Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

7 minutes ago, Dimitrije said:

Zanimljiva u takmica i dobar rezultat.  Igrali smo solidno, posebno u drugom poluvremenu, kada smo posle vodeceg gola dodali gas.  Steta sto nismo dali jos koji gol.  Kada se Vojvodina otvrila, konacno je Bukari mogao da prodise ali prilike koje je imao nije iskoristio.  Ja se slazem da Katai treba da ulazi u poslednjih pola sata ali tesko da Ivanic u ovoj formi moze da bude starter.  On je plemenit igrac ali igra ispod nivoa na koji smo navikli.  Kanga je lafcina i jedini  koga mogu da se pouzdam da ce i da zasere i da opere.  Uzgred, ako je neko otvarao kontre Vojvodini, onda je to Milan Rodic u drugom poluvremenu.  Njegova zamena je slican mentalni sklop; pri kraju utakmice pravi faul za zuti karton na sredini terena bez ikakvog moranja.

 

Taj zuti karton ide na dusu sudiji koji je morao necim da uzvrati to sto je morao da dosudi penal. Imali smo uzasno sudjenje danas, nije nas ostetio ali je u procenjivanju faulova mazio Vojvodinu uzduz i popreko. Mijailovic je, na primer, dobio zuti karton za bukvalno identican faul (blago povlacenje za dres s ledja u trku) za koji igraci Vojvodine dva puta nisu dobili. Da ne pominjem onaj pogibeljan start na Bukariju koji cak nije ni dosudjen kao faul. Takodje, penal je morao da vidi jer je bio ocigledan, da nije bilo VAR-a ostetio bi nas za cist penal.

 

Znam da ce ovo sto cu da napisem zvucati cudno ali mislim da bi svim klubovima koji nisu Zvezda i Partizan pomoglo da svaku utakmicu protiv ova dva kluba pocinju rezultatom 0:1 s tim, sto ako taj rezultat ostane, Zvezdi i Partizanu bi se pisao jedan bod a ne tri, kao da su odigrali nereseno. Nije fer ali jednostavno ne vidim drugi nacin da se klubovi nateraju da igraju fudbal u skladu sa mogucnostima, umesto sto svaku bogovetnu utakmicu pocinju u krilu golmanu i ne daju se zajebati da predju centar osim ako nije neka dur-kontra. Vojvodina uopste nema ni los tim ni losu igru, da ih neko pita na sta su kojeg vraga potrosili celo prvo poluvreme braneci se sa deset igraca i razvlaceci se po terenu posle svakog starta ili prekida nisam siguran da bi i oni znali da objasne. Treneri tih klubova ubijaju sopstvene timove prevelikim strahom od fudbala i igre. Jasno je da su Zvezda i Partizan mnogo bogatiji i jaci klubovi od konkurencije ali to nije slucaj samo u srpskom prvenstvu. Jaci su i Barselona i Real od svoje konkurencije, jaci su i Liverpul i Mancester Siti, Benfika i Porto, Ajaks i PSV, da ne pominjem Bajern u Nemackoj, pa niko od tih slabijih klubova ne igra toliko dekadentno i opstruirajuce. Jednu sezonu da se proba pa kad se ukinu lose navike da se vrati na staro i logicno.

 

Inace, bio sam siguran da cemo ovo bolje odigrati nego u raznim Ivanjicama, Surdulicama i ostalim egzoticnim destinacijama. Jednostavno je teren bolji a na boljem terenu ekipe sa boljim tehnickim performansama bolje igraju. Nije ovaj teren nesto posebno, prilicno je dzombast, ali bar nije livada kao vecina srpskoligaskih terena. Vojvodina kad hoce da igra ima odlicnu pas igru, igraci se odlicno krecu i veoma brzo i pametno razmenjuju pasove, njihov problem veceras je to sto su igrali sa previse igraca pozadi i nisu imali dovoljno personala da realizuju neke veoma perspektivne situacije. Njima bukvalno treba promena mentaliteta da bi proigrali, nista im drugo ne nedostaje. Oni, TSV i Cukaricki ove godine izgledaju dosta dobro, samo im treba malo vise samopouzdanja i vere u sopstvene mogucnosti.

Link to comment
17 minutes ago, Dimitrije said:

Pa imali smo vise zicera posle izmena nego pre izmena iako smo bili "20% slabiji".

 

Kako su Katai i Ivanic odigrali veceras bili smo duplo bolji nakon sto su njih dvojica izasli. Protracili su utakmicu za sve pare njih dvojica.

