Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

Ali na šta je sinoć ličio Stefan Marković, kuku & lele...

 

Jako mi je žao što mali Top nije dobio šansu, ako je ikada bilo vreme to je sinoć.

  • +1 3
Link to comment

Skoro svaki post EL na fejsu barem po 100 komentara #freefacu :D

 

Ajde da dignemo shitstorm, u današnje vreme je najlakše tako izdejstvovati nešto...

  • +1 1
Link to comment

У каквог играча израста Петрушев пред нашим очима и у нашем дресу, стати па гледати :ziga:

  • +1 4
Link to comment

i nedovicev napredak nije los :)

jedino se dobric ne da. juce je prilikom obicnog dodavanja  nekako uspeo da baci loptu izmedju dva nasa igraca, kao da je gadjao tu rupu. srecom nedovic je panterskom intervencijom sprecio da lopta ode u aut. lazicev pas iz auta u aut vec niko nije mogao da spreci, bilo je previsoko

Edited by Nikodije
  • +1 2
Link to comment

Jeste se i Nedović drastično uozbiljio mada juče je zaličio na starog sebe. Neće da napravi faul i još se izdere na saigrača, igra 1 na 5 jedno pet napada za redom, time management katastrofa na šta je usrao takođe jedno pet napada, prolaze ga 10 puta i završi utakmicu sa 0 ličnih....

 

Al ajde, opet 19+6 i bacanje u reklame. Sigurno je bio i umoran, prenosio loptu uz standardno veliki broj prodora uz jak kontakt i padanje na glavu. Sve u svemu odlična njegova sezona za sada. Mnogo se plašim da se ne povredi i on ubrzo. Nadam se da neće ni igrati protiv mzt-a. 

  • +1 1
Link to comment

Na stranu sto sam ocekivao da nas valensija odvali (jbg, igras sa jednim plejom od 35 godina i to nakon utakmice gde su ti ukrali pobedu) jer sam gledao kako valensija odlicnom igrom dobija barsu, meni je, na zalost, najjaci utisak zapisavanje sudija. 4 odluke, u razlicitim fazama utakmice, su mi bile bas skandalozne, samo za nokat manje od nevidjenog gazenja linije sa 2-3 metra:

1. Faul za 3 bacanja, sviran na sredini terena, nakon sto je faulirani igrac nonsalantno posle faula bacio loptu. Da se to tako svira, utakmice bi se zavrsavale rezultatom 127-123 a mi gledali 100+ bacanja po mecu

2. 2+1, Lazić pravi faul, cist, na pocetku driblinga, igrac zavrsava dribling, spusta loptu loptu na parket, krece u dvokorak i priznaje se kos...mogao je i da proseta do kosa, da se ne izlaze dodatnom naporu.

3. Prepelič krece da doda saigracu loptu iz nekog poluskoka, Lazarevic ga zakacinje po ruci, Prepelič u zadnjoj sekundi pokusava da isfintira da je kao sut, lopta pada na 1.5 m od njega, sudije gledaju snimak i gle cuda 3 bacanja.

4. Nedovic pokusava kretnjom da se oslobodi igraca kako bi primio loptu prilikom izvodjenja, igrac Valensije ga obema rukama iz sve snage odguruje, Nedovic od siline guranja i posledice pada ostaje 30+ sec da lezi na parketu. Cist nesportski faul, sudije neme.

O tome da je brze bolje promenjen ugao gledanja kad se ispostavilo da je mozda lopta zakacila igraca Valensiju u rame dok mu je ruka u auti ne bih, jer ono bas jeste 50:50 situacija, koja ni na usporenom snimku nije bas cista.

Obzirom na Barselonu, i nas "rat" sa EL, mene ovo pocinje da plasi...

 

  • +1 5
Link to comment

To sa tri bacanja za Prepeliča na kraju kada su nas zamalo stigli je baš skandal.

Bukvalno čovek išao u stranu, Lazarević ga zakači, on posle toga pravi pokret kao da će da šutira i sudije mu daju tri bacanja.

