Jump to content

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

20 minutes ago, Heaviside said:

Taj deo o partizanovcima je naravno iracionalan, ali nije da nema poentu što se tiče galaktikos principa sklapanja tima i neodrživosti cele priče. Dignuto je ludilo na jedan nivo iznad u odnosu na ono što smo imali do sada. Po meni je besmisleno kupovinom stranaca pokušavati da se takmičiš sa evropskom elitom. Nemamo mi u tome šta da tražimo a da ima imalo smisla. Podseća na ono što je rađeno par sezona u Zvezdi i što je kulminiralo sezonom ćelavog 2, samo sa više para i mnogo boljim trenerom. Kao ruski timovi sa jedno 6-7 skupih stranaca plus neki korektan domaći kao Aleksa. Trofeja će biti sigurno, možda bude i neki top8 ali ceo koncept je nekako meh...

 

Koncept je meh, ali to je koncept svih koji igraju Evroligu. Dakle minumum 10-15 miliona na astal ili se skloni da ne smetaš. Jbg tako funkcioniše. Al neka im. Imaju i grobari dušu, i pravo da malo troše kao sumanuti. Uz vrhunskog trenera i 1 euforiju mogli bi daleko da doguraju.

Očigledno više nemamo produkciju kvalitetnih mladih igrača koji bi mogli da igraju na tom nivou. Čak ovo što će kkp imati trojicu mladih uopše nije malo. Zvezda ih je imala 0 prethodnih godina.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment

Ma, nemam ništa protiv, da sam grobar ne bi mi previše smetao razvoj situacije. Za Evroligu si u pravu samo što postoji razlika između  Reala, Barse, Armanija i sličnih koji dokazano imaju stabilne izvore za svojih 20-30 miliona i ovakvih kratkoročnih akcija. Nije ni da ne razumem Obradovića i Savića - pare su tu, moraju se potrošiti i napraviti uspeh odmah. Više imam problem sa tako postavljenim graničnim uslovima koji su po meni totalno van mozga. 

 

Edit: I pre svega me na nivou ljubitelja domaće košarke ne lože ovakve akcije. Tim Saleta O nisam skoro uopšte ni gledao. U pitanju su čisto lične preferencije što se zabave tiče, nikakav moral, naša deca i ostalo.

Edited by Heaviside
Link to comment

Nemam sad nešto puno vremena ali prva stvar je da moramo da budemo svesni situacije pa sve ostalo može da se priča. 

 

Dakle, mi igramo Evroligu na osnovu WC. Da bismo nastavili da igramo EL moramo izboriti učešće na terenu dogodine. Dakle, valjalo bi uzeti ABA Ligu da se ne bi zajebavali sa pozivnicima. Da bismo uzeli EL potrebno je da napravimo bolji tim od najvećeg konkurenta koji btw isto igra Evroligu i neće je igrati sa Borisom Bakićem i Bracom Miloševićem. 

 

Smailiagić, Koprivica, Vukčević sam siguran da će imati priliku da se nametnu. Željko je i ove godine ubacivao Koprivicu na uštrb nekih rezultata, biće sasvim dovoljno prostora za njih. Da nam je dostupan neki top domaći prospekt možda bi i njega doveli, ali ne vidim da nam je dostupan. Da nam je dostupan top domaći igrač takodje bi ga doveli ali ne vidim da nam je dostupan. 

 

Razliku izmedju ruskih pijanih milionera i ostalih koji nekad nešto naprave su uglavnom treneri i sportski direktori. Tako je i Zenit odjednom procvetao kad je došao Ćavi Paskval. A mi trenera bar imamo. 