Link to comment
36 minutes ago, Dimitrije said:

Zanimljiva u takmica i dobar rezultat.  Igrali smo solidno, posebno u drugom poluvremenu, kada smo posle vodeceg gola dodali gas.  Steta sto nismo dali jos koji gol.  Kada se Vojvodina otvrila, konacno je Bukari mogao da prodise ali prilike koje je imao nije iskoristio.  Ja se slazem da Katai treba da ulazi u poslednjih pola sata ali tesko da Ivanic u ovoj formi moze da bude starter.  On je plemenit igrac ali igra ispod nivoa na koji smo navikli.  Kanga je lafcina i jedini  koga mogu da se pouzdam da ce i da zasere i da opere.  Uzgred, ako je neko otvarao kontre Vojvodini, onda je to Milan Rodic u drugom poluvremenu.  Njegova zamena je slican mentalni sklop; pri kraju utakmice pravi faul za zuti karton na sredini terena bez ikakvog moranja.

 

Ivanicu ne treba uopste gledati utakmice koje igramo u Novom Sadu, skoro uvek podbaci na njima. On nama itekako treba jer dosta toga vidi, pametan je igrac i ume iz drugog plana da da dosta golova, ako ga rasteretimo toga da uvek mora da gleda gde je Katai igrace jos bolje. Katai je problem jer u ovom timu jednostavno ne moze da se snadje i previse carini a ne ide ga. Svestan je i on toga, danas je nakon jednog suta koji je otisao na Liman popizdeo na sebe. Ni njemu ni timu ne koristi to sto Milojevic pokusava na silu da ga vrati u formu, previse usporava ekipu i zadrzava loptu. Ponovicu po stoti put, on je strasan igrac i zna mnogo toga sto niko ne zna u ovom timu ali prosto nije u formi a mesto u timu mu je garantovano. Za njegovo samopouzdanje je najbolje da ulazi sa klupe i odmoran osasavi umorne odbrane kako on to inace zna, verujem da bismo imali starog Kataija vec posle par utakmica. Ovako samo sve vise tone sto mu vise ne ide i sve je vise frustriran.

 

Steta je sto Mijailovic ne moze da igra u Evropi ako Sanogo ne bude mogao da se skine protiv Trabzona. Micko je ozbiljno limitiran igrac u igri napred ali je sazreo za poziciju zadnjeg veznog, pametno trci, agresivan je u duelu i ima visok nivo koncentracije. Po meni je on bio igrac utakmice, mada je, naravno, Balerina proglasila Pesica za igraca utakmice. Verovatno je jedva docekao da ovaj umulja jedan gol pa da krene sa hvalospevima. Micku ocigledno prija da igra sa Kangom jer ga ovaj lisava potrebe da gura napred a Kanga se ionako otvara za svaki pas i uporan je da mu se prepusti lopta pa Micko uvek ima opciju da se resi lopte kad je pod pritiskom. Gomilu stvari je danas zatvorio, presekao, izblokirao i stigao, ovo mu je sigurno najbolja utakmica otkad je kod nas.

 

Ali, kad sam video dobrog Gejlora da nas klizecim startom vadi iz bule ispred Borjana onda sam sve video.:D

Link to comment

Prijatno me je iznenadio Erakovic u fazi napda.  Ono odigravanje sa Bukarijem nakon cega je usledio odlican centarsut i gol je za svaku pohvalu,  Moram da kazem i da nije bilo lako Silji da postigne taj gol jer je bio malkice ispred lopte pa je morao da uvije siju da bi sutirao glavom.

 

Ako bismo kojim cudom uspeli da udjemo u zavrsni deo LK ili LE, da li bi Micko mogao da bude registrovan?

Link to comment
30 minutes ago, Dimitrije said:

Prijatno me je iznenadio Erakovic u fazi napda.  Ono odigravanje sa Bukarijem nakon cega je usledio odlican centarsut i gol je za svaku pohvalu,  Moram da kazem i da nije bilo lako Silji da postigne taj gol jer je bio malkice ispred lopte pa je morao da uvije siju da bi sutirao glavom.

 

Ako bismo kojim cudom uspeli da udjemo u zavrsni deo LK ili LE, da li bi Micko mogao da bude registrovan?

 

Vidi se da Eraku nije prirodno da sparta uz liniju, trebalo mu je dosta vremena da se prilagodi. Ali on je jednostavno dobar i talentovan igrac, snasao bi se na bilo kojoj poziciji. I dalje sam misljenja da bismo bez problema u nasoj ligi mogli da igramo sa trojicom stopera i sa Bukarijem i Mitrovicem kao wing-backovima neku 3-4-2-1 formaciju ali kad bismo imali trenera koji bi ubedio ove igrace napred da malo vise trce unazad i cesce se otvaraju za pas igru. Mi imamo veznjake koji skoro svi mogu bez problema da se ubacuju po bokovima jer vecina njih (Kanga, Katai, Ivanic, Kangva) bolje centrira nego bilo koji nas krilni igrac ili bek. Tako bismo na oba boka mogli da formiramo trouglove u kojima nije toliko bitno ko je pored aut linije a ko u sredini, s obzirom na to i Mitrovic i Bukari sasvim dobro i konkretno igraju kad udju u sredinu i mogu iz drugog plana da napune sesnaesterac, o Ivanicu i Kataiju da i ne govorim.

