Jump to content
IGNORED

Građanin Đoković


Leia

Recommended Posts

35 minutes ago, Meazza said:

Ja sam prekinuo kontakt sa dva stara druga avaksa jer me je jedan napao "Cekaj, ti bi se stvarno vakcinisao???" nekim tonom koji mi se ne svidja. Covek je fakultetski obrazovan i veruje da hoce da nas pobiju vakcinama (Bil Gejts da budemo precizni). Drugi slicno tako. Nisam se posvadjao, samo im se vise ne javljam, oterao bih ih u kurac da mi opet tako nesto kenjaju.

Bil Gejts je nedavno izjavio da je razočaran efikasnošću vakcina, valjda nas je previše preživelo?

  • Haha 2
Link to comment
1 minute ago, Mos said:

 

Slažem se, ali verovatno ima i nekoga kome je u poslednjih par meseci ili ovih dana umro neko blizak i onda naleti na stav - što bre niste veseli i lepo raspoloženi ko ljudi okolo, nego stalno neki smak sveta. Uopšte ne bih krivio tog nekog da bude iskren/grub ovde.

ima sigurno i njima se nema sto zamjeriti ali cini se da nisu svi takvi tvrdokorni vec ima i onih koji zele uvijek biti oni mrs/mr ispravni.

hocurec da i kad covjek ima neki licni gubitak ne treba bit iskljuciv, gajiti iskljucivost. bas sam prije neki dan pricao na tu temu sa jednim likom, to gajenje patnje, zivjeti sa njom, forsirati i na kraju te to odredi i posve zaokupi.

mozda sam propustio ali i licna empirija umije da bude potpuno pogresna.

licna empirija umije da te pretvori u zilotsku zvijer, da ti unisti um.

imao sam par prilika da to napravim od sebe ali sve se nadam da nisam. bem li ga nista nije lako u zivotu pa ni u rajskim drustvima

  • +1 4
Link to comment

dešava se to što si nam preneo @Zli Gli dešava se da ljudi stradaju na pešačkom prelazu ali se oni ipak pravei ljudi upućuju na njih. više ljudi strada van prelaza nego na njima.

Edited by djordje geprat
Link to comment
2 hours ago, Zli Gli said:

Sve je to lepo i tacno ali ja pricam o tome da ovde konkretno na 20 ljudi imas 18 koji razmisljaju mi vakcinisani smo odgovorni i visa rasa i mi treba da prezivimo, vi ostali nam zauzimate krevete ako ne daj boze zaglavimo mi ili neko od nasih najblizih vakcinisanih

 

Prvo, mislim da debelo pretereuješ sa tim procentom o toliko bezosećajnih skotova na forumu i razmišljanjima koja im imputiraš. 

Pri tom, ono što je činjenica a što ti nekako svo ovo vreme izmiče je da de fakto antivakseri ovaj kah kah nevakcinisani ljudi zauzimaju oooogroman broj kreveta i procentualno su u ogromnoj većini i glavni razlog zakrčavanja bolnica i uopšte zdravstvenog sistema. Ne zna se broj bukvalno koliko je ljudi pomrlo samo zbog toga što nisu dobili adekvatnu negu, ali na moju veliku žalost, iz glave mogu da ti nabrojim nekoliko iz najbližeg okruženja. Naravno, svi koji su pomrli od korone su samim tim i dobrim, većinskim delom nevakcinisani. To nisam pročitao na netu™ ili na forumu već mi priča drug iz srednje koji radi dan noć u KBC Zemun i tome slični izvori.

 

Kad kažem zauzimaju krevete, ne mislim meni i i mojoj vakcinisanoj porodici (niti sam iskreno pomislio o tome jednom za svo ovo vreme pandemije kada kukam avaksima) već ljudima kojima je potrebna pomoć i zdravstvena nega iz bilo kog razloga. To npr, ne daj bože, naravno, može da bude i neko tebi jako blizak.

 

Znači te priče moje telo moje odluke su odluke koje imaju posledice po širo stanovništvo i lokalno i globalno. To je glavni razlog što to nekima smeta više nego što ti možeš da razumeš, a iskreno, posle svog ovog vremena koliko pričaš jedno te isto - ne znam kako ne uspevaš da skontaš u čemu je problem. Daleko da mislim da si glup, možda si malo tvrdoglav i/ili besan, ali pre svega mislim da si neupućen, jer kako si i sam rekao (ako se dobro sećam), nisi pratio epidemiju dok nisi i sam bio zaražen. A opet, toliko se puta razglabalo na jednu te istu temu da je manje više sve izrečeno. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
44 minutes ago, Zli Gli said:

Ne pada mi na pamet da svima repliciram, ne zato sto biram sta citiram, kako neko rece, nego vas je prosto previse. Inace mogu svakome da udarim kontru, to je najmanji problem.

