMa, taj treba da mu PM organizuje dan do kraja zivota :D 

 

Ja sam PM. Ali mi imamo i Q ulogu, pisemo i proveravamo dokumenta...

  • +1 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
4 hours ago, Sammael said:

Imao sam svojevremeno pijanu svađu s jednom HR (iz velike IT firme u kojoj nikad nisam radio) gde sam tražio da mi objasni šta je tačno njen posao. Na svaku dužnost koju sam navodio, ona je govorila da je to odgovornost line managera, direktora, Pere, Mike... samo ne HR.

 

E to treba da se reši, pa onda tek ostalo. Da se zna gde počinje a gde se završava odgovornost HR. Svima će biti lakše.

Ma dovoljno da si je pitao da ti dostavi akt o sistematizaciji radnih mesta i da joj citiraš dužnosti njenog radnog mesta. Zato je potrebno da se to reši jednom za svagda licenciranjem kao što postoji za knjigovođe, lekare, advokate. Na praksu prvo 2 godine, ispit, pa onda budi HR.

 

Oni taj posao: "Što je kul ajde da se zezamo." 

 

Npr ovaj cringe za OTP banku je bio objavljen na TikToku, marketing departman, ali isto je i za HR. Toliko degutantno i ponizno prema ženama. Žene su ženama najveći neprijatelj u HR.

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7247124607269294081/

Link to comment
37 minutes ago, Oniks said:

PM ti dođe kao poslovođa ali koji se pita za projekat ili proizvod (ne znam da li si mislio na Product ili Project).

Ja nisam developer tako da nemam dodirnih tacaka sa product... Ownerima, jel se tako zovu?

 

37 minutes ago, Mel said:

 

Ja sam PM. Ali mi imamo i Q ulogu, pisemo i proveravamo dokumenta...

Soooorry... Ima i dobrih PM al su bas bas retki. 

Link to comment
7 minutes ago, Shan Jan said:

Ja nisam developer tako da nemam dodirnih tacaka sa product... Ownerima, jel se tako zovu?

 

Soooorry... Ima i dobrih PM al su bas bas retki. 

 

Nisam u ITju :sleep: ali je ipak zabolelo :sad:

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment

Posao Project Managera je da projekat uspe u zadatim parametrima (pare, vreme, resursi). Naravno, PM nikad nije taj koji je te parametre dogovarao, niti ima bog zna kakav kapacitet da na njih utiče ni interno ni eksterno, ali je zato odgovoran i jebu ga i interno i eksterno. 

 

Ko nije radio taj posao nema pojma koliko je jeben. Ja sam izdržao oko 6 godina u stanju manje više konstantnog nervnog sloma.

  • +1 7
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...