Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Ko zna da li će i taj Bahar biti behar ili još jedna mačka u zavezanom džaku, ostaje da se nadamo i pomolimo fortuni iz dizeldorfa

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока

Link to comment
1 hour ago, Ćenta said:

Ko zna da li će i taj Bahar biti behar ili još jedna mačka u zavezanom džaku, ostaje da se nadamo i pomolimo fortuni iz dizeldorfa

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 

 

sigurno je trener jer mu je ekipa delovalo daleko utreniranije i bolje nego zvezda u medjusobnom duelu, iako su imali bar duplo manji budzet od zvezde.

ovde problem moze da mu predstavlja sindikat ovih zasluznih koji bi ga busili, kao sto su koroman i drustvo onomad busili zemana, pa bi bilo dobro da se zahvali tim najzasluznijim pre nego sto mu se useru u zivot

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

 

sigurno je trener jer mu je ekipa delovalo daleko utreniranije i bolje nego zvezda u medjusobnom duelu, iako su imali bar duplo manji budzet od zvezde.

ovde problem moze da mu predstavlja sindikat ovih zasluznih koji bi ga busili, kao sto su koroman i drustvo onomad busili zemana, pa bi bilo dobro da se zahvali tim najzasluznijim pre nego sto mu se useru u zivot

 

I za trenera vazi isto kao za igrace, Bahar se dokazao kao kvalitetan i uspesan trener ali ostaje da se vidi kako ce to izgledati van Izraela. Ono sto znamo od igraca koje je trenirao i igraca koji su igrali u Izraelu protiv njegovih timova je da je studiozan trener koji zna fudbal i zna da igra u raznim formacijama i sa raznim taktickim postavkama, da ume da motivise ekipu, da ga igraci vole i da ume da stvori kamaraderijsku atmosferu u ekipi.

 

Sto se tice zasluznih gradjana, mislim da je upravi odavno jasno da neki igraci vise nisu ono sto su bili i da su pogotovo nesposobni da igraju na nivou LS, skoro sva pojacanja koje smo u poslednje doveli ili imamo nameru da dovedemo su ili igraci koji su igrali ili igraju u zahtevnim ligama u kojima se dosta trci ili igraci koji imaju neke fizicke karakteristike iznad nivoa nase lige. Kangva, Bukari, Azarov, Mitrovic, Olainike, Stamenic, Vigo, Kraso, Ado, tehnicki mozda nisu na nivou Kataija, Kange ili Ivanica ali su neki brzi, neki jaki, neki nemaju problem da igraju visokim tempom u kontinuitetu. Ja sasvim lepo mogu da zamislim, recimo, tim Borjan - Vigo, Erakovic, Dragovic, Azarov - Kangva, Stamenic/Ado - Olainike, Ivanic, Bukari - Kraso da moze makar da istrci protiv bilo kojeg tima osim ovih najjacih pa i da odigra nesto korektno ako ovaj Bahar ista zna. Nije to ne znam kakav kvalitet ali je ekipa koja ima sve sto treba da ima da bi mogla da se pobije sa timovima svoje klase ili nesto bolje.

  • +1 2
Link to comment

Dobro izgleda ovaj tim, Harperu, samo ja nisam siguran da cemo ostati sa predlozenim stoperskim dvojcem.  Dragovic zeli da ode u Italiju a Erakovica su namerili da pazare.  Prema tome, dobri su izgledi da stoperi budu Milunovic i Spajic ili ako se povreda Spajica pokaze kao kraj karijere, da to budu Milunovic i Pankov.  Ili mozda je cak i Milunoviceva povreda ozbiljnije prirode.  Kako bilo, bez Dragovica i Erakovica, predlozeni tim je prilicno slabiji u odbrani, pogotovo sto su Vigo i Azarov tanki kada se branimo.

  • +1 1
Link to comment

Ado nema sa kim da igra u Spartaku...ono malo sto je pokazao protiv nas je za klasu vise od najboljeg Spartakovog igraca.

 

Prosto su mu saigraci losi.

