Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

image.png

 

Prilicno realan presak stanja WLB accross Big Tech. Mada i ovi svi iz prve kolone su uveli agresivan PIP proces.

  • Hvala 3
Link to comment

Vidi ga cika Elon Musk, sve kompanije mu u slavery tier, ko bi rekao.

 

Sta se to desava sa Microsoft Azure?

Link to comment
19 minutes ago, Shan Jan said:

Sta se to desava sa Microsoft Azure?

 

Puno posla, malo ljudi, agresivan rast, nerealni ciljevi, 99% indijski menadzeri. Na sve to zbog niskih plata ljudi ostaju max godinu dve.

 

Citav Azure je otprilike kao da napravis nosac aviona od polovnih delova a pritom imas milion radnika sa super lepkom.

 

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, bags said:

 

Puno posla, malo ljudi, agresivan rast, nerealni ciljevi, 99% indijski menadzeri. Na sve to zbog niskih plata ljudi ostaju max godinu dve.

 

Citav Azure je otprilike kao da napravis nosac aviona od polovnih delova a pritom imas milion radnika sa super lepkom.

 


odakle ti takvo objasnjenje za Azure, koji su ti izvori za "cinjenice" koje navodis? kako si dosao do metafore?

koji je izvor za tabelu?

Edited by Lucia
Link to comment
1 hour ago, Lucia said:

odakle ti takvo objasnjenje za Azure, koji su ti izvori za "cinjenice" koje navodis? kako si dosao do metafore?

 

Azure je poluproizvod (mozda) beta kvaliteta jos od samog pocetka 2008. Uglavnom je izabran kao resenje jer se:

1. koristi windows i AD

2. svugde mozes cekirati da ima opciju iako je kvalitet mizeran

3. ima office 365 ili sharepoint

4. dobijen je ogroman popust na prvih x godina ( u nadi da nece biti  lagano migrirati)

5. ecommerce koji ne zeli da koristi AWS jer ga vidi kao konkurenta

 

Glavni razlog zasto je inferioran proizvod je jer nema integracije izmedju servisa i vestacka ogranicenja na servisima da bi se omogucilo vise tierova (da, svi to rade ali MS na enormno glup i/ili bezobrazan nacin) . Bukvalno kao da koristis proizvode stotine razlicitih firmi. Ono sto radi na jednom ne radi na drugom, uz to dodati tehnicke nekompatibilnosti. Recimo imas IPv6 i rade 3 servisa ali vec 4 i 5 ne podrzavaju IPv6. Glavni portal je redizajniran milion puta i svaki put nadjes milion ostataka prethodnih portala i resenja cak i posle par godina. Nema sanse da kliknes 7,8 puta da ne potrefis 404. Security record im je ubedljivo najgori u celoj industriji mada se mora priznati da su i najvise pod napadom ali to nimalo ne skida krivicu. Stabilnost i pouzdanost su ispod svakog nivoa, samo sto to delimicno peglaju sa povratom kredita. Support (ukljucujuci i  premium) je isto  katastrofalan i ekstremno nefleksibilan i stalno traze da im das minimalnu reprodukciju problema na gotovo. Bicep, Terraform provider, Pulumi implementacija sprecavaju bilo kakav komplikovaniji Infrastructure as Code (hello 409 my dear friend), nego i dalje se favorizuje UI.

 

Izvori za Azure su visegodisnja frustracija usled koristenja, microsoft tech support forumi, subredditi, HackerNewsu. Ako bas hoces mogu potraziti snimljene linkove.

 

Na trenutnom poslu doslovno za svaki neocekivani downtime u produkciji je bio odgovoran glitch u Azure.

 

https://mastodon.social/@azureshit

 

Sve u svemu ako bih ikada imao svoj proizvod/firmu nikada ne bih koristio Azure jer je nista vise nego AMVP. (Almost Minimum Viable Product)

 

 

1 hour ago, Lucia said:

koji je izvor za tabelu?

 

Diskusija sa blinda. :blush: Mada dugo pratim scenu i podudara se dosta sa mojim misljenjem.

 

  • +1 3
  • Hvala 3
Link to comment
6 hours ago, bags said:

Prilicno realan presak stanja WLB accross Big Tech. Mada i ovi svi iz prve kolone su uveli agresivan PIP proces.

