Jump to content
IGNORED

FK RADNIČKI NIŠ 22/23


MaErAkLoIJA

Recommended Posts

6 minutes ago, Constantin said:

 

Najbitnije je da ih ne shvatamo lično.....a mislim da su korisni.

 

 

Ja mislim da sam lepo objasnio. Najbitnije je da zub ne tretiramo samo Caffetinom, Analginom, svejedno, a mislim da se to najčešće poteže. Daj da se približimo, razdvojimo "blizance", a što nam pomažu sudije, dovodimo svašta i sistematski uništavamo školu, to je drugo, rešavaćemo, ima vremena.....

 

Znaš li Boki ko je "napravio" najbolje mlade igrače i prosledio ih u Beograd i dalje ? Goci, koji je napravio školu i pokupio skoro sve najbolje po gradu, pre njega Nacional i Miško Jurasović (Andrija Živković npr.) koji je otišao u Čuku i tamo vodio nišku decu, Red Star koji je bio najveća škola fudbala u to vreme a kome nisu dali "navijači" fuziju sa Radničkim....zbog imena....sad to radi Popovac, a tamo su Predrag i Nenad Stamenković (ništa protiv njih naravno, naprotiv)...OFK Radnički Niš, otcepljeni FK Radnički Niš, a to nam je baza. Znači, da ponovim, umesto sistematski da podižemo školu, mi je sistematski urušavamo. Možeš na čelu škole da staviš Cakija, Redžu, Deda Vojina, Zajka, Džaju Radosavljevića, personalne promene kakve hoćeš, ali ako ne ulažeš u nju, ništa od posla.

 

Što se igrača tiče...koliko smo igrača doveli, bili nedelju dve pa ih prosledili u Surdulicu. Iskusne igrače kao Makarića koji je bio najbolji strelac, a kod nas bio mesec-dva pa je procenjeno da je neadekvatan za naš tim. Kjeremeha, od mladjih igrača, dve nedelje bio tu, pa dat tamo kao "netalentovan"....Ima puno stavri, da ne davim....

 

Alternativa mora da postoji...šta ako Tončev reši sutra da ode, da se posveti svom privatnom biznisu, daleko ga bilo razboli se i da ne pominjem neke druge gluposti....će ugasimo klub ? 

 

Da ne ispadne da smo nezahvalni, rezultate imamo.....Caffetin je delovao ;)

Prvo da kazem da nista ne shvatam licno i nista me ne pogadja,samo iznosim svoj stav o stvarima koje citam ovde!!!

Da kazem da se slazem sa 70 posto tvojih stavova i da si u pravu ali....

Omladinska skola je po meni najveci problem i malo je toga uradjeno ,ali ipak postoji pomak na bolje.Da bi imao jaku omladinsku skolu prvo moras da ima osnovne stvari,a to su tereni ili jos bolje sportki centar.

Da li mislis da mi imamo adekvatne terene i za prvi tim ,a kamo li za decu? Mislis da Toncev ili bilo ko drugi moze ili zeli da napravi to i to za jako kratko vreme?Ko ce da ulozi veliki svoj novac u nesto sto nece biti vlasnik.O nekim novim Pixijima bez ovog preduslova je iluzorno pricati.

Sto se tice odlazaka nekih fudbalera....To je sve tacno,ali tu ima i do trenera koji su tad bili....I meni se uopste ne dopada ovolika tranzicija trenera....Svega tu ima

Dakle ,vracamo se na one nase stare price i problemu zakona o sportu.Dok se on ne promeni ili dok ne dozvole blizanci nece biti velikih promena.Kad se sve privatizuje i kad neko zna da ulaze novac u nesto svoje ,mozemo da se nadamo svemu onon sto vecina ovde zeli.

Vadjenje zuba ,bolni rezovi bez promene zakona jednostavno ne vrede .....cak sta vise mislim da pogorsavaju stvari!

Link to comment
7 minutes ago, Constantin said:

Zaboravih sitnicu jednu, ako je sitnica, ali doprinosi nekoj sveopštoj slici. Naši golmani Koja i Ilić. Da se ne vraćam unazad na neke druge, ali ovo je nekako u sticaju i kratkom vremenskom periodu. Golmani koji su prošli sve selekcije kluba i reprezentacije Srbije...i odjednom za njih nema mesta. Koja je išao na pozajmice, u Pirot npr. gde je ostavio dobar utisak. Maltene su plakali, bacali drvlje i kamenje na nas jer smo ga uzeli nazad pre vremena. Nije dobio priliku kako je zaslužio, a kad je i dobijao, u Kupu i sl. nije se obrukao. Gledasmo ga u baražu kod ovih mafijoza IMT, odličan. Ilić takodje, brani za reprezentaciju i odjednom se pojavljuje Dujmović, godinu dve stariji....nešto tu nije kako treba ???

Daleko smo od toga da je sve kako treba...ali ima ona stara.....cilj opravdava sredstva ,tako da ruzno je tako da se kaze ,ali jesta tako...

