Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Meni nisu krivi ovi mesari, kriv je sudija svaki put kad im ne stavi do znanja da neće tolerisati udaranje, valjanje i ostale “sabotaže”. Radnički ne može igrom da parira ni Lučanima a kamo li Zvezdi, pa jedino u šta se uzda je neki bod na guzove. 

Link to comment
Just now, Bogotac said:

Pankov drvo.

 

Jbt,Katai i Krsticic crkli:frust:

 

Katai još i nekako, a Krstičić koji nije potrčao otkako je ušao i koji kao važi za vezistu koji je dobar u defanzivi samo što ne izdahne.

Link to comment

Izvukosmo i ovo, protiv ovakvih ekipa i terena jednostavno nema fudbala i ne treba se uopste previse baviti igrom. Utakmica je samo jos jedan dokaz da srpska liga treba da ima osam, maksimalno deset klubova i da ovakve pojave kao sto je Radnicki iz Kragujevca treba da igraju nizi rang takmicenja gde im je i mesto.

  • +1 3
Link to comment
 
Katai još i nekako, a Krstičić koji nije potrčao otkako je ušao i koji kao važi za vezistu koji je dobar u defanzivi samo što ne izdahne.
Ovo za Krsticica nije tacno, bio je korisniji od Mijailovica, recimo.
Link to comment

Pobedismo na guzove FK Seljacine 1923.  Nismo igrali dobar fudbal, ali za protivnika smo imali tim koji se ne bavi ovim sportom uopste pa tesko moze da se govori o nekoj igri.  Sto je najsmesnije, dobili smo puno zutih kartona protiv tima ciji su jedino oruzje bili faulovi, valjanje, rasprave sa sudijom i bezobrazluk.

Edited by Dimitrije
  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, Bogotac said:

Jel bio penal,nisam video.

 

Bio je penal, bilo je jos tri dupla crvena za igrace Radnickog koje sudija nije dosudio za Ivanovica, Evandra i Krajisnika. Nerealno je sta su njih trojica radili na terenu, svaki je napravio bar po 7-8 faulova. Pogledao sam na sat, u prvih devet minuta utakmice sva trojica su morali da dobiju zuti. Da je ovaj kreten od sudije u tih prvih devet minuta odsudio po pravilima i kako se sudi u svim normalnim zemljama mozda bismo i gledali utakmicu umesto ove sramote. Nerealno je da je onaj Evandro zavrsio utakmicu (to jest, zamenjen je pred kraj), u zivotu nisam video da neki igrac toliko puta i na toliko nacina zasluzi zuti. Naravno, nakon dosudjenog penala se desilo ono sto se uvek desi na nasim utakmicama, da sudija do kraja utakmice oseca grizu savesti zbog penala pa da svaku situaciju sudi u korist ekipe protiv koje je sudio penal. Valjda racuna da mu neko ne zameri sto je svirao penal za favorita pa hajde da pokusa da im vrati.

 

Nije ovde toliki problem ovakvih ekipa koliko je problem to sto namirisu trecerazredne sudije pa im se popnu na grbacu i onda ode utakmica u kurac. Da je neko dronom spustio nekog sudiju iz bilo koje normalne lige covek ne bi znao sta bi ga snaslo, hvatao bi se dzep s kartonima svaki minut. Ili bi uradio ono sto svi ocekujemo od sudija da urade i da tako rese problem, da u prvih 15 minuta utakmice podeli kartone kome treba da podeli pa ako neko hoce posle da se zajebava i ranije ide na tusiranje od volje mu. Prvi sudija koji bude imao muda da tako nesto uradi ucinice neverovatnu uslugu i srpskom fudbalu, i ovim klubovima, i njihovim igracima.

 

I na kraju, kaze Joksimovic da je ponosan na igrace. Na sta si, care, ponosan? Na 75 minuta potpune destrukcije bez ikakve primisli da zele da igraju fudbal? Mrs.

