Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

1 hour ago, Dimitrije said:

Ja sam vise blagonaklon prema Silji od reciomo Harpera.  Silja ne moze da igra ono sto je igrao Pavkov.  Drugi je tip centar-fora.  Ako se preskace sredina i salju duge lopte na Silju, onda nema mnogo vajde, ali ako ga proigravaju ostali napadaci i on njih, onda moze da bude koristan cak i kada ne daje golove (npr. protiv Ferencvarosa u Bgd.) kao, na primer, sto je bio Falcineli.  Juce je napravio dobru sansu Kataiju u prvom poluvremenu a zatim dao lep gol u drugom.

 

Pesic nije los igrac za neki nivo ali nije ni Gobeljic. Ovom timu je bio potreban centarfor koji ima vecu kategoriju od "nije los". Ako su vec prodati Ohi i Pavkov bolje je da su doveli jednog pravog igraca pa da ga u spicu povremeno menjaju Ben i Katai nego sto su doveli dva igraca koji su losiji od dva igraca koji su otisli. Zvezdi uglavnom ne treba targetman, treba joj centarfor koji ucestvuje u igri, ima veliki radijus kretanja ume da odigra dupli pas i da da gol kad udje u sansu (zato se Falcineli najbolje pokazao od napadaca koje su dovodili, on ima tacno te karateristike). Za prekide imamo dovoljno visokih igraca u zadnjoj liniji koji umeju da igraju glavom a i Katai i Ivanic su pokazali da su mnogo opasniji iz tih situacija od nasih napadaca.

 

Da uopste ne pocinjem o tome da smo usred sezone oterali dva centarfora koji su prosli pripreme sa ekipom a umesto njih doveli dvojicu potpuno nespremnih igraca. Ovaj Kulibali sigurno nije bas toliko los koliko se lose pokazao kod nas ali covek 10 meseci nije pipnuo loptu a Pesic se povredio prakticno cim je zaigrao. To su neozbiljne stvari.

Link to comment
On 16.10.2022. at 20:15, harper said:

 

On se tom izjavom osvrnuo na uslove za igru koji zaista svi odreda jesu bili u funkciji ubijanja igre. Teren izdzikljao kao dzungla i suv kao barut, protivnicka ekipa koja nam nije presla centar dok nije primila gol, preko 45 prekida samo zbog dosudjenih faulova, na to dodaj jos najmanje toliko ako ne i duplo vise izlazaka lopte u aut i gol-aut, beskonacan broj valjanja, hvatanja za glavu noge i druge delove terena i spektakularnog padanja posle svakog bogovetnog kontakta koje je toliko bilo cesto da je cak i komentator sa Arene u jednom trenutku kiselo rekao da su preterali. Do primljenog gola ono sto je Radnicki udarnicki radio da ubije svaku sansu da se na "Cika Daci" igra fudbal je cak i za nase prilike sramotno.

 

Tacno je da mi kuburimo s igrom cim nam nije tu par kljucnih igraca, tacno je da smo sklopili frankenstajn od tima u kojem na nekim pozicijama ima previse igraca a na nekim nema alternativa, sve je to tacno, ali objektivno je jedina sansa da mi danas nesto odigramo bila da je onaj gol Ivanica priznat, to jest, da Ben nije bio u ofsajdu. Onda bi i Radnicki morao nesto da odigra a videli smo posle 75. minuta da ume i moze. Razumem ja taj motiv trenera ovih "manjih" ekipa da nesto usicare protiv Zvezde i Partizana na ove seljacke nacine zato sto su slabiji ali, jebi ga, srpska liga nije jedina liga na svetu gde postoji velika razlika u kvalitetu izmedju najjacih i najslabijih timova pa svejedno ovakav kriminal u tim ligama ne gledamo.

Pomislih da sam na KKCZ temi

Link to comment
19 hours ago, Milosh76 said:

Nek napravi niz od 2-3 kvalitetne utakmice... Recimo Nis i Trabzon.

 

Pa, daj mu malo vremena, imao je septembar i oktobar i to derbi na startu mandata pa onda Monako i gostovanje Trabzonu.

Daj bar januarski prelazni rok, ovo nisu igrači ni koje je on kupovao ni koje je on selektirao, uvaljen mu je vruć krompir u momentu ispadanja iz Q LŠ, a svuda se brujalo o lošoj atmosferi u svlačionici.

  • +1 1
Link to comment
54 minutes ago, elementary said:

Mićko ?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 

 

Da, logicno je da on igra danas jer nema pravo da igra u Evropi pa ce morati Kangva u cetvrtak.

Edited by harper
Link to comment

Ja sam ubijeđen da će izaći identičan sastav kao u NS, pogotov nakon dobre partije Mijailovića. Kangva nije bio ni u protokolu za NS, šta je u pitanju da li zna neko?

Link to comment

Borjan- Erakovic, Milunovic, Dragovic Rodic - Mijailovic, Kanga - Bukari, Ivanic, Mitrovic - Pesic.

 

Klupa: Popovic,  Pankov,  Krsticic, Mijatovic, Katai, Azarov, Mustafa, Ben, Stankovic, Srnic, Gobeljic.

Edited by hrkljush boys_2
Link to comment
11 minutes ago, hrkljush boys_2 said:

Borjan- Erakovic, Milunovic, Dragovic Rodic - Mijailovic, Kanga - Bukari, Ivanic, Mitrovic - Pesic.

 

Klupa: Popovic,  Pankov,  Krsticic, Mijatovic, Katai, Azarov, Mustafa, Ben, Stankovic, Srnic, Gobeljic.

 

Poslusao me Milojevic da preseli Kataija na klupu, bas me zanima kako ce ovo da izgleda sa dva agresivna brzanca po bokovima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...