Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

Čudno mi je da već dve godine igrate bez klasičnog™ pleja kad već nemate visoke tipa Kalinić, Mitrović koji nešto mogu da kreiraju. Da li robija toliko veruje u projekat Madar ili šta god, ovom timu je trebao organizator umesto Anđušića ili Nanelija ovog leta.

  • +1 2
Link to comment

Pa verovatno, al onda će imati tim koji dobija samo kada su glavni strelci maksumalno raspoloženi, pa ova trojica glavnih utrpaju po 20 svaki. Biće takvih utakmica sigurno, ali za te pare je moralo drugačije. Doduše još nije kasno da reaguje i dovede organizatora, mada je prošle godine bio tvrdoglav i nije doveo nikoga iako ste isto tako bili bez igre.

  • +1 1
Link to comment

i doveo je igrace da budu konektori u igri, praaavi plej se i nece lako naci danas na trzistu. veci problem je sto je unutrasnja linija busan kurton za evroligaski nivo.

  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, Hroničar said:

Upravo tako. Na prvi pogled mislis nemaju neke ekstra igrace, moglo bi da se dobije, kad ono lakse je dobiti Barsu ili Real u gostima, nego Albu u Berlinu. Imaju sistem koji forsiraju godinama, igra im se zasniva da se Sikma podigne na visoki post i da odatle kreira...i svi znaju to i nikako ne mogu da odbrane. 

 

najveci vic je sto smo uvek bili ispred njih na tabeli, a porazi od njih nas odvajali od borbe za top 8

Link to comment

Meni su prva 3 minuta utakmice, kad je Alba ubacila valjda 3 trojke uz šut 100%, aktivirala flashback na Italijane i već tad mi se smučilo. 
Inače, iako je Alba provela najveći deo utakmice na komotnih +15, mislim da je u par navrata utakmica mogla da ode na drugu stranu. Ostao mi je u sećanju neki promašeni zicer Ledeja, pa trojke Albe, kao frižideri (uz promašenu otvorenu trojku Nanelija sa druge strane, npr). Hoću da kažem da moglo da bude neizvesnosti  i da verujem da sledeći put i hoće. 

Zanimljivo mi je da je Alba za čas izbacila naše mlade nade sa parketa i iz toka događaja. Za Madara mi se učinilo i opravdanim, jer je za tih 2min na parketu imao neki cirkuski nastup, ali za Vukčevića i naročito Koprivicu mi odsustvo ima mnogo manje rezona: Alba je normalno igrala sa Kumađom (li kako se već izgovara) i Timanom. TAko da me živo zanima šta je Koprivicu elimisalo iz meča. 

 

 

 

Edited by Gale
  • +1 1
Link to comment

To sto je izgledao kao junior u odnosu na Kumadjea. Sem jednog zakucavanja kad je ostao sam, ovo ostalo je nesto pokusavao solo i ispadao smesan. Nijedan skok nije uhvatio..

  • +1 2
Link to comment

Stvarno se ode u ekstreme i to nakon dve utakmice od okvirno 70

 

Da smo kojim slučajem dobili prve dve u EL već bi se spremali za F4 ovako kuknjava i plač. Biće to sasvim dobro do kraja sezone iako je evidentno da fale još 2-3 igrača tj Aleksa, korisni Smajli i plej/centar

  • +1 1
Link to comment
47 minutes ago, *edited by mod said:

Stvarno se ode u ekstreme i to nakon dve utakmice od okvirno 70

 

Da smo kojim slučajem dobili prve dve u EL već bi se spremali za F4 ovako kuknjava i plač. Biće to sasvim dobro do kraja sezone iako je evidentno da fale još 2-3 igrača tj Aleksa, korisni Smajli i plej/centar

 

Naravno, ali i ova jucerasnja ekipa je u stanju da odigra mnogo odgovornije i zrelije nego sinoc. Ne besni Zeljko zbog stvari koje ne znamo, nismo jos uigrani i sl. Besni zbog stvari koje ne bi smele da nam se desavaju. I koje nam se ponavljaju. U tom smislu nase sinocno brukanje (a jesmo se obrukali u prvom poluvremenu) moze da bude korisno kao otreznjenje upravo kod samih igraca. U krajnjoj liniji trgli smo se u nastavku. Nijedan igrac koji ima renome i drzi do sebe ne sme da dopusti da tek tako bude guzen od strane solidne (i dobro poslozene) ekipe, ali ni po cemu jace.

 

U odnosu na proslu sezonu mi na papiru imamo jos vise ofanzivne municije, pa iako nam opet fali neki Borna™, isporucivacemo mi u napadu. Problem kao i u dobro delu prosle sezone je odbrana. Sa pristupom ko juce, izgubili bi u Areni. Protivnika sere™ kad mu ti dopustis da se razmase, pa ce onda i frizidere ubacivati. To je nedopustivo. Ne mogu da ti skidaju loptu u napadu kao da ne postojis, da ne zagradis svog igraca, da dopustas lake poene bez faula a nisi u bonusu, itd.. Nas ucinak u Evroligi ce zavisiti koliko brzo cemo se dovesti u red defanzivno.

  • +1 2
Link to comment

Dodao bih smo da nam se opet desavaju neshvatljive situacije, kao protiv Zvezde ili u Evrokupu prosle godine, a to je da protivnik ima otvorenu trojku posle prvog pasa. Nekad smo kao mala deca, gde ode lopta svi krenu bezglavo za njom.

 

Ova ekipa ce ziveti i umirati sa odbranom, iz jake odbrane ici ce i tranzicija i lagani poeni, to Zoc forsira, ne pozicionu kosarku.

  • +1 1
Link to comment
On 8.10.2022. at 3:45, Jimmy Kowalski said:

To sto je izgledao kao junior u odnosu na Kumadjea. Sem jednog zakucavanja kad je ostao sam, ovo ostalo je nesto pokusavao solo i ispadao smesan. Nijedan skok nije uhvatio..

Ledej je za 29 minuta u igru uzeo samo jedan skok. Uveren sam da bi Balsa ili Tristan  imali  mnogo bolji ucinak za toliko minuta provedenih u igri.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...