  • +1 2
Link to comment

28-17 u faulovima za Radnicki
6-4 u zutim kartonima za nas.

Imali smo 2 suta u okvir gola, stativu i precku.

Ivanic dobio za ispucavanje lopte, ostali za faulove.

Link to comment

Ne znam kakav je smisao postojanja takvih klubova.
Znaci totalna destrukcija, sramotno valjanje i opet na kraju ostanes bez bodova.
Dno dna od fudbala i od lige.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Babu Bhatt said:

Ne znam kakav je smisao postojanja takvih klubova.
Znaci totalna destrukcija, sramotno valjanje i opet na kraju ostanes bez bodova.
Dno dna od fudbala i od lige.

 

Nije to do klubova koliko je do opste fudbalske kulture u Srbiji, koja je svake sezone sve gora i gora. Ovi stariji koji su u SFRJ gledali dobar fudbal za nase prilike polako odlaze u istoriju a smenjuju ih klinci koji gledaju ili vrhunski fudbal ili glomaznu domacu ligu prepunu klubova koji u bolja vremena nisu mogli da igraju ni u drugoj ligi, kamoli u prvoj. Kad gledas ta dva ekstrema u isto vreme jednostavno izgubis svaki osecaj za realnost i meru. Procitao sam negde danas izvesnu klinacku mudrost "draze su mi ove ekipe koje se valjaju i biju nego one koje skidaju gace pre utakmice" i shvatio da postoje likovi koji ne znaju da izmedju te dve stvari postoji sirok dijapazon mogucnosti jer nikad nisu videli lokalnu ekipu iz sredine tabele koja ume da igra fudbal i iznenadi favorita ne opstrukcijom vec kvalitetnom i organizovanom igrom. Ti likovi nikad nisu gledali kako su igrali, recimo, Osijek, Borac Banjaluka, Celik, Sloboda Tuzla, Sutjeska i tako te ekipe, oni od srpskog fudbala znaju samo za namestene utakmice, besprizorno opstruiranje bilo kakvog fudbala i derbi koji se poslednjih godina pretvorio u epski hrkljush. Kad ti je sa druge strane Premijer liga onda ti ne treba mnogo da zakljucis da se fudbal igra negde drugde a ovde kod nas je to nemoguce, pa onda opstrukcija i negacija fudbala postanu legitimni nacin da dodjes do bodova.

 

Da neko u FSS ima mozga i da uopste razmislja o srpskom fudbalu, a ne o tome gde ce na jagnjetinu na potpis, ne bi trebalo vise od ove utakmice da se naprave radikalni rezovi u organizaciji lige i takmicenja uopste, zatezanju dodeljivanja trenerskih licenci i ciscenju sudijskih Augijevih stala. Da se ja pitam, posle ove utakmice ovaj sudija i trener Joksimovic bi morali na doobuku kako bi im bile produzene licence, jer ovo sto su oni danas priredili ovolikim ljudima koji su dosli da gledaju nesto sto je nazvano jednim od dva derbija kola je zlocin prema fudbalu kao igri. Sledece godine bi mi prvu ligu igrali Zvezda, Partizan, Cukaricki i TSC. Uslovno bih dao pozivnicu Vojvodini, Radnickom iz Nisa, Novom Pazaru i Spartaku iz Subotice, ne zato sto su zasluzili nego da bi se fudbal igrao u raznim krajevima Srbije. Svi ostali u dve druge lige, sever i jug, sampioni svojih liga bi igrali dvomec za popunu prve lige i to je to.

 

Na zalost, to se nikada nece desiti jer mi imamo ovoliku ligu kako bi razne jagnjece brigade iz klubova koji ni po jednom osnovu ne bi smeli da igraju u prvoj ligi mogle da zive od para koje FSS dobija od UEFA na konto predstavljanja tih klubova. To je bukvalno jedini razlog zasto smo prinudjeni da gledamo ovakve antipropagande fudbala.

Edited by harper
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...