Link to comment
42 minutes ago, Dimitrije said:

Dobro izgleda ovaj tim, Harperu, samo ja nisam siguran da cemo ostati sa predlozenim stoperskim dvojcem.  Dragovic zeli da ode u Italiju a Erakovica su namerili da pazare.  Prema tome, dobri su izgledi da stoperi budu Milunovic i Spajic ili ako se povreda Spajica pokaze kao kraj karijere, da to budu Milunovic i Pankov.  Ili mozda je cak i Milunoviceva povreda ozbiljnije prirode.  Kako bilo, bez Dragovica i Erakovica, predlozeni tim je prilicno slabiji u odbrani, pogotovo sto su Vigo i Azarov tanki kada se branimo.

 

OK, to su sve spekulacije. Ne mora da znaci da necemo dovoditi i neke druge igrace osim onih koji vec cirkulisu u javnosti, kao sto nije iskljuceno da neko od igraca ode. Ja sam pravio projekciju na osnovu onoga sto vec imamo u sastavu ili imamo nameru da dovedemo. Navodno smo zainteresovani za Milivojevica, za Radonjica, za Nemanju Maksimovica. Videcemo sta ce se od toga realizovati ili nece na kraju prelaznog roka.

Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

I za trenera vazi isto kao za igrace, Bahar se dokazao kao kvalitetan i uspesan trener ali ostaje da se vidi kako ce to izgledati van Izraela. Ono sto znamo od igraca koje je trenirao i igraca koji su igrali u Izraelu protiv njegovih timova je da je studiozan trener koji zna fudbal i zna da igra u raznim formacijama i sa raznim taktickim postavkama, da ume da motivise ekipu, da ga igraci vole i da ume da stvori kamaraderijsku atmosferu u ekipi.

 

moje skormno mišljenje je da će Izraelac kod vas imati vrlo zajeban zadatak, nevezano za njegov stil rada i kvalitet pojačanja koja dovede. problem je sledeći. vodiće ekipu u dva takmičenja, jednom koje ne može da ne osvoji (imajući u vidu kvalitet konkurencije i činjenicu da se tradicionalno najveći rival raspada) i drugom u kome nema šta da traži (opet, imajući u vidu kvalitet konkurencije). prvo mu niko neće uzeti za nekakav uspeh, realno i Albert Nađ bi sa ovim timom Zvezde (ili onim koji će biti za sledeću sezonu) osvojio prvensto, a kurac je od trenera. stoga će mu sve stati u tih nekoliko utakmica u grupi LŠ, odnosno sudiće mu se tamo gde je najteže i gde može da bude jako čupavo. realno, ni Anćeloti ne bi mogao da garantuje nikakav uspeh sa Zvezdinim rosterom protiv npr. Sitija ili Reala ili tako nekog, a ima ih dosta u toj ligi.

 

mislim da su ovo neki objektivni problemi Zvezde, nevezani za trenera. Zvezda je prejaka konkurencija za sve domaće klubove, uključujući i raspali Partizan, ali odsustvo realne konkurencije radi i protiv Zvezde, odnosno ne donosi joj nikakavo dobro. u sportskom smislu, u finansijskom donosi dosta keša. npr.  plodove toga smo mogli da vidimo i na minulom derbiju, gde su igrači nemotivisani, prazni, ne postoji tenzija (sportska). u Izraelu, koliko mi se čini, postoji neka dinamika u domaćem prvenstvu, nema jednog koji dominira i svetlosnim godinama je ispred drugih i uvek sve osvaja, takmičenje je zanimljivije i tenzičnije (kakav god da mu je kvalitet) a to ovde neće imati.

 

stoga je dobro pitanje šta Zvezdina uprava hoće od trenera, ako ima ova dva takmičenja na raspolaganju. prvenstvo može da osvoji bukvalno bilo koji trener sa licencom (evo i ovaj bezlični će verovatno bez poraza završiti ligu), takvog mogu da nađu za 15 puta manje para od Izraelca. opet, ako se želi prodor u Evropi, to jezivo mnogo košta u smislu potrebnog igračkog kadra i to je trenutno nedostižno.