Ja stvarno ne znam zato neki klinci idu tako olako i ne dobijaju bar neku sansu,ali situacija je takva da se prosecni navijaci ne pitaju mnogo o tome ,a primera je kolko hoces po Evropi....Jednostavno taj lokal patriotizam u fudbalu vise ne postoji!

Link to comment
13 minutes ago, Boki Nis said:

Prvo da kazem da nista ne shvatam licno i nista me ne pogadja,samo iznosim svoj stav o stvarima koje citam ovde!!!

Pa dobro, učinilo mi se da ti je klizeći start na Gradinu bio jačeg inteziteta...nego ostavimo to.

 

Realno gledano, mi kao navijači, simpatizeri kluba, ljubitelji fudbala trebali bi da razmišljamo o tome, da kad dodjemo na stadion, naš klub igra dobro. Lepo za oko, efikasno i da pobedjuje. Sve ostalo, je za nekog drugog, ko za to prima platu, ali....to nam je u genetici, najbolji smo selektori, najbolji treneri, najbolji predsednici klubova, države i pravo je pitanje kako bi se mi tu snašli.

 

Još jedno ali....već u pomenutoj rečenici i delu "dodjemo na stadion" otvaraju nam se pitanja...gde smo došli ? Koliko smo čekali za kartu, koliko smo je platili. Objekat u koji smo ušli da li nam ispunjava minimalno uslove dostojne čoveka.....i onda krene lavina pitanja.....

 

Inače sada imamo, glavni teren, dva pomoćna travnata terena i jedan sa veštačkom travom.......

Link to comment
2 minutes ago, Constantin said:

.....

 

Inače sada imamo, glavni teren, dva pomoćna travnata terena i jedan sa veštačkom travom.......

  Ako mislis na onaj pomocni ,trava se izlizala jos pre 10 godine:laugh:,a uz to je i neravan....   Salim se,al stvarno ne valja... Da se uradi po PS je oko 200-300 hiljada evra,ako ne i vise sad.

Na Gradinu je bio malo jaci start,jer se vidi da igra prljavo!!!  :D       

Vidi se neka njegova licna frustracija prema nekome u klubu ,koji ga je zajebo,odjebo uvredio...sta god.  Ima potuno pravo na to ,al to e resava teta-tet u cetiri oka ili na neki drugi nacin...  ne ovede na forumu! 

Mi mo vecina obicni navijaci ,ja Radnicki volim ,zato sto mi je tu detinjstvo ,mladost,ljubav...a ne zbog nekih interesa ili neceg drugog....

Ne mogu da prihvatim da je sve crno ,kad se jasno vidi da ima i drugih boja :)

 

Link to comment
10 minutes ago, Boki Nis said:

 

Na Gradinu je bio malo jaci start,jer se vidi da igra prljavo!!!  :D       

 

 

Će dobijete po žut karton :D

  • +1 1
Link to comment

Citam, razmisljam i u principu nisam dobio odgovor da li ljuljamo jedini brod koji imamo?

Mozda ode Toncev da radi svoj posao i ako se pitamo sta cemo tada, onda mi se cini da i nismo za promene?

Ako ga menjamo pre vremena ko je taj ko se javio da ce da investira a da ne zeli novi zakon o sportu?

Secam se da je Goci na ovom forumu bio mnogo prozivan, takodje mnogi su se bunili da ne dodje do spajanja njegove skole sa nasom.

Braca Stamenkovici isto.

Mali Mitrovic je ovde bio debelo prozivan pa evo otimaju se klubovi.

Hocu da kazem da ni pre Tonceva skoro nista nije funkcionisalo.

I pre Tonceva mnogi nisu valjali i troseni su ljudi ko sapunce.

I tada su bile debele kritike ali mozda je bilo bolje jer nije bilo para?

Iz skole se ne secam da smo uspeli da napravimo nekog vrednog i da ga prodamo? I ako napravimo 100.000e su bile ko zgrada ali nismo ih napravili.

 

Pored svih losih stvari klub je u vrhu, skola radi, deca treniraju, i ti golmani su izasli iz nase skole, igraci ne sedaju na teren jer nisu primili platu kao nekada, ne pojacavamo se totalnim anonimusima kojih nema na fudbalskoj karti. Konstantno prodajemo igrace, niko nije rekao da je pogresio u vezi Mitrovica od kriticara a cekam ga godinu dana usput da dodam, takodje niko ko je kritikovao nabrojane ljude gore i mnoge druge ni jednom nije napisao da je pogresio. Ne odnosi se ovo licno ni na Gradinu ni Legendu vec govorim uopsteno. Ne moze samo da se kritikuje. Ako se kritikuje dajte resenje. Ko je taj ko bi dosao, ko je taj koga treba svi da molimo za dobrobit kluba??? 

 

Mnogo bih voleo zdravu alternativu pa me cisto zanima da li se neko javio?!?!?!

