Jump to content
IGNORED

Viva España


Ros

Recommended Posts

Fuerteventura presla u sparpaket mod. :(

 

Stedi se brutalno na svemu i sve se pocelo dodatno  naplacivati i pored all inclusive. Sad imaju tri nivoa. Lik iz rentacara mi jedva dao kljuceve nakon sto sam odbio tonu njegovih presmesnih upgrade-a. Tipa uplatis dodatno osiguranje i dobijes kabrio i naravno cena ode vise nego duplo gore. Medjutim koliko je uporan sigurno nekog nahvata.

 

Naravno i dalje sve puno...

 

 

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...
On 29. 1. 2023. at 23:31, jms_uk said:


Uzivajte (i podeli posle utiske ovde).

Zaboravio izvjesce.

 

Ukratko - Palma prijatno iznenadila, sjever 'nako. Cak nas je jedan dan uhvatila kisha i upropastila dan, a dan poslije supruga naleti na meduzu :-( 

Za slicne pare meni je Sardinija bolja.

 

Inace, idemo pocetkom jula u Algarve i Andaluziju (Sevilja, Granada), ali da li vrijedi bivakovati na Costa del Sol? Ima li ko iskustva iz Malage ili Marbelje?

Link to comment
3 hours ago, Peter Fan said:

Inace, idemo pocetkom jula u Algarve i Andaluziju (Sevilja, Granada), ali da li vrijedi bivakovati na Costa del Sol? Ima li ko iskustva iz Malage ili Marbelje?

 

Mnogo je tad toplo u Andaluziji, Gradanada i zbog svog polozaja ima nezgodnu mikroklimu. Nju najkasnije u junu i najranije u septembru.

Link to comment
8 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Mnogo je tad toplo u Andaluziji, Gradanada i zbog svog polozaja ima nezgodnu mikroklimu. Nju najkasnije u junu i najranije u septembru.

hvala na upozorenju. Nazalost, druge obaveze nam tako diktaraju, a Alhambru cu posjtetiti, pa makar svi pozijevali kao pilici :-)

8 hours ago, bags said:

 

Mislim da je Sardinija puno skuplja.

Moguce. Cijene kojih se sjecam su vjerovatno drugacije usljed inlfacije u zadnjih par godina.

Link to comment

Alhambru rezervisi unapred, da ne bi prosao kao ja koji sam pokusao da kupim dan za sutra i naravno nisam uspeo.

 

Sad imam izgovor da opet odem u Andaluziju 😃

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Peter Fan said:

hvala na upozorenju. Nazalost, druge obaveze nam tako diktaraju, a Alhambru cu posjtetiti, pa makar svi pozijevali kao pilici :-)

 

Da se preziveti, inace ne bih pisala ovo :laugh:.

 

Tada je bilo oko 40C (juli), ali je klima OK, nije zapara. Mozete da uzmete bus sa tur-operaterom iz Malage (staje u centru - stari grad) jer u Alhambri imaju fast pass prolaz za ture i nema smaranja sa parkingom, Imaju pauzu ood oko 3 sata u Granadi koju mozete da provedete kako zelite. Imaju neki dil i sa lokalnim restoranom za rucak, ali to se rezervise uz turu. Sasvim je dobar.

 

Pokusala sam da pronadjem cenu, ali ipak je proslo oko 5 godina. Vredi novca, a vama je tura na engleskom OK. Morate da imate pasose sa sobom. Ne secam se tacno zasto.

Edited by Moonwalker
  • Hvala 1
Link to comment
49 minutes ago, Milosh76 said:

Alhambru rezervisi unapred, da ne bi prosao kao ja koji sam pokusao da kupim dan za sutra i naravno nisam uspeo.

 

Sad imam izgovor da opet odem u Andaluziju 😃

 

Eo kupio za pocetak februara :laugh:

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Da se lagano odjavljujem sa ovog paklenog putovanja, pa za par sati na 727 8 max, nazad u Berlin.

 

Malaga - dve noci, jedan i po dan: dovoljno za casual odlazak do brda mada sam siguran da ima još dosta toga da se vidi. Leti verovatno nikada zbog koncentracije turista i vrućine.

 

Granada - došli ujutru, obišli Alhambru, prespavali, obišli dva vidikovca i par crkvi. Možda Sierra Nevada ili još dan i po, za laganiju šetnju. Nastavili.

 

Cordoba, došli predveče, jeli, obišli mosq/crkvu i most, par ulica okolo, spavali. Probudili, ušli u mosq/crkvu, videli most i reku danju, par ulica, možda jos dan i po. Nastavili.

 

Sevilja - došli predveče, pokisli, jeli, pokisli, malo šetali, predstavio novi trend zvani "kesa preko čarape pa u patiku". Sutradan se smorili pa je žena otišla da šeta a vratila se sa kesom u patikama. Eto ne znam, bez 4-5 dana, onako laganih. Grehota.

 

Na kraju krajeva, kao da sam bio u istom gradu 6 dana, samo spavao u različitim hotelima i pili i jeli a ostali onako kako naleti. I zašto su vozovi toliko skupi. I baš je lepo kad koristiš latino španski pa kreneš da naručuješ treće pivo sa "me regalas una cerveza porfa" a onda oni krenu da donose na račun kuće. Dok ne ukapiraš pa se vratiš na izvorni. (Me regalas u latino španskom znači "donesi još jedno", originalno je regalo/poklon "(po)časti me jednim pivom")

 

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
  • 3 weeks later...

Jel' bio neko u Galiciji? Kaže gugl da je Vigo od Madrida ni 5 sati vozom? Ili možda ima neki low cost iz komšiluka do Porta?

A Koruna, Lugo, na fotkama sve izgleda fantastično, a Pontevedra nestvarno.

Link to comment

divno je, preporuka za low cost do porta pa car rental na sever

 

zeleno, svežije od spaljene centralne espanje, odlična atlanska hrana

 

nisam bio svuda ali taj deo kad se uđe iz portugala i obiđe vigo, santjago de compostela i la korunja, fantastiše

 

za dalje ima podosta da se vozi a ovo je taman za 4-5 dana polagano da se gustira

  • +1 2
Link to comment
20 hours ago, zorglub said:

Jel' bio neko u Galiciji? Kaže gugl da je Vigo od Madrida ni 5 sati vozom? Ili možda ima neki low cost iz komšiluka do Porta?

A Koruna, Lugo, na fotkama sve izgleda fantastično, a Pontevedra nestvarno.

 

ima, zove se Camino :)

 

Edited by Djuro
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...