Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

12 minutes ago, Dimitrije said:

Moja poenta je da u Bnv nije trebalo praviti stambene zgrade, trzni centar, vec objekte kao sto su opera i balet, filharmonija, moderan stadion - ono sto Beogradu nedostaje jako dugo.  

 

To svi znamo ali dzabe, mafijaska zarada je pobedila elementarnu logiku, zdrav razum i interes stanovnika Beograda.

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, Milosh76 said:

Dobra ideja... Pomocni tereni se izmeste u Surcin, na sadasnjem iza juga se naprave tribine za 15000 ljudi...a  Marakana se sredjuje... Derbi se igra bez gostujucih navijaca i to je to.

 

 

Nema sanse da se 1) izgradi nacionalni stadion u sledecih 5 godina  2) da Zvezda tamo igra evropske utakmice

Nema sanse dogod ne postoji gradska zeleznica do surcinskog stadiona.  Medjutim, ako se stadion u Surcinu i sva saobracajna infrastruktura izgrade, a Zvezdin ostane manje-vise takav kakav je (tj. ne ispunjava sve propise UEFA), onda UEFA moze da zahteva da se igra na stadionu u gradu koji ispunjava propise UEFA

Link to comment

Сад сам гледао на еСрбији. Звезда има право коришћења а Град је власник. Плус има неких кућа које имају приватне власнике...

Link to comment
Moja poenta je da u Bnv nije trebalo praviti stambene zgrade, trzni centar, vec objekte kao sto su opera i balet, filharmonija, moderan stadion - ono sto Beogradu nedostaje jako dugo.  
Lepo zvuči, ali i mnogo veće metropole od Beograda imaju problem da efikasno posluju i da se takvi prostori rentabilno koriste. Kao primer bih naveo sidnejsku Opera house, gde je nedavno pod subvencijama renoviran koncertni prostor za filharmoniju. Inače je prostor oko sidnejske Opere premijum turistička destinacija prepuna turističkog sadržaja. Kao posledica renoviranja, sidnejska filharmonija je održavala koncerte u gradskoj kući (koji je koncertni prostor kapaciteta 2k max, u vlasništvu grada) gde sam radio. Te sam samim tim, imao redovan uvid u broj i profil ljudi koji dolaze na tu vrstu događaja. A to je, velikom većinom, starosna grupa od 60-70 godina, velika većina sa problemom mobiliteta, da ne govorimo o tome da je i tada u velikom broju slučajeva dosta koncerata bilo na manje od 50% kapaciteta, znači manje od hiljadu ljudi. Drugim rečima, graditi takve objekte u gradu i zemlji gde i postojeći objekti (najverovatnije, nisam potpuno upućen) zvrje prazni, je komercijalno samoubistvo.

Sent from my HD1913 using Tapatalk




  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, Hobbit slayer said:

Lepo zvuči, ali i mnogo veće metropole od Beograda imaju problem da efikasno posluju i da se takvi prostori rentabilno koriste. Kao primer bih naveo sidnejsku Opera house, gde je nedavno pod subvencijama renoviran koncertni prostor za filharmoniju. Inače je prostor oko sidnejske Opere premijum turistička destinacija prepuna turističkog sadržaja. Kao posledica renoviranja, sidnejska filharmonija je održavala koncerte u gradskoj kući (koji je koncertni prostor kapaciteta 2k max, u vlasništvu grada) gde sam radio. Te sam samim tim, imao redovan uvid u broj i profil ljudi koji dolaze na tu vrstu događaja. A to je, velikom većinom, starosna grupa od 60-70 godina, velika većina sa problemom mobiliteta, da ne govorimo o tome da je i tada u velikom broju slučajeva dosta koncerata bilo na manje od 50% kapaciteta, znači manje od hiljadu ljudi. Drugim rečima, graditi takve objekte u gradu i zemlji gde i postojeći (najverovatnije, nisam potpuno upućen) zvrje prazni, je komercijalno samoubistvo.

Sent from my HD1913 using Tapatalk


 

 

Zato BnV nije samo komercijalno samoubistvo vec i infrastrukturno, estetsko, moralno i svako drugo. U stvari, vise je ubistvo nego samoubistvo, naruceno i izvedeno od strane organizovanog kriminala.

  • +1 2
Link to comment
 
Zato BnV nije samo komercijalno samoubistvo vec i infrastrukturno, estetsko, moralno i svako drugo. U stvari, vise je ubistvo nego samoubistvo, naruceno i izvedeno od strane organizovanog kriminala.
Priča o BnV je, na žalost, upravo to što si naveo. Nisam uopšte sporio, već mi je bila malo nadrealna priča o gradnji objekata za operu, filharmoniju i slično, u gradu gde velika većina stanovnika "otkida" na neki bolesni miks urbanog silikonskog pop folka.

Sent from my HD1913 using Tapatalk


  • +1 1
Link to comment

Zanimljivo je da je to zemljište oko Surčina pre neku godinu kupio Cane Subotić (ako sam dobro zapamtio). 

