February 16, 20251 yr Pobedio Olly, ali nije ta pesma koju je izvodio sa Bregovicem, vec neka dosadna genericka balada.
June 9Jun 9 Tražim sve vreme italijanski topić, i nađem -a vi se sve nešto sprdate tu.Doduše i ja slušam i Rafaelu Karu i Tota Kutunja i Rominu & Al bano, a kad sam jednom Italijanu starijem od mene rekla šta volim, počeo je da mi maše onako prstima "Jao, pa to moja nonna slušala!" (dakle baba)A sad ozbiljno, pošto se drogiram Italijanskom muzikom već neko vreme:NU GENEA, zapali su mi za uši "Koji je ovo jezik, pola italijanski pola šiptarski", naravno Napuljci. Apsolutno omiljeni album svih vremena; preslušala sam ga 300 puta i svaki minut mi je fenomenalan.Bili pre 5 godina na Love festu u Vrnjačkoj banji, ali tada nisam znala za njih. Ove godine izdali novi album (treći), Album Bar Mediterraneo na SpotifyOvu stvar znate, jer se vrtela po radiju:[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=lg_dFaq1iSo&list=RDlg_dFaq1iSo&start_radio=1[/youtube]Mada mi je omiljena ova - oduva me, obrada neke pesme iz možda 19.veka?[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CeL42W9m2nM&list=RDCeL42W9m2nM&start_radio=1 [/youtube]Preko njih stigla do Marca Castella, jer im je pevao jednu stvar, on je Sicilijanac. [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gZ6mLf3p0eY&list=RDgZ6mLf3p0eY&start_radio=1[/youtube]I tako malo Italo diska za kraj, Pellegrino iz Napulja[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QAqTGF7j-kA&list=RDQAqTGF7j-kA&start_radio=1[/youtube]edit: Kako se uopšte embeduje YT ovde? Pre jedno milion godina, bilo je onako. Edited June 9Jun 9 by Tihajeza
June 9Jun 9 Prvo malo novija stvar, italo komunostalgija iz Reggio Emilije.I nesto starije, pod uticajem posete Bolonje, koja je ekspresno postala moj omiljeni mali grad u Evropi (mali as in <500K).
June 19Jun 19 On 9. 6. 2026. at 16:58, morgana said:nu genea ima koncert krajem jula u puli, razmisljam da idemSviraju na Divčibarama To mi 30km od sela, to ću da odem.
June 19Jun 19 Just now, Tihajeza said:Sviraju na Divčibarama To mi 30km od sela, to ću da odem.super! bas ti je zgodna lokacija.sad guglam, i brand new heavies su na festivalu (za koji prvi put cujem), volim da ih slusam ali isti su na jutjubu i lajv, nevjerovatno kako hladno zvuce. Edited June 19Jun 19 by morgana
Create an account or sign in to comment