 

  • +1 5
Link to comment
38 minutes ago, Drako said:

Na stranu sto sam ocekivao da nas valensija odvali (jbg, igras sa jednim plejom od 35 godina i to nakon utakmice gde su ti ukrali pobedu) jer sam gledao kako valensija odlicnom igrom dobija barsu, meni je, na zalost, najjaci utisak zapisavanje sudija. 4 odluke, u razlicitim fazama utakmice, su mi bile bas skandalozne, samo za nokat manje od nevidjenog gazenja linije sa 2-3 metra:

1. Faul za 3 bacanja, sviran na sredini terena, nakon sto je faulirani igrac nonsalantno posle faula bacio loptu. Da se to tako svira, utakmice bi se zavrsavale rezultatom 127-123 a mi gledali 100+ bacanja po mecu

2. 2+1, Lazić pravi faul, cist, na pocetku driblinga, igrac zavrsava dribling, spusta loptu loptu na parket, krece u dvokorak i priznaje se kos...mogao je i da proseta do kosa, da se ne izlaze dodatnom naporu.

3. Prepelič krece da doda saigracu loptu iz nekog poluskoka, Lazarevic ga zakacinje po ruci, Prepelič u zadnjoj sekundi pokusava da isfintira da je kao sut, lopta pada na 1.5 m od njega, sudije gledaju snimak i gle cuda 3 bacanja.

4. Nedovic pokusava kretnjom da se oslobodi igraca kako bi primio loptu prilikom izvodjenja, igrac Valensije ga obema rukama iz sve snage odguruje, Nedovic od siline guranja i posledice pada ostaje 30+ sec da lezi na parketu. Cist nesportski faul, sudije neme.

O tome da je brze bolje promenjen ugao gledanja kad se ispostavilo da je mozda lopta zakacila igraca Valensiju u rame dok mu je ruka u auti ne bih, jer ono bas jeste 50:50 situacija, koja ni na usporenom snimku nije bas cista.

Obzirom na Barselonu, i nas "rat" sa EL, mene ovo pocinje da plasi...

 

 

 

Da ne preterujemo, nad Nedovićem nije bio nesportski ali je definitivno bio faul. Bilo je i ono Harperovo kečersko izbacivanje Pefija u aut pri pokušaju ofanzivnog skoka u 4/4, Riverovo rušenje Petruševa nakon kojeg su na kraju svirali ničiju, ali to čašćavanje Prepeliča slobodnjacima i ono u 1/4 na 8-9 metara od koša je težak wtf koji se ranije na guzove davao samo Ljulju, Vilbekinu i sličnima. Ako će to da bude kriterijum, igra će se svesti na bekove koji se namerno zakucavaju u čuvare i u padu bacaju frljoke tražeći tri bacanja, jebiga.

 

Fenomenalno je gledati Petruševa kako postaje jedan od nosilaca igre tima koji ne igra neobaveznu košarku nego je svaka utakmica biti ili ne biti. Odličan je i u paru s Mitrom i kao čista petica. Za napad se znalo kakav arsenal ima, ali ovaj napredak u odbrani je brutalan. Navikao se i na EL kriterijum, sve manje širi ruke i raspravlja se sa sudijama. Nadam se da ćemo i Dalibora gledati više, jer šta god da pruži biće više nego što pružaju Kuz i Radulja, a ima još dosta prostora za napredak.

Edited by Wilde
Link to comment

@Wilde

Moguce da sam malo vise navijacki neobjektivan, ili da je nemanja izuzetan glumac, ali onakvo guranje igrace bez lopte, i to sa obe ruke ne znam kako bi drugacije okarakterisao.

Sto se Filipa tice, jedva cekam mec sa realom i onim gigantom, da vidim da li ce i na delu biti postojan kao i na recima.

Licno, mislim da su i Poarje i Tavares jos uvek preveliki zalogaj, ali, tako sam mislio i da ce valensija da nas pregazi...

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...