Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

"Prestonica" vs "Provincija" - dokle više ???

Featured Replies

37 minutes ago, Tribun_Populi said:

Tamo je do politike i suludih nacionalno-jezičkih ideja, pa je dobrim delom zato i pežorativno i izvrnuto ruglu, jer se dovodi u vezu s projektom pa se tako i tretira.

No, to ne znači da Crnogorci od RožAja do Bara i CetInja na severu tako kući ne govOre, naprotiv. Zetsko-sjenički dijalekt je staroštokavski, akcentuje na predzadnjem i zadnjem slogu, kao i južna i istočna Srbija (kosovsko-resavski, prizrensko-južnomoravski, svrljiško-zaplanjski i lužničko-timočki dijalekt).

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka



 

pokopao si me i nemam nista da dodam.

osim da se dosta crne gore, primorje i stara hercegovina sprda sa istim kao i ostatak srbije sa beogradskim.

jednostavno, cikoticki je postao 'moderan' u prethodnih 10-15god

Edited by foto

21 minutes ago, I*m with the pilots said:

Meni je najgore kada čujem AlEksandar na našoj televiziji, budući da mi je otac AleksAndar, i samo zamisljam da ga neko tako oslovi, kao da je potpuno drugo ime :unsure: (Na sreću uglavnom nema takvih pošto je [prirodno] Saša za sve nezvanične potrebe)

 

//Ja sam tim pomorAndza

 

Jedna od stvari koja me je uzasno nervirala u Ubice mog oca je sto je Katarina Radivojevic stalno tako oslovljavala lika koga igra Vuk Kostic, a pri tome su bili u semi, pa jos logicnije bilo da ga zove Sasa ili vec neki nadimak..

40 minutes ago, I*m with the pilots said:

Meni je najgore kada čujem AlEksandar na našoj televiziji, budući da mi je otac AleksAndar, i samo zamisljam da ga neko tako oslovi, kao da je potpuno drugo ime :unsure: (Na sreću uglavnom nema takvih pošto je [prirodno] Saša za sve nezvanične potrebe)

 

//Ja sam tim pomorAndza


Isto sve. Deda je bio AleksAndar.

  • 2 weeks later...

ja iz naslova topika očekivao naglasak na "dokle više!" kad ono debata o akcentovanju.

  • 2 months later...

Dokle više je dok se neko od bitnijih političara ne pozabavi time, pošto od akademije tanka je fajda.

Uzgred, malo pre na RTSu u istoj rečenici sportski novinar kaže AUstralija i HolAndija. [emoji1787]

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

On 13.7.2022. at 22:49, slepa živana said:

a jel ima kod nas tih slučajeva da se ljudi s juga izjašnjavaju ko bugari da bi dobili eu pasoše?

Čuj s juga, ima nas i tamo gde se najmanje nadaš :rolleyes:

Uslov nije teritorija na kojoj živiš nego da li je neko u familiji bugarske nacionalnosti (otac/majka, baba/deda)

 

Edited by Spirit

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.