Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

6 minutes ago, harper said:

 

Holand je na prvoj pripremnoj utakmici koju smo igrali dao 27 poena ili tako nesto ali tada ova plejada nasih asova nije mogla da igra pa je neko morao. A zato sto ne bismo davali Dobrice, Lazice, Markovice i ekipu za profesionalne igrace i ne mozemo da napravimo iskorak. Pametniji od nas koji dokazano znaju kako se igra (i osvaja) Evroliga igraju sa Madarom, Panterom, Nanelijem, Papapetruom, Ledejom i Lesorom. Zato ti pametniji u svojoj prvoj sezoni imaju egal skor uz dva neverovatna i nezasluzena poraza a mi cekamo da Dobric proradi, da Lazarevic nauci da sutira, da Lazic povrati odbrambeni mojo, da se Luka Mitrovic ne povredi svaki drugi mesec a Nedovic svake dve nedelje, da Markovic pronadje eliksir mladosti a Ivanovic 10 kila misica i dok tako cekamo zakucani smo za dno evroligaske tabele, gde cemo i ostati do kraja.

 

Ali vazno je da Covic moze da ide u jutarnje programe i prdi kako se mi kao borimo za interes srpske kosarke forsirajuci godinama nikad igrace poput Dobrica koji za sve ove godine kod nas nisu naucili nista, napredovali nimalo i otici ce u penziju kao "eh, zamalo" poluproizvodi.

Auh. Da li se varam ili si zaista napisao da pametniji od nas koji zna kako se osvaja EL dovede Pantera, Nanelija...? 

Kome je Holand ubacio 27 poena? Kluzu na pripremnoj? Dobrić je toliko davao u finalu plej ofa kad se pritisak mogao seći nožem i kad ni jedan Džordan fucking Lojd nije mogao ništa da ubaci. b2b mvp finala u atmosferi građanskog rata (da, znam da je Noko formalno poneo tu titulu pretprošle sezone). I nemojmo Dobrića na mala vrata trpati u isti koš sa Markovićem, Ivanovićem i Lazićem (mada je potonji imao neke zasluge, ne male, u prošlosti; sa akcentom na prošlosti). Dobrić je pošten igrač koji je Zvezdi doneo više nego što je iko mogao i da sanja kad se pojavio, ajde da mu se skinemo sa kičme dok se ne stabilizuje. A ne postoji razlog da sumnjamo da će se to desiti. 

Link to comment
1 minute ago, fandorin said:

Auh. Da li se varam ili si zaista napisao da pametniji od nas koji zna kako se osvaja EL dovede Pantera, Nanelija...? 

Kome je Holand ubacio 27 poena? Kluzu na pripremnoj? Dobrić je toliko davao u finalu plej ofa kad se pritisak mogao seći nožem i kad ni jedan Džordan fucking Lojd nije mogao ništa da ubaci. b2b mvp finala u atmosferi građanskog rata (da, znam da je Noko formalno poneo tu titulu pretprošle sezone). I nemojmo Dobrića na mala vrata trpati u isti koš sa Markovićem, Ivanovićem i Lazićem (mada je potonji imao neke zasluge, ne male, u prošlosti; sa akcentom na prošlosti). Dobrić je pošten igrač koji je Zvezdi doneo više nego što je iko mogao i da sanja kad se pojavio, ajde da mu se skinemo sa kičme dok se ne stabilizuje. A ne postoji razlog da sumnjamo da će se to desiti. 

 

Ja uopste ne sumnjam da je Dobric posten momak ali igra kao kanta. Te price o srpskom Dok Holideju koji 'ladno nisani dok se "pritisak moze seci nozem" i slicne literarne parade molim te ostavi za nekog drugog, ja sam gledao te famozne utakmice. Sve i da je davao po 50 na tim utakmicama danas je stetocina na obe strane terena i u skladu s tim treba i da ima minutazu. I Moka Slavnic je opasno igrao u Zvezdi pa ga niko ne zove da pomogne u Evroligi.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, fandorin said:

@harper

Holland je najveći fail prelaznog roka (dobro, ne računajući Raduljicu, to i nije košarkaški transfer), bukvalno nam ni za šta nije trebao. Neuravnoteženi 35-ogodišnjak koji se gubi u kolektivnoj odbrani, a u napadu je konstantno na ivici turnovera. Kralj lažnog samopouzdanja, uvek spreman da uzme šut i da promaši. Težak šut preko ruke je pogodio u tom jednom magičnom trenutku u Areni i to će mu i ostati highlight mediokritetske karijere. Kad bi umesto njega doveli normalnog 2-3 igrača mogli bi da okrenemo sezonu. Recimo, TLC koji se pominje po kafićima. Ne bih dao Dobrića za 100 Hollanda. 

