Jump to content
IGNORED

teniska utakmica na travi


Ros

Recommended Posts

Bio sam na nekom slavlju, sad arčim propušteno.

 

Odgledoa sam KZŠ Kirjosa. Dva puta. Na sreću Novaka i ostatka tura, velika sreća je što čovek ima jako malo samopouzdanja. Pritisak koji je osećao je bio ogroman i kaže da se posle poraza oseća najbolje u poslednje dve nedelje, zbog ogromnog pritiska šta će i kako će, da li će dobro igrati, pobediti i sl. Btw, možemo samo da zamislimo kakav je pritisak na Novaku sve ove godine od koga se očekuje da pobedi bukvalno sve jedan meč i svaki poraz je senzacija... Kirjos je samo iskren i svaka mu čast na tome.

 

Poprilično je smireno i ozbiljno odgovarao na pitanja novinara, rekao je nešto u fazonu ako ja mogu u finale Wimbija, može svako, da se ove dve nedelje jako posvetio, nije pio alkohol, pravilno se hranio i sl, ali da nijedan dan nije udarao duže od sat vremena... To je verovatno ta neka razlika  u ovakvim mečevima. Novakova mogućnost da hendluje pritisak i višegodišnja utreniranost i disciplina u odnosu na Kirjosa koji očigledno karijeru i dalje shvata kampanjski.

 

U prilog tome, možemo samo zamisliti na kom bi nivou bio Kirjos da poslednjih npr 5 godina ima disciplinu života i treninga kao Novak... Zvuči zastrašujuće, sa ovim njegovim predispozicijama, samo i pomisliti na to. Svakako bi teniski svet bio bogatiji za jednog igrača top klase. On to još nije u smislu kontinuiteta rezultata no sreća po njega, samo je pitanje za nejga da li želi, ne da li i može to da bude.

Edited by Mil@n
  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, renne said:

deda još traži telefon po stanu da može da čestita Kljaki, ali ne može da ga nađe


zove tnjiter od juče, al stalno zauzeto...

  • Haha 2
Link to comment
8 hours ago, Mil@n said:

Bio sam na nekom slavlju, sad arčim propušteno.

 

Odgledoa sam KZŠ Kirjosa. Dva puta. Na sreću Novaka i ostatka tura, velika sreća je što čovek ima jako malo samopouzdanja. Pritisak koji je osećao je bio ogroman i kaže da se posle poraza oseća najbolje u poslednje dve nedelje, zbog ogromnog pritiska šta će i kako će, da li će dobro igrati, pobediti i sl. Btw, možemo samo da zamislimo kakav je pritisak na Novaku sve ove godine od koga se očekuje da pobedi bukvalno sve jedan meč i svaki poraz je senzacija... Kirjos je samo iskren i svaka mu čast na tome.

 

Poprilično je smireno i ozbiljno odgovarao na pitanja novinara, rekao je nešto u fazonu ako ja mogu u finale Wimbija, može svako, da se ove dve nedelje jako posvetio, nije pio alkohol, pravilno se hranio i sl, ali da nijedan dan nije udarao duže od sat vremena... To je verovatno ta neka razlika  u ovakvim mečevima. Novakova mogućnost da hendluje pritisak i višegodišnja utreniranost i disciplina u odnosu na Kirjosa koji očigledno karijeru i dalje shvata kampanjski.

 

U prilog tome, možemo samo zamisliti na kom bi nivou bio Kirjos da poslednjih npr 5 godina ima disciplinu života i treninga kao Novak... Zvuči zastrašujuće, sa ovim njegovim predispozicijama, samo i pomisliti na to. Svakako bi teniski svet bio bogatiji za jednog igrača top klase. On to još nije u smislu kontinuiteta rezultata no sreća po njega, samo je pitanje za nejga da li želi, ne da li i može to da bude.

Gledao sam i druge Kirjosove pres konferencije ovde i ta poslednja nije izuzetak: po pravilu je odgovarao smireno, racionalno, bez ikakvog ekcesa. Dobar primer je recimo ona dan pre finala.

 

Što se utakmice tiče, počela je taman kada smo završili porodični ručak. Gledao sam prvih par gemova, a onda batalio i dalje se posvetio dragim ljudima. Naravno, povremeno sam pratio rezultat.

Odgledao sam sinoć snimke ceremonije i hajlajte meča koji su bili dostupni, uključujući i jedan dvadesetominutni i rekao bih da je Kirjos bio jako dobar, a Novak impresivan da sebi prokrči put do pobede. Bombe od servisa koje je uspešno vraćao na teren su za verovali, ili ne.

Sedam je baš lep broj, a Novak ovom pobedom, nastupom, načinom sa kojim se nosio sa pritiskom favorita, odnosom sa javnošću i emotivnom proslavom sa boksom sebe je promovisao u novog kralja Vimbldona. 

Link to comment
22 minutes ago, extragluv said:

dal je realno da su rusima na zvanicnom sajtu atp-a poskidali zastave. kakve je ovo sveopste ludilo lebe mekani.. 

 

Neki ljudi tvrde da ovaj slem ne trrba da se racuna u open eru jer open podrazumeva da je turnir otvoren za igrace svih nacionalnosti. Tako da bi Novak imao 21 slem all time ali i dalje 20 u open eri

  • Haha 2
Link to comment

Ne treba ni da mu cestita Federer, nekako mi se povracalo od laznog drugarstva njega i spanskog cigojnera a ovo necestitanje je znak da je ovaj nas koliko toliko ispravniji od njih dvojice sabana. Samo neka ga ne vole i dalje i sve super.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 9
Link to comment
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...