Pomenuti Terzićev intervju predstavlja kreščendo njegovih baljezganja u javnim nastupima. Zašto je Mitrović plaćen 600k, ako je to uopšte tačno? Zašto, ako je otkupna klauzula bila 500k? Pride su i svi portali objavili da je Zvezda uplatila 500.001 evro.

Druga stvar, za vreme lockdowna došlo je do finansijskog kraha na fudbalskom tržištu koje je potkačilo i CZ. Terzić je tada objavio da je morao da smanji plate igračima i ostalim zaposlenima, a naknadno i da Lećeu nisu isplatili ratu za Falka iz istog razloga. Da bi juče ispalio kako je Vučić, posten i fer igrač kakvim ga je priroda obdarila, ponudio 4.5 evra i Zvezdi, kao pomoć u tim teškim vremenima, a pošto je već tu sumu dao i Partizanu. Terzić je rekao da Zvezdi te pare ne trebaju i da ih ima više nego dovoljno, ali ih je ipak nevoljno prihvatio da ne uvredi predsednika. Jel samo ja primećujem da nešto ne štima u toj priči? 

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Hobbit slayer said:

Lepo zvuči, ali i mnogo veće metropole od Beograda imaju problem da efikasno posluju i da se takvi prostori rentabilno koriste. Kao primer bih naveo sidnejsku Opera house, gde je nedavno pod subvencijama renoviran koncertni prostor za filharmoniju. Inače je prostor oko sidnejske Opere premijum turistička destinacija prepuna turističkog sadržaja. Kao posledica renoviranja, sidnejska filharmonija je održavala koncerte u gradskoj kući (koji je koncertni prostor kapaciteta 2k max, u vlasništvu grada) gde sam radio. Te sam samim tim, imao redovan uvid u broj i profil ljudi koji dolaze na tu vrstu događaja. A to je, velikom većinom, starosna grupa od 60-70 godina, velika većina sa problemom mobiliteta, da ne govorimo o tome da je i tada u velikom broju slučajeva dosta koncerata bilo na manje od 50% kapaciteta, znači manje od hiljadu ljudi. Drugim rečima, graditi takve objekte u gradu i zemlji gde i postojeći objekti (najverovatnije, nisam potpuno upućen) zvrje prazni, je komercijalno samoubistvo.

Sent from my HD1913 using Tapatalk



 

Mislim da ste malo upuceni.  Opera i balet Narodnog pozorista dele istu zgradu i scenu sa dramom.  Pogledao sam repertoar Narodnog pozorista (opera i balet) za april 2022 i izvedeno je 14 redovnih predstava (+ 3 muzicke/baletske predstave izvan repertoara).  To znaci svaki drugi dan imamo Operu ili balet na sceni Narodnog pozorista.  Verovatno ste upuceni u to u kojoj meri je ta skromna zgrada neadekvatna za izvedbe baleta i opere.  Tradicije radi, scena na Trgu republike moze da ostane kao dramska scena, ali Beograd je jedan od retkih evropskih velikih gradova (ako ne i jedini) koji nema dostojne zgrade opere i baleta.  Da ne pominjemo zgradu (Kolarac) u kojoj nastupa Beogradska filharmonija i vecina goistujucih orkestara i solo izvodjaca. 

Link to comment
9 minutes ago, fandorin said:

Zanimljivo je da je to zemljište oko Surčina pre neku godinu kupio Cane Subotić (ako sam dobro zapamtio). 

Pomenuti Terzićev intervju predstavlja kreščendo njegovih baljezganja u javnim nastupima. Zašto je Mitrović plaćen 600k, ako je to uopšte tačno? Zašto, ako je otkupna klauzula bila 500k? Pride su i svi portali objavili da je Zvezda uplatila 500.001 evro.

Druga stvar, za vreme lockdowna došlo je do finansijskog kraha na fudbalskom tržištu koje je potkačilo i CZ. Terzić je tada objavio da je morao da smanji plate igračima i ostalim zaposlenima, a naknadno i da Lećeu nisu isplatili ratu za Falka iz istog razloga. Da bi juče ispalio kako je Vučić, posten i fer igrač kakvim ga je priroda obdarila, ponudio 4.5 evra i Zvezdi, kao pomoć u tim teškim vremenima, a pošto je već tu sumu dao i Partizanu. Terzić je rekao da Zvezdi te pare ne trebaju i da ih ima više nego dovoljno, ali ih je ipak nevoljno prihvatio da ne uvredi predsednika. Jel samo ja primećujem da nešto ne štima u toj priči? 

 

Terzic slaze da je slagao pet minuta ranije u istom intervjuu. Jedino sto stima u bilo kojoj njegovoj prici je ono sto mu u tom trenutku odgovara da kaze. Traziti logiku ili, ne daj Boze, istinu u njegovim intervjuima je gubljenje vremena.

  • +1 4
Link to comment
9 minutes ago, Bright Billy said:

Nek naprave operu, balet i filharmoniju u surcinu :fantom:

Bogami, ako ovo procita Predsednik, moze i to da se desi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...