 

Ne verujem da je Luvavu kadar da preokrene sezonu, on mu dodje neki Holins na steroidima. Doduse, nisam siguran da uopste postoji igrac u Evropi koji bi mogao ovu bandu da transformise u ozbiljnu ekipu, eventualno Kalinic.

 

Holand bi mogao i morao bolje da se iskoristi kad je vec tu, ali generalno se slazem, nedefinisan igrac koji je zalutao u evroligu u ovoj fazi karijere. Covica je tesko zauzdati kad mu se neki igrac bas dopadne, kao sto je ovde bio slucaj nakon te trojke u Areni, pa onda i simpaticnog rezanja kasnije. Tako se svojevremeno zaljubio u Pulena i hteo posto-poto da ga dovede, ali je Radonjic uspeo nekako da ga dozove pameti. Ili jos drasticniji primer, Vlada Mihailovic nakon sto nam je spakovao 30-ak prosle sezone u Pioniru, a posle par kola i oborio abaligaski rekord. Hteo je peske da ide po njega u Bar, pa cak i otvoreno priznao letos da nam/mu je interesantan. Srecom se to nekako izjalovilo, ali totalno je van kontrole, otud i Raduljica.

  • +1 1
Link to comment

Idete iz krajnosti u krajnost obojica. Dobirc van forme je nesto sto smo vec gledali i sto bode oci, ali isto tako smo gledali i koliko doprinosi kad udje u formu. On je sada u potpunom kanalu kao i uvek kad se vraca iz povrede. S druge strane Holand je doveden da bude neki ozbiljan faktor, ali reklo bi se da bio prevashodno Covina fantazija jer je gledao kako puni komsije. Ima on to neko ludilo, ali je i on potpuno van forme. Ne libi se da uzme sut, ali promasuje otvoren suteve. Opet, ruku na srce, ima najmanje povrenja od trenera, ili ga je bar imao do sada. Istina jeste da takvog igraca moras da trpis, ali nije on kvalitet Vildoze ili Nedovica pa da bas bas moras. 

 

Ucinak od sinoc i je veoma skroman (da ne budem grub). Dobric je za 23 minuta da 3 poena (1/2 za 3 i 0/2 za 2) i x puta ispao u odbrani, dok je Holand ubacio 5 poena za 1,5 minuta, sa 1/4 za 3 i 0/1 za 2 uz 2 ubacena penala. 

Razlika je u tome sto Dobric dobija vise prilike, ali po stazu i mogucnostima ne vidim sto bi to bio problem. Holand do sada nije pokazao nista zbog cega bi trebalo da ima prednost u odnosu na Dobrica, mada ruku na srce ni jedan od njih dvojice trenutno ne pokazuje ni priblizno ono sto nam treba. 

 

Najveci problem ovog tima nije pojedinac, vec nenormalno gomilanje igraca, medju kojima nema puno extra kvaliteta. Sve su to ok momci, ali extra kvalitet imaju samo Vildoza i Nedovic, te donekle Bentil. 

 

Mi u ovom trenutku izgledamo kao da nam je druga nedelja priprema i da polako krecu da se kristalisu petorke i uloge u timu, a ne kao ekipa koja je vec mesec dana u sezoni. To je najveci problem. Dakle, da se zna ko ima kakav status i ulogu u timu i da se shodno tome formira nasa igra. Adams je precrtan, tim putem bi trebalo da podju i Radulja i Kuz, Topic ce igrati na dvojnu u Slodesu, sto nas dovodi do 13 igraca (bez Topa) sto je kud i kamo bolje nego 17. I u tih 13 mora da se zna ko sta radi. Kad nam je vec kvalitet upitan, onda ti nosioci moraju da igraju vise u EL. Znaci Vildoza, Nedovic i Bentil po 25-30 minuta, Petrusev, Martin i Lazarev, Dobric po 20-25, plus Mitrovic kad se vrati, Ostali krpe po potrebi i u zavisnosti od onoga sto pokazu u ABA (npr povea se minutaza Holandu ili Ilicu kad u ABA pokazu kontinuitet i dizanje forme). 

