Jump to content
IGNORED

Jazz Is Dead


maheem

Recommended Posts

 

@Ras Ja uopšte nisam neki fan Zorna, mene smaraju ti veliki umetnici koji hoće da promene svet, ali ovaj album mi je fenomenalan, imao sam CD nosio svuda da mi se nađe

Edited by Hermetico
Link to comment
11 hours ago, Hermetico said:

 

@Ras Ja uopšte nisam neki fan Zorna, mene smaraju ti veliki umetnici koji hoće da promene svet, ali ovaj album mi je fenomenalan, imao sam CD nosio svuda da mi se nađe

 

Aludirao sam naravno na njegovu hiperproduktivnost, ne samo kada je u pitanju muzika za film. Uveren sam da negde u razvijenom komunizmu postoji regularno i solidno plaćeno zanimanje nekome ko samo sluša muziku Johna Zorna.

 

Preslušao sam dosta tih njegovih Filmworks albuma, ali nema šanse da bih pojedinačno po naslovima mogao da ih razlikujem. Tu ima svega! Od avangardnih zahvata, preko atmosferične ili mračne muzike koja bi se obično vezala za film noir, zavodljivih melodičnih tema, tema koje se oslanjaju na tradicionalnu jevrejsku muziku, sve do kratkih tema za crtaće (ovo sam se potrudio da identifikujem i to je Filmworks VII: Cynical Hysterie Hour).

 

Čitav spisak na Vikipediji: https://en.wikipedia.org/wiki/Category:John_Zorn_soundtracks

  • +1 1
Link to comment

Jutrošnji moj saundtrek za peglanje: Gil Evans - Out of The Cool

 

Na albumu svega! Kurt Vajl, big beat sa zapaljivim gitarskim soloima, naravno i jedna klaična Evansovski orkestrirana tema sa trubom a la Majls koju ne svira Majls (Sunken Treasure).

 

Inače je ovo jedan od albuma koji je objavljen u prvoj godini postojanja novosnovanog Impulsa!

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Ras said:

 

Aludirao sam naravno na njegovu hiperproduktivnost, ne samo kada je u pitanju muzika za film. Uveren sam da negde u razvijenom komunizmu postoji regularno i solidno plaćeno zanimanje nekome ko samo sluša muziku Johna Zorna.

 

Preslušao sam dosta tih njegovih Filmworks albuma, ali nema šanse da bih pojedinačno po naslovima mogao da ih razlikujem. Tu ima svega! Od avangardnih zahvata, preko atmosferične ili mračne muzike koja bi se obično vezala za film noir, zavodljivih melodičnih tema, tema koje se oslanjaju na tradicionalnu jevrejsku muziku, sve do kratkih tema za crtaće (ovo sam se potrudio da identifikujem i to je Filmworks VII: Cynical Hysterie Hour).

 

Čitav spisak na Vikipediji: https://en.wikipedia.org/wiki/Category:John_Zorn_soundtracks

Postoji i u kapitalizmu brt to sigurno postoji negde. Zapa i Zorn, šio mi ga Đura...

Link to comment
On 31. 8. 2024. at 10:29, Ras said:

Jutrošnji moj saundtrek za peglanje: Gil Evans - Out of The Cool

 

Na albumu svega! Kurt Vajl, big beat sa zapaljivim gitarskim soloima, naravno i jedna klaična Evansovski orkestrirana tema sa trubom a la Majls koju ne svira Majls (Sunken Treasure).

 

Inače je ovo jedan od albuma koji je objavljen u prvoj godini postojanja novosnovanog Impulsa!

 

Ron Karter i Elvin Džons - say no more.

 

Inače ovde gitaru svira izvorni gitarista Ahmada Džamala, kad je nastupao kao trio na početku karijere, Rej Kraford - čovek je bio deo duvačke sekcije, ali je zbog tuberkoloze morao da predje na drugi instrument, a kad ga slušaš pomislio bi da je gitarista od malih nogu

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

malo mi zapinje za uho reverb klavira ali hej,

ja ne umem tolko da cujem kolko on moze da svira, verovatno.

 

nego, ako vec nisi naisao, zgodna druzina i malo zabavne analitike 

 

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, makaronee said:

malo mi zapinje za uho reverb klavira ali hej,

ja ne umem tolko da cujem kolko on moze da svira, verovatno.

 

nego, ako vec nisi naisao, zgodna druzina i malo zabavne analitike 

 

 

meni je to malo mejnstrim, u suštini sam se navuko na minimal jazz, doom jazz i tešku Afriku. da, uglavnom na ljude koji sviraju tako da moraš da se udubiš. i kad puštam mjuzu to šljaka za publiku, iznenade se. a i ja volim

 

imam ovde dosta mikseva, možda ti se nešto svidi 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...