Ne znam za sve ove firme, ali sam radio HW R&D u Intelu USA 10 godina, i mada mogu da potvrdim da je moj WLB (u mojoj grupi bar, tesko je generalizovati na desetine hiljada ljudi) bio odlican za USA pojmove, "<30h/wk" je cista utopija - imao sam veliku fleksibilnost sto se tice radnog vremena, ali je prosto obim posla uvek bio takav da to fizicki nije bilo moguce zavrsiti za 6h (svako)dnevno... Mozda se tabela odnosi samo na Intelove programere (sto bi opet objasnilo zasto su im drajveri uvek bili katastrofalni)?

  • Hvala 3
Link to comment

@bags koje si Azure service koristio, tj. imas bas licno iskustvo i kada?
 

On 27. 8. 2024. at 9:34, bags said:

 

Puno posla, malo ljudi, agresivan rast, nerealni ciljevi, 99% indijski menadzeri. Na sve to zbog niskih plata ljudi ostaju max godinu dve.

 

Citav Azure je otprilike kao da napravis nosac aviona od polovnih delova a pritom imas milion radnika sa super lepkom.

 


Od ovoga ti je mozda samo "puno posla" tacno, mada je pitanje u kom smislu (po pojedincu ili generalno) kao i "malo ljudi" ali to mi je najmanji trigger.

 

Ovo "99% indijski menadzeri" ne samo sto si ozbiljno omasio, nego uopste ne razumem subkontekst takvog "objasnjenja", neki nejasni rasizam, sta li?

 

Pises vrlo ubedjeno/ubedljivo a koliko vidim izvori su ti za vecinu tvrdnji druga-treca ruka.

Jasno je odmah da nemas sopstveni insight uvid ("zbog niskih plata ljudi ostaju max godinu dve" !?).
 

Link to comment
42 minutes ago, Lucia said:

Ovo "99% indijski menadzeri" ne samo sto si ozbiljno omasio, nego uopste ne razumem subkontekst takvog "objasnjenja", neki nejasni rasizam, sta li?

 

30 minutes ago, Choda said:

Nekako mi je promaklo da su Novelic kupili neki Indijci? Jel zna neko vise nesto o tome?

 

Choda ne jebe dva posto :lolol:

 

Inace i iz mog, anegdotskog, iskustva, bezim od kompanija/timova u kojima glavnu rec vode Indusi ko djavo od krsta. Cuo sam bas lose price i za kineske kompanije al nedovoljno da donesem sud. Ruske su isto na losem glasu al trpeljivo lose.

 

  • Haha 2
Link to comment

Evo primer za Indijce/Azijate.

Velika frka, critical issue na produkciji, red alarami upaljeni, pocnemo da radimo na problemu, posle par dana od strane Azijata muk, nista, nikakav komentar.

Tiket na njihovoj strani, ocekuje se komentar od njih, ali nista danima, nedeljama...

To mi se nikada nije dogodilo sa Evropljanima, jel to rasizam ?

 

Link to comment
39 minutes ago, brusli said:

Evo primer za Indijce/Azijate.

Velika frka, critical issue na produkciji, red alarami upaljeni, pocnemo da radimo na problemu, posle par dana od strane Azijata muk, nista, nikakav komentar.

Tiket na njihovoj strani, ocekuje se komentar od njih, ali nista danima, nedeljama...

To mi se nikada nije dogodilo sa Evropljanima, jel to rasizam ?

 

Možda nisu stigli do predavanja o tom problemu, tako da nemaju rešenje problema u handwritted notes:

 

https://www.linkedin.com/posts/narenderkumar1_docker-handwritten-notes-activity-7017128329350656001-Icum

Link to comment

Moj glavni problem je sa kulturom - puno toga sto mi smatramo nemoralnim sam video kao nesto najnormalnije. Tipa da sefa tretiras kao da si mu rob a onda ti kad si sef se isto ponasas prema podredjenima. Pa da je nebitan kvalitet posla vec da se sve svodi na to ko preuzima zasluge, ko se bolje proda, samo pare pare pare i naravno titule. 

  • +1 2
Link to comment
37 minutes ago, Shan Jan said:

Moj glavni problem je sa kulturom - puno toga sto mi smatramo nemoralnim sam video kao nesto najnormalnije. Tipa da sefa tretiras kao da si mu rob a onda ti kad si sef se isto ponasas prema podredjenima. Pa da je nebitan kvalitet posla vec da se sve svodi na to ko preuzima zasluge, ko se bolje proda, samo pare pare pare i naravno titule. 

 

Apsolutno, nema to nikakve veze sa rasizmom već im je poslovna kultura prosto takva.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...