Ove rotacije gde koje mi pravimo gde igra 12 igraca na svakoj tekmi imaju smisla za ono sto je Radonja radio, kada ima 12 slicnih igraca koji nekim sistemom dolaze do rezultata. Mi to sad nemamo, i shodno tome treba da prilagodinmo nasu igru onome sto imamo. 

 

Ja bih licno pokusao na sve ovo da umesto Holanda dovedem nekog 3-4 top igraca. Nekog Kalinolikog ako moze :)

  • +1 1
Link to comment
54 minutes ago, FPLS said:

 

Ne verujem da je Luvavu kadar da preokrene sezonu, on mu dodje neki Holins na steroidima. Doduse, nisam siguran da uopste postoji igrac u Evropi koji bi mogao ovu bandu da transformise u ozbiljnu ekipu, eventualno Kalinic.

 

Holand bi mogao i morao bolje da se iskoristi kad je vec tu, ali generalno se slazem, nedefinisan igrac koji je zalutao u evroligu u ovoj fazi karijere. Covica je tesko zauzdati kad mu se neki igrac bas dopadne, kao sto je ovde bio slucaj nakon te trojke u Areni, pa onda i simpaticnog rezanja kasnije. Tako se svojevremeno zaljubio u Pulena i hteo posto-poto da ga dovede, ali je Radonjic uspeo nekako da ga dozove pameti. Ili jos drasticniji primer, Vlada Mihailovic nakon sto nam je spakovao 30-ak prosle sezone u Pioniru, a posle par kola i oborio abaligaski rekord. Hteo je peske da ide po njega u Bar, pa cak i otvoreno priznao letos da nam/mu je interesantan. Srecom se to nekako izjalovilo, ali totalno je van kontrole, otud i Raduljica.

 

O tome se radi. Naravno da je njegov potpis promasaj ali kad je vec tu bolji je igrac od Dobrica i Lazica koji igraju ispred njega i treba da igra vise.

 

Meni je potpuno nejasna ova fascinacija Dobricem. Kao, nije on u formi a kad udje u formu bice spasavaj se ko moze. Nece. Dobric je najbolji kad igra iz drugog plana, kad fokus odbrane nije na njemu i kad nema loptu u rukama osim neposredno pre suta ili laznjaka pa prodora do kosa. Nikad nije bio nista vise od coskara, nikada nece biti nista vise od coskara. Losija verzija Marka Simonovica. Kad ne pogadja suteve, a trenutno ne da ih ne pogadja nego lomi table i obruce a cesto ih uopste ne pogadja, Segi je igrac manje na obe strane parketa. Nemam pojma kome je posle one sezone kad je pored Lojda kojeg su jahale odbrane a Dobric sutirao kao na treningu palo na pamet da je vreme da on iskoraci i pretvori se u legit dvojku koja dribla, sutira iz driblinga i istrcava iz blokova ali ko god da je u pitanju ucinio mu je medvedju uslugu a nas odrzava u iluziji da imamo beka od 20+ poena koji, eto, nije u formi ali bice bolje kad proradi. On to ne moze da igra jer mu je kontrola lopte kriminalna i sumanuto je siliti ga da pokusava, samo mu se ubija samopouzdanje. Dovoljno je bilo pogledati njegov govor tela na poslednjih nekoliko utakmica pa zakljuciti da ni on sam vise ne veruje u sebe. Nije uopste stvar u njegovoj minutazi, stvar je u ulozi koju ima. Njegovo je da prati napad i nudi se za sut iz povratne lopte kad steknemo prednost. U toj ulozi je najucinkovitiji. Ovi pokusaji s njim da iz urucenja trazi sut ili upada u reket s loptom zavrse se ili losim sutem, ili izgubljenom loptom, ili nabacivanjem lopte na obruc iz kontakta koje se obicno zavrsi teskim promasajem. Naravno da ce igrac od kojeg se trazi da igra ono sto ne moze vremenom da izgubi samopouzdanje, sto se vise gomilaju promasaji to mu je teze da se vrati. Uostalom, u ovoj ekipi ima bekova koji su najjaci s loptom u rukama, nema potrebe da se Dobric time bavi.