 

Ali najjače je što sad mi kao treba da razmišljamo šta će biti u dugom roku, a ne znamo hoće li biti struje na zimu. Ekipa u dugom roku se pozicionira sad. Pozicionira se da dobije licencu Evrolige. Da bude siguran učesnik. Pa onda možemo dalje da razmišljamo. A mislim da je trend jasan, ako bude 1 tim iz BG da dobije licencu, da se zna kome ide. Niti mi je najjasnije šta predlažete kao alternativu svemu ovome? Jedino što mi se ne svidja jeste što nema pomaka u mladjim kategorijama, odnosno ne vide se nikakve naznake promena. 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
9 minutes ago, theanswer said:

Ali najjače je što sad mi kao treba da razmišljamo šta će biti u dugom roku, a ne znamo hoće li biti struje na zimu. Ekipa u dugom roku se pozicionira sad. Pozicionira se da dobije licencu Evrolige. Da bude siguran učesnik. Pa onda možemo dalje da razmišljamo. A mislim da je trend jasan, ako bude 1 tim iz BG da dobije licencu, da se zna kome ide. Niti mi je najjasnije šta predlažete kao alternativu svemu ovome? Jedino što mi se ne svidja jeste što nema pomaka u mladjim kategorijama, odnosno ne vide se nikakve naznake promena. 

nema altertanitive, resili smo se da idemo putem gde je igranje evrolige jedino vredno bavljenja kosarkom, navijaci to zele, gazde ce to obezbede, svi srecni svi zadovoljni. 

  • +1 1
Link to comment

Nema alternative, resili smo da idemo putem gde je osvajanje evrolige jedino vredno  bavljenja kosarkom, navijaci to zele, gazde ce to obezbede, svi srecni, svi zadovoljni

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Upravo si opisao granične uslove o kojima sam pričao. Mora se uzeti ABA odmah ili se priča raspada, mora se u prvoj EL sezoni biti ispred tima koju je igra jedno deset godina u kontinuitetu ili se priča raspada. Dugoročno planiranje je nemoguće,  sam Savić je to izjavio i dodao da su oni tu na tri godine i da se za posle ništa ne zna. Samim tim nema motiva za postavljanje upravljačke i sportske strukture koju bi činili ljudi koji dugoročno ostaju tu i  koja bi mogla da se bavi postavljanjem sistema mlađih kategorija,  rešavanjem pitanja infrastrukture, sale za treninge, nalaženjem koliko toliko održivih izvora finansiranja j smanjivanjem troškova kroz infrastrukturu i proizvodnju igrača i ostalim trivijalnostima koje ne zanimaju prosečnog navijača. Imati budžete od lupam 10 miliona godišnje, a nemati u vlasništvu ništa osim betonske ploče na Kalemegdanu je kretenizam težak. 

 

Edit: spor sam mnogo, @Joe D sažeo sve lepo u jednoj rečenici 

Edited by Heaviside
Link to comment
15 minutes ago, Heaviside said:

Upravo si opisao granične uslove o kojima sam pričao. Mora se uzeti ABA odmah ili se priča raspada, mora se u prvoj EL sezoni biti ispred tima koju je igra jedno deset godina u kontinuitetu ili se priča raspada. Dugoročno planiranje je nemoguće,  sam Savić je to izjavio i dodao da su oni tu na tri godine i da se za posle ništa ne zna. Samim tim nema motiva za postavljanje upravljačke i sportske strukture koju bi činili ljudi koji dugoročno ostaju tu i  koja bi mogla da se bavi postavljanjem sistema mlađih kategorija,  rešavanjem pitanja infrastrukture, sale za treninge, nalaženjem koliko toliko održivih izvora finansiranja j smanjivanjem troškova kroz infrastrukturu i proizvodnju igrača i ostalim trivijalnostima koje ne zanimaju prosečnog navijača. Imati budžete od lupam 10 miliona godišnje, a nemati u vlasništvu ništa osim betonske ploče na Kalimegdanu je kretenizam težak. 

 

Edit: spor sam mnogo, @Joe D sažeo sve lepo u jednoj rečenici 

 

Kale = brdo

 

Imas nesto detaljnije ovde:

 

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
Just now, theanswer said:

 

Ne brate, Čović, mafijaška pudlica, kapiraš

 

A jebiga, tema je kk Partizan, pa sam povezao sa osobom koju dobar deo navijaca Partizana cesto nazivaju Ostojinom pudlicom. Reko otkud Covic iz cista mira na ovoj temi

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...