  • +1 2
Link to comment

Vodio bih klince da gledaju prvi put Zvezdu i to na neku mirniju tekmu pa bi to moglo biti vec u nedelju protiv Cukarickog od 17h.

Posto na utakmicama nisam bio vec dobrih 20 godina zanima me iz ugla vi koji idete na Marakanu - za koju tribinu bi bilo najbolje kupiti ulaznice (istok?) i da li je dozvoljeno unosenje grickalica i flasirane vode za klince. Takodje, da li su mesta numerisana ili je i dalje sedi de oces i ne smaraj.

 

 

Edited by Friend
  • +1 2
Link to comment



Vodio bih klince da gledaju prvi put Zvezdu i to na neku mirniju tekmu pa bi to moglo biti vec u nedelju protiv Cukarickog od 17h.

Posto na utakmicama nisam bio vec dobrih 20 godina zanima me iz ugla vi koji idete na Marakanu - za koju tribinu bi bilo najbolje kupiti ulaznice (istok?) i da li je dozvoljeno unosenje grickalica i flasirane vode za klince. Takodje, da li su mesta numerisana ili je i dalje sedi de oces i ne smaraj.
 
 


Da krenem od kraja, mesta nisu numerisana, sedi gde ti se svidi. Eventualno ce neki sezonac da te zamoli da ustanes, ali ako si sa detetom nece se ni to desiti, pogotovo ako nema guzve.

Za evropske utakmice se uglavnom postuje numeracija.

Istok je dobar izbor za gledanje sa klincima, a moze i zapad ako ti je blize kuci :)
Sever neki bokovi ka susednim tribinama, kao krajnja opcija.

Moje iskustvo je istok sa caletom, sever sa drugarima, istok sezonska :D

Za vodu i grickalice ne znam, posto ima "kontrole" na ulazu, a unutra moze da se kupi. Verovatno zavisi od samog redara.

Ili ponesi deciji ranac, stavi na dno vodu i grickalice, a preko jaknu da se ne vidi sta ima ispod. :D
  • +1 3
Link to comment
11 hours ago, Friend said:

Vodio bih klince da gledaju prvi put Zvezdu i to na neku mirniju tekmu pa bi to moglo biti vec u nedelju protiv Cukarickog od 17h.

Posto na utakmicama nisam bio vec dobrih 20 godina zanima me iz ugla vi koji idete na Marakanu - za koju tribinu bi bilo najbolje kupiti ulaznice (istok?) i da li je dozvoljeno unosenje grickalica i flasirane vode za klince. Takodje, da li su mesta numerisana ili je i dalje sedi de oces i ne smaraj.

 

 


Idi na zapad ko čovek. Ima sve da se kupi unutra. 

  • +1 1
Link to comment

@Friend

 

Ne možeš uneti ni vodu ni bilo čeka drugog u flašama. Ako si pušač kupi šibice ili negde uštekaj upaljač (stavi ga u šaku i digni ruke kad te pretresaju i ćao).

 

Mada na JSL tekmama niti ima gužve niti su kontrole toliko "oštre", pogotovu kad te vide sa decom. I na istoku imaš sve što ti treba grickanje i piće (bili su i neki hot dogovi za decu pored standardnih kokica), a imaš i onog lika što na tribini prodaje slane zanimacije.

Ispred istoka ume da bude zanimljivo za decu, opet uglavnom za evropske tekme, sa raznim štandovima: merenje jačine šuta, pucaju se penali na male golove, one mlade tete crtaju po licu crveno bele zastavice, bude neki štand sa igricama, malo istorije na onim velikim panelima, ...

 

I obavezno novine za pod dupe, stolice su uvek užasno usvinjene.

  • +1 2
Link to comment

Vodu ne mozes da uneses a grickalice mozes. Zapad ti je konforniji od istoka. Najbolja je tribina sinisa mihajlovic, sto je u sustini zapad centar, al su tu malo skuplje ulaznice. Najjeftinije ti je (meni licno i najzabavnije) da odes na sever, skroz do zapada, sa decom al nemoj ako nisi isao 20 godina na utakmice jer moze malo sokantno da vam bude...

Edited by Bright Billy
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...