  • +1 3
Link to comment

Ovo Harperovo pominjanje Partizana na steroidima kao neki reper je stvarno vau, jbg. Al ajd, nije tema.
Opet, ja mislim da ovde fali autoritativni trener, malo motivacije medju igracima i eventualno jedan sa dovoljnom dozom sportske drskosti da pokrene taj kvalitet koji postoji. Nije to kvalitet za top 8 verovatno, al nije ni ova malodusnost koju gledamo.
Ne slazem se sa fandorinom da je Holland rak rana ovog tima. Em covek ni ne dobija minute, a ako je on projektovan i doveden da nosi tim i bude prva opcija, onda jbg, cemu se nadati od takvih mahera skautinga.
Previse se potresa desilo posle osvajanja Aba lige. Desetkovan tim, otiso trener, najbolji igraci, ostali dugmici samo. Kupovalo se da se isprate ovi sto su nagradjeni zbog mira medj plebsom i onda ispadne ovako kako je sad. Nije kraj sveta, ako ima iole mozga tamo u upravi moze da se gura u granicama realnoh mogucnosti ovih igraca, a da ne dodje do potpunog raspada. Bice to jedno maks 10ak pobeda u EL, 1-3 u finalu Aba lige, i to je to. I onako dobar deo uspeha zavisi od dela kolaca koji ces da dobijes od drzave uz sav brainfart Covica i ostalih koji se pitaju.

Link to comment
7 minutes ago, MeanM@ said:

Ovo Harperovo pominjanje Partizana na steroidima kao neki reper je stvarno vau, jbg. Al ajd, nije tema.
Opet, ja mislim da ovde fali autoritativni trener, malo motivacije medju igracima i eventualno jedan sa dovoljnom dozom sportske drskosti da pokrene taj kvalitet koji postoji. Nije to kvalitet za top 8 verovatno, al nije ni ova malodusnost koju gledamo.
Ne slazem se sa fandorinom da je Holland rak rana ovog tima. Em covek ni ne dobija minute, a ako je on projektovan i doveden da nosi tim i bude prva opcija, onda jbg, cemu se nadati od takvih mahera skautinga.
Previse se potresa desilo posle osvajanja Aba lige. Desetkovan tim, otiso trener, najbolji igraci, ostali dugmici samo. Kupovalo se da se isprate ovi sto su nagradjeni zbog mira medj plebsom i onda ispadne ovako kako je sad. Nije kraj sveta, ako ima iole mozga tamo u upravi moze da se gura u granicama realnoh mogucnosti ovih igraca, a da ne dodje do potpunog raspada. Bice to jedno maks 10ak pobeda u EL, 1-3 u finalu Aba lige, i to je to. I onako dobar deo uspeha zavisi od dela kolaca koji ces da dobijes od drzave uz sav brainfart Covica i ostalih koji se pitaju.

 

Jebi ga, jeste reper. Zao mi je ali jeste. Prva petorka (zapravo sestorka) kvalitetnih stranaca a domaci su tu da potegnu u ABA ligi i da odmore tu prvu petorku + Andjusic koji je sasvim dobar igrac. Mozda mi nismo mogli da pariramo finansijama tom "Partizanu na steroidima" ali se nismo bas pokazali u domenu racionalnog trosenja resursa. Ima tu igraca koji imaju velike plate ili zato sto su dugo u klubu ili zato sto su nekad bili igraci na glasu a zbog njihovog gomilanja em nismo do kraja skockali tim, em ne placamo maltene nista strucnom stabu jer su svi koji sede na nasoj klupi srecni sto su uopste dobili priliku da budu glavni ili pomocni treneri u Evroligi. Ne moze da bude jeftin tim koji kupuje Raduljicu, Lazicu i Markovicu daje preko 300.000 godisnje, placa Kuzmicu da sedi pored klupe i ima 17 igraca. Samo ova cetvorica koje sam pomenuo pojedu jednog Dzordana Lojda ili Nikolu Kalinica, pa ti vidi.

 

To znaci da bismo sasvim lepo mogli da zamislimo petorku tipa Vildoza - Nedovic - Kalinic - Bentil - Martin a da ostatak rostera cine Petrusev, Mitrovic, Ilic, Lazarevic, Dobric, Ivanovic, Holand i mali Topic. I onda ne bismo pricali o Partizanu na steroidima.