 

Sto se tice igre pozadi, Mitrovic je vec pokazao da nema problema da trci od iznemoglosti a i Bukari je danas pokazao zavidnu odgovornost u odbrani. Oba bocna stopera, Erakovic i Dragovic, su veoma mobilni i znaju da igraju u prostoru. Sa odgovornim veznim redom koji bi disciplinovano postavljao taj prednji blok od 4 igraca i malo skracenim prostorom izmedju dve zadnje linije to bi bas moglo lepo da funkcionise. Na kraju krajeva, funkcionise u reprezentaciji protiv mnogo jacih ekipa, ne vidim zasto ne bi funkcionisalo u nasoj ligi protiv duplih blokova.

 

Ima ta formacija supljina ali sigurno je efikasnija od konkurentnih opcija sa Gobeljicem (pa da jedan od trojice inace odlicnih stopera sedi na klupi) i Rodicem koji sve vise pocinje da lici na Gobeljica, s tim sto je jos gori i neodgovorniji pozadi.

Link to comment

"Ovakve utakmice su potrebne, pre svega jer je to model savremenog fudbala i neophodne su i Vojvodini ako izbore Evropu. Teško je da se adaptirate na Evropu kad imate potpuno drugačiji, sporiji, manje efektivan fudbal, jer se kod nas ne želi da igra efektivno. To je osnovni problem. Znam da će uvek biti zamerke da imam najkvalitetniju ekipu, što je tačno, ali nisam uvek imao u drugim klubovima, pa nisam činio opstrukcije. Trebaju nam ovakve jake utakmice, i kada budemo imali ovakvih petnaest do 30, mislim da će nam liga biti još bolja, a i da će klubovi biti bolji u evropskim takmičenjima."

 

Milojevic u sridu. Svi vide sta je problem i svi se prave ludi, trebalo je da dodje trener koji ne zavisi od rotiranja po srpskim klubovima da kaze nesto sto je toliko ocigledno. Deset ekipa, trokruzni sistem i cao djaci. I deset je mnogo ali kad bi se liga smanjila bila bi veca koncentracija solidnih igraca u manjem broju klubova, pa bi mozda i neki klubovi izgledali konkurentnije nego sto su sada. Ova utakmica i ona u Kragujevcu bukvalno kao da su igrane u dve razlicite lige - Prva Gledljiva i Treca Negledljiva.

  • +1 3
Link to comment
16 minutes ago, Milosh76 said:

Nek napravi niz od 2-3 kvalitetne utakmice... Recimo Nis i Trabzon.

 

A kad pobedimo te dve utakmice bice nesto drugo, pa nesto trece i tako u krug.

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Za pocetak kontinuitet dobrih igara, a ne samo pobede na misice.

 

Ocekivanja su majka svakog zajeba.

 

Zvezda igra bolje u poslednje vreme, podize se malo ekipa. Sinoc je u trkackom smislu drugo poluvreme bilo medju boljima, mozda cak i u periodu od poslednjih godinu dana, igraci su bas zeleli ovu pobedu. Sledeci korak je da ulaze u utakmice bez nervoze ako ne damo gol u prvih 10-15 minuta, tek to ce biti dovoljno dobar uslov za bolje igre u kontinuitetu. Momci nisu zaboravili da igraju fudbal ali u svakom sportu samopouzdanje je jako bitan faktor u igri a oni su ga izgubili i sad ga plako vracaju. Neki, kao Katai na primer, ga jos nisu pronasli.

 

To treba da znaju i minuciozni navijaci sa nenormalnim ocekivanjima kojima nikad nista nije dovoljno dobro. Teren nije daleko, ko zna bolje i od tih igraca i od Milojevica treba samo da odseta do stadiona i pokaze klasu. Ako to ne moze i ne ume onda je mudro da usklade ocekivanja sa sopstvenim znanjem i sposobnostima.

Link to comment

Zar niste vi Milose vristali u drugom poluvremenu utakmice potiv Vojvodine da trener ne zna sta radi sa izmenama i da je navodno oslabio tim za 20%. 

Link to comment
2 hours ago, MiddleClass said:

Mogli bi minuciozni navijaci sa nenormalnim ocelikivanjima da krenu od Pesica.

 

Lik je odlican fit za ovu ekipu i ima solidnu sezonu. 

Ja sam vise blagonaklon prema Silji od reciomo Harpera.  Silja ne moze da igra ono sto je igrao Pavkov.  Drugi je tip centar-fora.  Ako se preskace sredina i salju duge lopte na Silju, onda nema mnogo vajde, ali ako ga proigravaju ostali napadaci i on njih, onda moze da bude koristan cak i kada ne daje golove (npr. protiv Ferencvarosa u Bgd.) kao, na primer, sto je bio Falcineli.  Juce je napravio dobru sansu Kataiju u prvom poluvremenu a zatim dao lep gol u drugom.

Edited by Dimitrije
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...