Jump to content

Premier League 2022-23


ArleKino

Recommended Posts

37 minutes ago, kipo said:

Teška utakmica u pm. Dobro je ovo sa tri dobra a svježa presera, umalo da upali.

 

Teška 100 tona. Užas za gledanje, sa sve penalima koje "brani" DDG i rešava Haljinica.

 

Ne pamtim da sam ikada ovoliko navijao za neki tim da prodje kao za BHA. Momci su ostali bez trenera koji ih je "napravio", ali to se nije ni osetilo. Odigrali su muški protiv svih ekipa, uključujući i ovo polufinale. I ubedjen sam da bi imali više šanse u finalu protiv Citija, obzirom da ćemo mi, u najboljem slučaju, imati pola dobrog štopera i da je tim vidno iscedjen.

 

Na BBC je, jedan od gostiju, bio Piter Šmajhel i izmedju ostalog pomenuo da je, još pre par godina, imao priliku da upozna Pola Barbera (CEO Brajtona) i da mu je ovaj objasnio kako oni u svakom trenutku imaju spisak potencijalnih trenera, kao i da na njihov skauting i recruitment™ utiče sama činjenica da ne mogu zadržati najbolje igrače. Dobro dugoročno planiranje im se isplatilo i nadam se da će dobiti ove dovoljan broj utkamica do kraja prvenstva ne bi li obezbedili mesto u Evropi.

  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, John Coltrane said:

I ubedjen sam da bi imali više šanse u finalu protiv Citija, obzirom da ćemo mi, u najboljem slučaju, imati pola dobrog štopera i da je tim vidno iscedjen.

Em derbi, em kup, em finale, nista nije nemoguce. Ako se vrati Varan, So pored njega, Malasia i Dalo u dobrim izdanjima, dignemo malo formu.. bice egal :fantom:

Link to comment
35 minutes ago, kipo said:

Em derbi, em kup, em finale, nista nije nemoguce. Ako se vrati Varan, So pored njega, Malasia i Dalo u dobrim izdanjima, dignemo malo formu.. bice egal :fantom:


Ali treba dogurati do juna bez još povreda, Da je bar Garnačo tu ili da može Pelistri malo više da pomogne, Elanga da uzme koji minut…bilo ko!?!

 

U narednih 30 dana ćemo spržiti još 8 mečeva (bez Vemblija) - boles’

 

 

94570DF3-D1E6-4486-8A6F-C941EE998E3A.jpeg

Link to comment

Diogo Kosta je vrlo sličan DDG, shot stopper, linijaš, ali sa bolji “radom nogu” i sa strašnim čitanjem penala. U LŠ je kući odbranio penal Šiku, a na strani Demirbaju. Sećam se da je na Bay Areni bio 0:3 a da je on imao 5,6 odbrana. Neverovatan u tom dvomeču. 
 

Pre dve nedelje se u Lisabonu igrao Benfika-Porto derbi, primio je gol tako što je šut glavom pogodio prečku (njemu kroz ruke) pa se od njegovog potiljka odbio u mrežu. Pri tom mu je i sunce išlo u oči. Rekoh sebi “evo novog DDG” :D 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

Diogo Kosta je vrlo sličan DDG, shot stopper, linijaš, ali sa bolji “radom nogu” i sa strašnim čitanjem penala. U LŠ je kući odbranio penal Šiku, a na strani Demirbaju. Sećam se da je na Bay Areni bio 0:3 a da je on imao 5,6 odbrana. Neverovatan u tom dvomeču. 
 

Pre dve nedelje se u Lisabonu igrao Benfika-Porto derbi, primio je gol tako što je šut glavom pogodio prečku (njemu kroz ruke) pa se od njegovog potiljka odbio u mrežu. Pri tom mu je i sunce išlo u oči. Rekoh sebi “evo novog DDG” :D 

 

Rad nogu ovde počinje na 4:06, ali ipak sam morao da izdvojim spektakularnu reakciju kod drugog gola:

 

 

Link to comment
21 minutes ago, Weenie Pooh said:

Rad nogu ovde počinje na 4:06, ali ipak sam morao da izdvojim spektakularnu reakciju kod drugog gola:

 

Dobro, ovaj je ekonomičniji model od De Gee, on rasporedi sedam golova od Liverpoola na dvije utakmice.

  • Haha 3
Link to comment

Pa i ovaj je, TBF, 7-1 je bilo u dvomeču :D 

 

Ali DDG nije primao ovako katastrofalne golove na tim utakmicama, iako mu se dešavalo da primi pet komada uz nula odbrana.

Link to comment

Izgleda da Čelzi završava Poketina. Prvi smislen potez u godinu i kusur dana. Ostaje nagradno pitanje od nekih 400 miliona funti - zašto ovo nije bilo uradjeno na početku sezone, ili bar u septembru?

Link to comment

Ne znam što se ljudi ljute na De Geu, deceniju već vadi kestenje iz vatre i pravi pitu od govana (da ne kažem Junajtedove odbrane post Rio-Vidić), praštam mu sve greške i kikseve do kraja karijere... Veći je tu problem što se valjda ne uklapa u Ten Hagovu (i modernu) filozofiju da golman mora i dobro da igra nogom, ispucava i započinje napade, a ne samo da brani nemoguće.

Edited by papapavle
  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, papapavle said:

Ne znam što se ljudi ljute na De Geu, deceniju već vadi kestenje iz vatre i pravi pitu od govana (da ne kažem Junajtedove odbrane post Rio-Vidić), praštam mu sve greške i kikseve do kraja karijere... Veći je tu problem što se valjda ne uklapa u Ten Hagovu (i modernu) filozofiju da golman mora i dobro da igra nogom, ispucava i započinje napade, a ne samo da brani nemoguće.

Apsolutno. Neki manji spomenik da mu namijene ispred stadiona za sve sto je uradio. Greota sto nije golman koji ce u 34. grijati klupu, boriti se za mjesto.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...