  • +1 2
Link to comment

Dobrić prošle godine u EL, za 22 minuta u proseku. Ja bih rekao sasvim pristojno za naglupljeg čoveka u istoriji KK CZV

 

10.3 poena
45.3% za dva
35.7% za tri
74.5% sa penala
 
Mislim da niko ne kaže da sad igra dobro, čak i da treba da igra pre nekih. Ali ovaj tim je go kurac realno, pogotovu bez Vildoze koji je došao tipa juče pa se samim tim Dobri uklopio u opšte sivilo. Ok, možemo malo bolje uz bolju raspodelu minuta, ali opet je to impotentan tim do koske bez sigurnih poena praktično sa bilo koje pozicije osim što može da se računa na Vildozu i Bentila (koji je sjajan ali mu je leđna tehnika đoka i apsolutno je nesiguran u realizaciji iz tih situacija), a Nedović i dalje igra nekako kao po jajima, a i realno, povrediće se opet pitanje je vremena :ph34r: 
  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, fandorin said:

Neće isporučiti. Kad je isporučio? Dao je jednu bitnu trojku protiv Budućnosti i to je sve dobro što je uradio od kada je došao. I zakucavanje protiv Bajerna koje je i izveo zato što je nervno labilan. Ona sekvenca kad je ušao protiv Nemaca pa promptno napravio idiotski faul za 2 bacanja je za novčanu kaznu. 

Holand je veliki problem ovog tima jer je planiran za igrača koji pravi razliku, a on igra na nivou Jošila i to kad je van forme. 

Dobrić je upravo to što pričate za Holanda. Isporučiće kad bude trebalo. Nikada neće biti elitni EL igrač zbog očiglednih mana, ali za ulogu koju je do sada imao je više nego dobar. 

 

Isporučio bi da Dobrić nije igrao tri puta više od njega, a on dobijao šansu na minut i po i bio klupiran posle prve greške. A na nekim tekmama gde bio u 12 nije ni ulazio, IAKO smo prolazili kao bos po trnju.

 

Ja Dobrića zaista volim, čak sam napravio klip o njemu;

 

 

 

Tako da apsolutno nisam njegov mrzitelj™ (i svega srpskog), šta više;

 

No evidentno je da je čovek van svake iole pristojne forme, i ofanzivno i defanzivno i trenutno je u štetočinskom modu all the way.

Ne sumnjam da će se to vremenom popraviti, čovek isporuči praktično uvek kada je najbitnije, no, dok se to ne desi, ne treba silovati, već zamenit minutaže, neka se Holand uigra, neka ima pravo da pogreši a da ne bude zakucan za klupu istog sekunda, pa da vidimo kako će stvari da se razvijaju. U ovom trenutku je daleko korisniji od Dobrića jer ima neuporedivo konstantniji šut, nije u potpunosti operisan od lopte, a ni odbrambeno nije ništa lošiji, odnsno odbrambeno dele doslovce iste mane.

Edited by Dankan Ajdaho
  • +1 2
Link to comment

Vi se zajebavate za Holanda majke mi. Covek igra 10 minuta iz 16 puta i ocelujete da pruzi nesto? Nije dobio nikakvu sansu da bi se pljuvalo po njemu. Izbaci Lazica i daj Holandu njegove minute i to je vec mnogo bolje. Glavni problem ove ekipe je Lazic koji nema mesta u ovoj ekipi ali je gazdin zasluzni gradjanin i jebiga.


Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk



  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
40 minutes ago, Mil@n said:

Dobrić prošle godine u EL, za 22 minuta u proseku. Ja bih rekao sasvim pristojno za naglupljeg čoveka u istoriji KK CZV

 

10.3 poena
45.3% za dva
35.7% za tri
74.5% sa penala
 
Mislim da niko ne kaže da sad igra dobro, čak i da treba da igra pre nekih. Ali ovaj tim je go kurac realno, pogotovu bez Vildoze koji je došao tipa juče pa se samim tim Dobri uklopio u opšte sivilo. Ok, možemo malo bolje uz bolju raspodelu minuta, ali opet je to impotentan tim do koske bez sigurnih poena praktično sa bilo koje pozicije osim što može da se računa na Vildozu i Bentila (koji je sjajan ali mu je leđna tehnika đoka i apsolutno je nesiguran u realizaciji iz tih situacija), a Nedović i dalje igra nekako kao po jajima, a i realno, povrediće se opet pitanje je vremena :ph34r: 

 

Ovo za 1 i 2 su sramotni procenti za beka. Za 3 moze da prodje s obzirom da uzorak nije preveliki, o cemu govori 10 poena po utakmici. Ovi procenti koje si naveo su u prevodu sut 4/10 u proseku po utakmici. Nije lose ali nije ni za pohvalu. Plus je Segi tragikomican u odbrani, ako izuzmemo chase-down blokade koje su mu trademark, pa i to valja uzeti u obzir.

