Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

2 minutes ago, harper said:

Ovo sto Partizan trenutno "igra" u odbrani ja nisam video godinama u Evroligi. Ne branis nista spolja, imas 14 skokova manje, uzmu ti 16 lopti ispod tvog kosa. Pa, sta tacno branis? Protiv Zvezde nije bilo Lesora ali covek je veceras peglao 39 minuta i opet isto, dvocifrena razlika u broju skokova. Rana je faza sezone, bice jos uspona i padova svih ekipa, ono sto bi me brinulo da sam na vasem mestu je sto Zeljkove konferencije za stampu bukvalno mogu da se prepisu od utakmice do utakmice. Iste greske, iste gluposti, isti problemi u igri, ista objasnjenja na konferenciji za stampu. Radicemo, analiziracemo, pogledacemo snimak gde smo gresili. Sledeca utakmica ista prica.

 

Nisam siguran da je ovaj Slovak bio dobar izbor jer Partizanu ne fali poena ni uopste, ni sa pozicije 4. Mozda je bilo pametnije uzeti nekog hustler-a da bije, postavlja blokove i ide na skok, pa makar imao "lazicevsku" statistiku u napadu. Bar takvih ima po Evropi za izvoz.

Mozda preterujem , ali bi cak i ova penzionerska verzija Kuzmica vise legla na ovaj roster Partizanu od Slovaka. Ako nista, pomogao bi prilicno u gradjenju skoka. A o nekom kvalitetnijem igracu da ne govorim.

Link to comment

ljudi bre, navijači smo sto godina. osečaš negde unutra, u stomaku, kad je to to, nekako instiktivno ti to dolazi posle određenog vremena. to čak nema veze ni sa brojem pobeda i poraza u nekom trenutku. to je onaj deo koji je neobjašnjiv.

 

garantujem da niko ovde to ne oseća ove sezone. što je i logično, pošto ne postoji.

 

ne može to da se isforsira bajalicama i lepim mislima. il je tu ili nije.

Edited by Ted
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
28 minutes ago, johan nagel said:

Не знам шта да кажем стварно..

 

Никда нећу схватити ове ротације, Мадар уђе сјајно у меч, да 8 поена за пет минута, изађе, и до краја га нема практично, не знам да ли је одиграо више од пет минута након тога.

 

Анђушић да 23 поена Барси, 13 Реалу за 30 чак минута, да би данас играо пет минута целих.

 

Бродзијански почео меч, играо пет мин и ћао завршио доста од њега.

 

Па нису они клинци некакви јбт, ако не могу да играју у Арени против Валенсије зашто су онда у ростеру уопште кад толико не верује у њих, шта ту су да играју Абу против Мзт-а и куп са Црнокосом не разумем.

 

Одбрана је сад већ срамотна, ова суманута преузимања где Лесор у сваком другом нападу остаје на противничком плеју где они то или реше лагано или ухвате офанзивни скок.. промаја у рекету, 37 - 23 у скоковима, 16 јебених офанзивних.

 

И све то пар дана након што су изгубили 15 разлике од Звезде.. Срамота.

 

Potpis od reci do reci.

Ovo kako Zeljko trenutno rotira tj ne rotira nije normalno bog da mi kaze.

Madar 5 od 6 iz igre, krene ga lepo i ti ga zakucas na klupu i pored toga sto je Exum ispao zbog tri licne. I to nije da ima neki zajeban matchup na pleju nego eto.

Andjusic pokaze znake zivota u prethodinm utakmicama, upuca dobro sut i dobije 6 minuta.

Polovinu ekipe preopterecuje, polovini nece da da prravu sansu, tako se ne pravi tim.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Arthur Kirkland said:

Mozda preterujem , ali bi cak i ova penzionerska verzija Kuzmica vise legla na ovaj roster Partizanu od Slovaka. Ako nista, pomogao bi prilicno u gradjenju skoka. A o nekom kvalitetnijem igracu da ne govorim.

 

Ne mislim da je problem sa Partizanovim skokom na petici, bar ne iskljucivo na petici. Mozda trenutno jer su dva centra na listi povredjenih ali ne i generalno. Mislim da je mnogo veci problem odbrana spoljnjih igraca, pogotovo disciplina u zagradjivanju od strane nizih igraca i cetvorki. Zeljko je selektirao odbrambeno prilicno impotentnu i nezainteresovanu spoljnju liniju koja moze svakog da natrpa ali ne moze nista da odbrani. U ABA ligi ce to proci, Partizan je taj jedan poraz koji ce imati vec obavio i ostalo ce biti voznja do kraja, ali u Evroligi tako tesko da moze da se igra protiv vecine ekipa. Odlican napadacki ucinak moze da stvori utisak da ekipa moze da se takmici i protiv jacih ekipa, kao sto je bio slucaj u Barseloni i Madridu, objektivno su obe utakmice bile van Partizanove kontrole daleko pre zavrsnice.

 

Cesto se pominje izostanak Avramovica kao razlog za losiju igru nizih igraca u odbrani ali ne mislim da ce njegov povratak nesto mnogo da promeni. Avramovic je solidan defanzivac jedan na jedan i odlican kradljivac lopti ali tu se otprilike zavrsavaju njegovi odbrambeni kvaliteti. Nema on telo da bitno pojaca odbranu spolja a koliko Partizan preuzima tek nema telo da drzi visoke igrace kod preuzimanja. Ne verujem da ce Zeljko menjati nacin odbrane od pika sve dok mu je Lesor prvi centar, i dalje ce se iskakati i preuzimati, za to ovi drugi igraci moraju i vise da pomazu i jace da ulaze u duele sa igracima koje su preuzeli. Po meni je kljuc da se to promeni bolja odbrana pre svega Ledeja, Nanelija, Egzuma i Papapetrua, posto od Pantera i Andjusica nista i ne ocekujem po tom pitanju.

