Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Mleko i mlečni proizvodi

Featured Replies

4 hours ago, igoraki said:

Ja sam isto čuo priču, dakle nije 100% pouzdano, da sve ove pavlake, mileram, jogurt iz prodavnice nemaju baš veze sa mlekom, u pitanju je neka hemija.

Za pavlaku konkretno sam čuo da se pravi uglavnom od palminog ulja i da se to lepo smuti, dodaju se veštački ukusi i šta već treba i to je to, dakle prosto rečeno jedan jeftin industrijski proizvod koji nema veze sa pravom pavlakom koju kupite na pijaci.

Pošto vidim da je @banecare1 iz te struke, možda on može da nas prosvetli ?

Unapred hvala

Samo se nadam da ne moramo i sa pavlakom da pričamo i da joj tepamo.

 

 

jedan tehnolog hrane je sada umro i otisao u raj..

  • Replies 244
  • Views 17.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Bili prekljuce u jednoj mlekari, blizu Modene, gde se proizvodi Parmigiano Reggiano, proveli nas kroz pogon i bas lepo ugostili. Za kraj su rasekli jedan kolut star 40 meseci. Koji miris! Pr

  • Samo da prijavim da sam se zeznuo, pa da ne morate i vi, i kupio "Iriški sir", Imlek. Zašto sam ga uopšte kupio? Zato što sam izgleda nepopravljiv optimista kad su domaći žuti sirevi u pitanju, i uve

  • Evo stigla porudžbina

Posted Images

Zbregov kida i sa cokoladnim mlekom i sa proteinskim pudinzima, ne znam jel mi jaci ukus keks ili kokos, mada su svi zapravo vrh. Mada sad malo preteruju s cenom, 200 dindzi je a do skoro moglo na akcijama i za 140-150 da se nadje za cokoladno a puding 100 i kusur bio.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

ha, pa i ja mislim na zbregov, a pisem vindija

odlican proteinski jogurt, dok puding ima plasticni ukus.

2012346966_fobidoi.jpg.d3ef55968d60c3def7461571280762c3.jpg

 

Za krivo srastanje izgovora krivim onaj zeleni putokaz na auto-putu kod Stare Pazove na kojem je godinama pisalo Bjeljina, pa su naknadno ugurali jedno malo i koje je nekako visilo i opet je tako stajalo godinama, sve do obnavljanja znakova prije par godina. Ispravili su konačno, al aj ti sad objasni da su Irak i Iran..

12 hours ago, morgana said:

ha, pa i ja mislim na zbregov, a pisem vindija

odlican proteinski jogurt, dok puding ima plasticni ukus.

ovaaaj, z'bregov proizvodi Vindija :)

4 minutes ago, renne said:

ovaaaj, z'bregov proizvodi Vindija :)

 

mislim sta da kazem, onda sam oba puta bila u pravu :D

 

On 31.3.2022. at 19:05, igoraki said:

Ja sam isto čuo priču, dakle nije 100% pouzdano, da sve ove pavlake, mileram, jogurt iz prodavnice nemaju baš veze sa mlekom, u pitanju je neka hemija.

Za pavlaku konkretno sam čuo da se pravi uglavnom od palminog ulja i da se to lepo smuti, dodaju se veštački ukusi i šta već treba i to je to, dakle prosto rečeno jedan jeftin industrijski proizvod koji nema veze sa pravom pavlakom koju kupite na pijaci.

Pošto vidim da je @banecare1 iz te struke, možda on može da nas prosvetli ?

Unapred hvala

Samo se nadam da ne moramo i sa pavlakom da pričamo i da joj tepamo.

 

ja sam iz raznih struka, tako da mudro cutim i kazem par pametnih na nekom ziceru. nisam strucan u dubinu :D

 

tehnolozi sve znaju, ja se bez njih nisam pojavljiao na sastancima i u fabrikama. na fotografijama koje sam postovao na ovoj temi, svuda ima tehnolog 

 

  • 2 months later...
5 hours ago, igoraki said:

Gde može da se kupi taj sir ?

ja sam ga kupio u kuli, ali ga nisam vidjao drugde (al cenim da ga ima i u zrenjaninu :)

dobar im je taj urolani,sa rozim natpisom

 

@igoraki

 

 po okolini Novog Sada-Futog,Begec,Beocin,Cerevic,Rakovac i okolo sva sela sa severne strane Fruske,mislim i u Svilosu... postoji lanac Expeto marketa,to je bivsa drustvena firma Podunavlje Bocin, koji drze te sireve 

  • Author

Hvala na odgovorima, moraće onda da sačeka neki izlet kad bude ka novom sadu...nešto mi se učinio poznat taj urolani sir sa slike pa sam se ponadao da prodaju i po beogradu, moguće da sam ga video na nekom sajmu hrane ili tako nešto.

Edited by igoraki

Na ovoj mapi postoji radnja Banostor u Svetozara Markovica? 

  • Author
14 minutes ago, Deda Drda said:

Na ovoj mapi postoji radnja Banostor u Svetozara Markovica? 

Video sam, ali mislim da nemaju veze sa Expeto radnjama, tj da je google nešto pobrljavio

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.