Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

Bar se, sa Nedovićem i Vildozom (uz Martina i Bentila) oseća da Zvezda ima neku snagu. Igru, kako - tako, ali neki se kvalitet vidi. Deset puta bolje i pedeset puta gledljivije u odnosu na mučenje sa Pefi - Džoni - LeBranko - Lazarević - Dobrić postavom.

  • +1 1
Link to comment

@Plajvi Aj što je popizdio nego se oznojio čim je kročio u uvek neugodni Vesonir. Bilo je tu svega za istinske sladokusce, totalni haos na terenu, tri idiota koji sviraju svaki kontakt, problemi sa merenjem vremena, tu je i znojavi Trinki, Kuzma i Ilija, falilo je samo klizanje igrača po terenu za kompletan kls plej of ugođaj.

Edited by Nikodije
  • Haha 2
Link to comment
29 minutes ago, Plajvi said:

Popizdio Trinki opet :laugh::ziga:

 

Naravno da je popizdeo kad je dosla ova gomila Partizanovih novinara da se obracunava s njim zbog toga sto je onomad otisao iz kluba i uzeo Ostoji pare. Tek ce da pizdi kad ga ispresavija Obradovic ovde u Beogradu.

  • +1 1
Link to comment

Bogami, ja bi sve meceve zapocinjao sa petorkom Vildoza, Nemanja, Lazarevic, Bentil, Hasan pa ako nas krene prangijato, bice spasavaj se ko moze... a nije ni da je ova petorka bas totalno nemoćna u odbrani, ako izuzmemo Nemanju.

E sad, Luka i Petrušev mogu da menjaju Hasana, Lazarevic u velikom broju situacija moze da menja Bentila, ja se iskreno nadam i Ilicu tu, Holand moze umesto Lazarevica, bar je u napadu bar 110% :D bolji od Lazarevića ali...

Ko će da menja Vildozu?

Imamo na papiru dva rezervna pleja, oba za qriv qrac nisu. Topić?

Ko je manja steta umesto Nemanje na 2. Kad im to nisu prirodne pozicije, Holand ili Dobrić.

Jebemmumisa, imamo 1564 igraca, i 2 ooogromne rupe...

 

  • +1 1
Link to comment

Inace, Bentil me je veceras odusevio sa promenom svoje igre, bez ispucavanja, strpljivo, sa par lepih asistencija, odlicnih odbrana i gomilom skokova...kad bi ova petorica nekako mogli da izdrze 170 minuta od 200, imali bi mi vrlo.lepih rezultata...

Odo da se iskljucim :laugh:

Link to comment

Veceras sam po prvi put pomislio da bi Holand vise igrao kad bi ozbiljnije shvatao kosarku. Ona izgubljena lopta kad je pokusao da doda iza ledja kroz dva igraca Bajerna pa smo popili sabacku kontru bi ga i kod najblagonaklonijeg trenera poslala na klupu. Super je to sto je on shashav i mladalacki razbarusen ali ovo mu nije letnja liga Portorika.

 

Voleo bih sada da vidim malo Adamsa kad su Vildoza i Nedovic u timu i kad ispred sebe ima dvojicu alfa muzjaka. Nekako bi mi bilo bas zao da ga ispustimo bez neke vece sanse a ionako ne dobijamo nista od Pefija i Ivanovica, niti cemo ista dobijati od njih. Pefi je bas zavrsio s kosarkom, sporiji je nego sto je ikada bio (a nikad nije ni bio brz) a poceo je da brlja i u odbrani koja mu je nekada bila trademark. Danas dva faula za tri bacanja bez ikakve potrebe, jednom na sutu na isteku napada koji je promasio dvoranu a drugi put ga je tip navukao kao muflona. Za Dzonija je ovo prosto visi razred, on moze biti koristan u ABA ligi ali u Evroligi je jednostavno nemocan i nema sta da trazi na parketu dok je utakmica "ziva". Onih njegovih par minuta veceras je izgledalo jezivo. S druge strane, Adams bi u paru sa Vildozom ili Nedovicem mozda i proigrao.

 

Za Lazicem zaista vise nema potrebe i nadam se da ce, cak i ako trener to nece ili ne moze da mu kaze, on sam shvatiti da je njegovo da udje na neke defanzivne specijale, pogotovo protiv nekih nizih sutera da ih jurca kroz blokove, i to je to. Vec se pokazalo i kod Tomica i kod Obradovica da njegova odbrana ne znaci nista ako iza sebe nema ostalu cetvoricu koji odbrambeno rade kao sat, kao sto je to umelo da bude kod Radonjica. U ovih desetak utakmica ostao je vise puta na nicijoj zemlji u odbrani nego za citavu prethodnu sezonu a inace je neupotrebljiv kao defanzivni korektor jer je kratak i cim zakasni vise ne moze ni da zasmeta ni na secu ni na sut. O ucinku u napadu ne vredi ni govoriti kad je on u pitanju. Takodje ABA liga povremeno i to je od njega.