  • +1 2
Link to comment

Željko je izgleda došao da ispuni svoju davnašnju želju. Da u non-stop punoj Areni vodi neki NBA ladovina tim pun amera i da igra neku neobaveznu, divlju košarku. Možda još neće da igramo odbranu jer čeka publiku da viče DI-FENS. :fantom:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Problem nezagradjivanja kosa je problem cele ekipe, ne samo centara, na skok mora cela petorka da ide i ne mogu centri, odnosno Lesor, da pokupi i ispegla sva sranja koja bekovi naprave. Ja od pocetka sezone nisam video nijednu dobru odbranu Partizanovih niskih igraca, probijaju ih bukvalno svi bekovi protivnickih igraca.

Link to comment
On 30.11.2022. at 15:59, Dankan Ajdaho said:

 

 

 

10 minutes ago, Hroničar said:

Problem nezagradjivanja kosa je problem cele ekipe, ne samo centara, na skok mora cela petorka da ide i ne mogu centri, odnosno Lesor, da pokupi i ispegla sva sranja koja bekovi naprave. Ja od pocetka sezone nisam video nijednu dobru odbranu Partizanovih niskih igraca, probijaju ih bukvalno svi bekovi protivnickih igraca.

 

Ako grobari zanemare sliku i prvih par primera, ima dole u thread-u nesto o Partizanovoj odbrani iz cega moze dosta toga da se vidi.

  • +1 1
Link to comment

Ovo pozivanje brega Žocu nešto i ne ide.

 

Moraće Žoc bregu, ili će i ova sezona da se završi sa krompirom.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment
Just now, Dankan Ajdaho said:

Ovo pozivanje 

brega Žocu nešto i ne ide.

 

Moraće Žoc bregu, ili će i ova sezona da se završi sa krompirom.

Harper se bar na ovoj temi korektno ponasa.

 

Ti si prosle godine imao neke toliko skandalozne upise(jako vezane za privatnost, a slozices se da su to nezgode stvari, pa makar bile vezane za javnu licnsot/trenera) da bi ljudi trebalo samo preskociti sta pises.

Link to comment

Da li si ti uopšte razumeo šta sam napisao? Ako jesi, ne postoji razlog da se potresaš.

Ako nisi, voljan sam, u ime dobrodusedskih odnosa da nacrtam.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment



 
Ovo kako Zeljko trenutno rotira tj ne rotira nije normalno bog da mi kaze.
Madar 5 od 6 iz igre, krene ga lepo i ti ga zakucas na klupu i pored toga sto je Exum ispao zbog tri licne. I to nije da ima neki zajeban matchup na pleju nego eto.
Andjusic pokaze znake zivota u prethodinm utakmicama, upuca dobro sut i dobije 6 minuta.
Polovinu ekipe preopterecuje, polovini nece da da prravu sansu, tako se ne pravi tim.


U ovoj rotaciji, Kukoč bi dobio garbage time protiv MZT, Perasović poslat u Slodes, a Rađa bio povređen.
Link to comment

gledam sad Željkovi izjavu.....to bi bilo to, odnosno lepo je sumirao sve probleme kad se svede na proste činioce

 

povrede, nema vremena za trening, kratka rotacija.....

 

na kraju reče....Na treningu stalno igram sa četiri mala igrača, pa mi je Vukčević bio petica, Papapetru četvorka. Probali smo sve što je bilo moguće da se uradi, očigledno to nije dovoljno. Moramo da sednemo zajedno i analiziramo situaciju, očigledno je da nešto nije dobro

 

u ovom sistemu takmičenja, ispada, ako napraviš neku grešku u samom početku (nedovoljno dobra ili široka selekcija), pa te još i potera maler (neuobičajene teške povrede više igrača) i uđeš u ovaj suludi ritam utakmica, gubiš kontrolu i teško je posle uspostavljaš. ovde bukvlano treba da imaš 15 igrača (okvirno 3 za svaku poziciju) i to onih koje možeš da koristiš. recimo po principu da ti najgori od ovih bude sposoban da ga koristiš 5 ili nešto više minuta u EL i 15-20 u abi sa slabijim proticnicima (što su gotovo svi ako se izuzmu, dve, možda tri ekipe).

Link to comment

Za dubinu rostera smo svi znali.

Nema on tu sad da otkriva toplu vodu.

 

Povrede dodju svima, pitanje je kad i koliko obogalje ekipu. EL je ovo najbliža stvar najboljim igračima sveta sa one strane.

 

Ne razumem uopšte očekivanja, nismo igrali 10 godina i sad plaky kad izgubimo utakmice. Gubicemo ih još, ništa mi ovde nismo uradili da kažeš, e jebi ga.

 

Duga je sezona, bolje sad da nas biju nego kasnije.

  • +1 1
Link to comment

Ajde opet vezano za dubinu rostera: kupili smo 6 evroligaških igrača. 

Pošto nismo Makabi ne možemo da priuštimo da kupimo svih 12.

Imali smo čitavu prošlu sezonu da pokušamo da napravimo igrače koji mogu da budu dio rotacije u evroligi, ili bar da završe posao u Aba što bi omogućilo ovim ostalima da budu odmorniji.

Uradilo se koliko se uradilo, ne mogu povrede tu da budu jedini izgovor.

  • +1 3
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...