Sta ako oteramo Tonceva, sta onda, napisite sta je alternativa? Ili da ga oteramo pa ce vidimo... ???

Link to comment
18 minutes ago, MaErAkLoIJA said:

Citam, razmisljam i u principu nisam dobio odgovor da li ljuljamo jedini brod koji imamo?

Trenutno smo kod zubara...:D

  • Haha 1
Link to comment

Više puta smo potkačivali slične teme... imamo sklonost ka tome kao društvo, da apsolutnim brojkama merimo uspeh, neuspeh itd... Što ne može biti slučaj..

 

Sve je je kod nas u Srbistanu crno ili belo.. a u stvari je sivo... ima istine i na jednoj i na drugoj strani..

 

Isto važi i ovde.. da li su sve stvari u klubu idealne? Daleko od toga da jesu.. brdo stvari ne valja.. ALI.. ne zaboravimo da je ovaj isti klub sezone 2001-2012 igrao u nižem rangu, dva puta i u trećem rangu...

 

Ovaj isti klub je i u super ligi od 2012 na ovamo mogao da mašta da dovede igrače koji makar na papiru su dobri, dovodili su se razni Bajevski, Vukomanovići i slični da pokrpe... borio se za opstanak i ostalo... nikakav transfer se nije ostvsrivao, niti jedan, pare su se dobijale isključivo iz grada 

 

A sada kako-tako, ali igra se Evropa.. o Radničkom se i napiše po neka reč u nekom većem mediju, kolko tolko se konsolidovalo..

 

E sad će neko reći da sam bot, da sam za Ivicu itd... Ali ko što neko već napisa, šta mi dobijamo npr. njegovim proterivanjem, izbacivanjem kluba u 3. rang i slično? Jel ce da nastane renesansa nakon toga? Čisto sumnjam...

 

Da li sam za to da treba oterati i njega i propadala i ostale... Naravno da da, jer su selci neopevani i lopovi ali ko da dođe u mesto njih? Ko je taj bajča? Mislim da takav nema i da bi se opet vratili na nekakvog Bulata, Radana, Vidaka itd... 

 

Što se igrača tiče, vi svi pišete za tog Makarića i još neke, kako smo ga ispustili itd... ali eto i to ne može da se gleda crno belo... "Pera Perić je zablistao posle u Trgovačkom a kod nas nije, mi smo ga ispustili"... Pa i kod nas je dobro igrao Pavkov, Pankov, Crnomarković, Škrbić... Da bi igrač dobro igrao treba hiljadu stvari da se poklopi.. sad treba se hvataju za glavu Vojvodina, Javor i Zrinjski što su ih pustili da dodju kod nas a oni trebalo zablistaju?

 

Suma sumarum, svi smo ovde da bi podržali klub da postigne što bolje rezultate i da ukazujemo na propuste, dok se ne ukaže prava šansa da zaista dodje neko nov i da suštinski promeni stvari (neće to skoro). Aj živeli, soske nervoza :s_d:

  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, zikaPantelej said:

 

 

Da li sam za to da treba oterati i njega i propadala i ostale... Naravno da da, jer su selci neopevani i lopovi ali ko da dođe u mesto njih? Ko je taj bajča? Mislim da takav nema i da bi se opet vratili na nekakvog Bulata, Radana, Vidaka itd... 

 

Šta im, svakom ponaosob zameraš ? Tako ćemo konačno da izgradimo nekakav kriterijum, ko je taj ko je alternativa....

 

Što se tiče Makarića....da je bio kod nas 5-6 meseci, odigrao desetak-petnaest utakmica, pa kažemo "brate ovaj ništa nije za nas" nego, samo mesec dana ??? Šta je to....?   I nije jedini

  • +1 2
Link to comment

Od četvrtka sezonske...
JUG 3000
ISTOK/ZAPAD 6000
LOŽA 20 000....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment

Najiskrenije, mnoge loše stvari potiču od jednog jedinog čoveka u klubu koji vedri i oblači bez dovoljnog znanja i informisanosti ostalih. Mnoge loše odluke koje se nikome ne sviđaju potiču odatle. Mnogo je gorak ukus kad se i te lepe stvari ponište zbog takvih odluka pojedinaca, mnooogo. Mislim da svi znamo o kome se radi. 

Edited by Covekizstruke
  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, Covekizstruke said:

Najiskrenije, mnoge loše stvari potiču od jednog jedinog čoveka u klubu koji vedri i oblači bez dovoljnog znanja i informisanosti ostalih. Mnoge loše odluke koje se nikome ne sviđaju potiču odatle. Mnogo je gorak ukus kad se i te lepe stvari ponište zbog takvih odluka pojedinaca, mnooogo. Mislim da svi znamo o kome se radi. 

Aferim

Link to comment

More trebao je ovaj da stavi 15000 za jug 30000 za istok  50000 za zapad a severu da odredi 1000 dinara seznske . Tad bi sever planuo od blizanaca . Lozu ionako niko ne kupuje tamo idu podobni

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...