 

Za Mitrovica je steta sto se povredio, nadam se da nije nista ozbiljno. On kad izgubi snagu pa s njom ode koncentracija ume zestoko da izbrljavi, plus je protiv jacih centara nemocan, ali za nekih 15 minuta po utakmici njegova igracka inteligencija i pregled igre nam dosta znace.

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, harper said:

Vidim ja da ce Bentil i Martin morati da peglaju po 35 minuta kad budu vazne utakmice, iako je Petrusev veceras konacno pokazao znake zivota. Bentil je faca samo takva, on i ludi Vildoza su mi favoriti u ovom timu.

 

Može i Mitrović da igra važne utakmice iza njih dvojice plus Lazarević da uđe na 5 minuta, čvrst je i ne pravi sranja. Više od toga ti ni ne treba, ima i kvantiteta i kvaliteta na 4 i 5. 

 

Vildoza za sada deluje previše divlje za napete plejof utakmice, ali čovek je bio MVP finalne serije ACB lige. On još nije u pravoj formi i deluje da će biti fantastično pojačanje. Opet, samo jednu titulu ima Luka, kao i Nedović (Grčka), sa tim da Nedović ima i Evrokup, a oni nam vode tim. Plus trener koji dolazi iz "druge lige".  Ne uliva poverenje glede trofeje, ali na to ionako ne računamo.

 

Šta znam, ima materijala da igramo lepu i kvalitetnu košarku. Martin - Bentil i Nedović - Vildoza mogu da budu vrlo ozbiljni tandemi. Trofeji su teška priča ali može da bude lepo za gledanje ako trener nastavi sa promenama koje je danas započeo. Martin da igra puno više, Ivanović i Lazić da ne igraju, Dobrić da igra trojku i tako te očigledne stvari koje smo pisali već 100 puta.

 

----

Ostalo mi ovo od pre nego što je pao forum, vidim sada dodatne postove. I ja bih probao opet sa Adamsom. On u proseku i nije bio ništa lošiji od Ivanovića i Pefija, koji su imali po jednu dobru utakmicu ali i teške kanale, a verovatno da ima najveći plafon pošto je dečko juče pao sa Marsa dok su ova dvojica u zoni komfora i opet nula tj. minus.

  • +1 5
Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

Može i Mitrović da igra važne utakmice iza njih dvojice plus Lazarević da uđe na 5 minuta, čvrst je i ne pravi sranja. Više od toga ti ni ne treba, ima i kvantiteta i kvaliteta na 4 i 5. 

 

 

Ne da moze nego ce da mora, malo sam se salio za ovih 35 minuta.

 

Ovo ce sad da zvuci kako ce da zvuci ali ja dosta ocekujem od Dalibora Ilica. Bice utakmica u ABA ligi kad ce da napravi rusvaj, radio je to i u Igokei, i coach Vlada ce verovatno biti ponukan™ da vidi sta moze i u Evroligi. Nisam siguran da ce se pokazati slabije od nekih igraca koji vec imaju minute, mozda na pocetku dok se malo ne prilagodi snazi protivnika. Ilic igra to sto igra, prasinari u reketu, hasluje i kupi skokove iznad obruca, a za to sto igra ima respektabilan size i za nivo Evrolige. Ako dodje do nekog prijatnog iznenadjenja na njega bih tipovao da moze da bude to iznenadjenje.

  • Hvala 1
Link to comment

Ultra zabavna zavrsnica, ako nisi navijac Zvezde :D Nedara, Vildoza i Bentil deluju kao osovina oko koje treba graditi igru, samo da Nedovic (kuc kuc) sastavi nekoliko meseci bez povrede. 

 

Ali Dobric i 18% suta za 3 na ovih 5 utakmica :ph34r: sta je on jbt radio letos, isao na casove kod Vestbruka?

Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Ne da moze nego ce da mora, malo sam se salio za ovih 35 minuta.

 

Ovo ce sad da zvuci kako ce da zvuci ali ja dosta ocekujem od Dalibora Ilica. Bice utakmica u ABA ligi kad ce da napravi rusvaj, radio je to i u Igokei, i coach Vlada ce verovatno biti ponukan™ da vidi sta moze i u Evroligi. Nisam siguran da ce se pokazati slabije od nekih igraca koji vec imaju minute, mozda na pocetku dok se malo ne prilagodi snazi protivnika. Ilic igra to sto igra, prasinari u reketu, hasluje i kupi skokove iznad obruca, a za to sto igra ima respektabilan size i za nivo Evrolige. Ako dodje do nekog prijatnog iznenadjenja na njega bih tipovao da moze da bude to iznenadjenje.

Meni ne zvuči uopšte ludo to za Ilića. Ako se Lazarević ne blamira u Evoligi ne vidim zašto bi bilo nezamislivo i da Ilić može da igra.

  • +1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...