 

Ali svejedno, neka su ovo mnogo bolji procenti, on ih trenutno nema. OK, mozda isporuci u zavrsnici ABA lige ali zar nije bilo malo dosta te politike da statiramo u Evroligi da bismo osvojili ABA ligu, kako bismo ponovo statirali sledece godine.

Link to comment
1 hour ago, Moća said:

Vi se zajebavate za Holanda majke mi. Covek igra 10 minuta iz 16 puta i ocelujete da pruzi nesto? Nije dobio nikakvu sansu da bi se pljuvalo po njemu. Izbaci Lazica i daj Holandu njegove minute i to je vec mnogo bolje. Glavni problem ove ekipe je Lazic koji nema mesta u ovoj ekipi ali je gazdin zasluzni gradjanin i jebiga.


Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk


 

 

Ja se u celoj toj priči pitam sta to Laziću vise znaci, kao sinoć npr, starting five, a odigrao skupa 6 minuta?  Šta tim ima od toga. Kapiram ima platu, ali za tu platu, ne moraš sa 35 vise da se guzis na parketu, vidi pod Cirbes, Kuzmić... Budi tu masi kapitenski peskirom i da se ne ljubimo...

  • Hvala 1
Link to comment

Nego ono što mi bode oči je naša nepostojeća tranzicija . U skoku smo odlični ,mislim i dalje medju 3 najbolje skakacke ekipe,tu Alba valjda dominira . Problem je što mi ne možemo da razvijemo kontru . Nikad ne pokušavamo brzi pas. Čak i sada kada je tu Vildosa ne postoji tendencija da se odigra brže posle skoka . Nikad manje kontri nismo imali i to je veliki problem
Odbrana je ok u većem delu utakmice . Tu kvari utisak onaj finiš u Madridu i Viktoriji kada su nas napunili u zadnjih 5 minuta u već rešenoj utakmici .
Ako već menjamo još nešto neka to bude uskoro ,da upadne neki 2,3 igrač koji može nešto pogoditi .
Rekoh već tek posle Fenera sa oporavljenim Mitrovicem i boljim rasporedom može biti malo bolje .

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment
3 hours ago, elementary said:

Nego ono što mi bode oči je naša nepostojeća tranzicija . U skoku smo odlični ,mislim i dalje medju 3 najbolje skakacke ekipe,tu Alba valjda dominira . Problem je što mi ne možemo da razvijemo kontru . Nikad ne pokušavamo brzi pas. Čak i sada kada je tu Vildosa ne postoji tendencija da se odigra brže posle skoka . Nikad manje kontri nismo imali i to je veliki problem
Odbrana je ok u većem delu utakmice . Tu kvari utisak onaj finiš u Madridu i Viktoriji kada su nas napunili u zadnjih 5 minuta u već rešenoj utakmici .
Ako već menjamo još nešto neka to bude uskoro ,da upadne neki 2,3 igrač koji može nešto pogoditi .
Rekoh već tek posle Fenera sa oporavljenim Mitrovicem i boljim rasporedom može biti malo bolje .

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 

Vala bas, poslednji kontranapad smo odigrali kad je Jovic igrao pleja, a Dangubic beka, njih dvojica su bas voleli da igraju kontre.

Link to comment
8 hours ago, Mil@n said:

Dobrić prošle godine u EL, za 22 minuta u proseku. Ja bih rekao sasvim pristojno za naglupljeg čoveka u istoriji KK CZV

 

10.3 poena
45.3% za dva
35.7% za tri
74.5% sa penala
 

 

Teško da su ovo brojke koje dokazuju da Dobrić treba da bude primarna opcija u napadu.

Procenat za tri prošle sezone mu je na nivou Voltersa, a tek nešto bolji od Holinsa. 

Ovde se radi o tome da se pokušava od Dobrića napraviti nešto što nije, pa se prema tome pravi i selekcija tima.

Evo npr. utakmica protiv Bajerna mu je poenterski solidna, ali su bukvalno svi njegovi koševi bili posle asistencija, dok je pri pokušajima da iz driblinga kreira šut dva ili tri puta promašivao i obruč.

Ni Dobriću se ne čini usluga ovakvom ulogom. On je klasičan catch and shoot igrač i kad mu se uloga na terenu prilagodi tome onda ima značajnu ulogu u timu.

  • +1 5
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...