 

 


Kao i mnogo puta ranije, opet se ne veruje i cisto sumnja. Inace, ovo je napisala jedna skroz normalna i fina forumasica, sto me jos vise cudi jer mogu misliti kako tek razmisljaju bitange i olosi i dziberi i poludziberi medju vama, a ima vas sigurno ne mali broj. Opet kazem, ponavljam, stvarno ne mislim da mene neko ovde mrzi, ovo je virtuelni svet i nebitni smo jedni drugima, ali kakvih je bilo poruka i razmisljanja otkako traje pandemija... ne mogu da ne peimetim da ima bas poremecenih ljudi ovde.

Ja sam slican kao Novak, nisam vakcinisan ali nisam ni antivakser. Neko lepo rece onomad - agnovakser, nezainteresovan, cuvam svoje telo, svoj hram. Znam dosta ljudi koji nisu podneli vakcine (ujak i brat se vakcinisali prosle nedelje i raspadali se par dana, drugarica tesko disala par meseci, itd itd), dosta vakcinisanih sa teskim simptomima i nevakcinisanih sa nikakvim, ali nista u vezi toga ne komentarisem nikome. Kad neko pomene tu temu, kazem da se treba vakcinisati ali da ja necu jer sam generalno maler u zivotu i Marfijev zakon me obicno ne obilazi ni u cemu ali zato sam medju najglasnijima kad se pljuje Vucic i SNS i tako odrzavam neki kosmicki balans da ne budem bas tesko djubre. 5fcfcd6c370acfc8305d0aa739269a21.jpg

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

 

Ali ovaj citat je tačno ono što sam ja napisao. Osećaj nepravde zato što je odgovorna osoba prošla lošije od neodgovorne uz dodatnu napomenu da nevakcinisanoj osobi ne želi ništa loše. Nije to ni blizu isto osećaju nepravde zato što nevakcinisana osoba nije najebala sama po sebi. 

 

Meni je jasan tvoj stav, u suštini se plašiš vakcine i to si platio time što si najebao od kovida. Nauka kaže da bi ti šanse bile bolje da si se vaknisao. Ako ne pričamo o očekivanoj vrednosti (ukupnim šansama) jer misliš da si baksuz onda pričamo o varijansi. Ti sebe smatraš baksuzom a izabrao si kockarskiju varijantu (baci na papir sve moguće ishode u slučaju vakcinacije i u slučaju bez vakcine pa vidi gde je veća varijansa kakve god verovatnoće pojedinačnim ishodima da dodeliš). Ja bih sad mogao da to tvoje objašnjenje koje ne prolazi sanity check ismevam i ti bi se opet bunio kako se ovde loše tretiraju nevakcinisani a sam si se javio da ponudiš sumanut rezon. 

 

Ja lično nisam uopšte ljut na nevakcinisane, ne želim im zlo i ne bih im uskraćivao nikakva prava kada već nije obavezno. Ljut sam na političare zato što nisu uveli obaveznu vakcinaciju kada joj je bilo vreme. Ti lično me tek uopšte ne nerviraš, baš volim da čitam tvoje postove i mislim da bi za sve bilo najbolje da jednostavno iskuliraš ovu temu. Čisto dobronamerni savet, naravno cepaj samo ako ti je zabavno.

Edited by Heaviside
  • +1 7
Link to comment
46 minutes ago, Mos said:

 

Slažem se, ali verovatno ima i nekoga kome je u poslednjih par meseci ili ovih dana umro neko blizak i onda naleti na stav - što bre niste veseli i lepo raspoloženi ko ljudi okolo, nego stalno neki smak sveta. Uopšte ne bih krivio tog nekog da bude iskren/grub ovde.

Ja sam juče došla sa sahrane. Ispratili smo sestru moga muža.

Svi oko nje, mislim na one koji su kod nje dolazili (familija brojna, deca, unuci), svi su vakcinisani, pokojnica je bila vakcinisana, njen muž takođe. Mnogo je vremena prošlo, stari ljudi više nisu mogli da žive u usamljenosti, deca i unuci su ih obilazili. I neko je doneo koronu, ne zna se ko, jer ih se više istovremeno razbolelo.

Ne znam više šta da mislim. Da su se svi tj ceo svet,vakcinisali u nekom kratkom roku, možda bi ovo bilo gotovo odavno. A  znamo da je to bilo neizvodivo taman da u svetu nije bilo ni jednog jedinog antivaksera. 

Ja sam izraziti provax, bez obzira što vakcinacija nije zaustavila pandemiju, sigurno je dovela do rasterećenja zdravstvenog sistema, a što je jednako važno. Zato sam tužna zbog propasti vakcinacije kod nas.

Ipak, ne mogu da budem ljuta na ljude koji ne žele da se vakcinišu. Nisu ljudi krivi, kriv je sistem. 

  • +1 6
Link to comment
1 hour ago, Zli Gli said:

Kao i mnogo puta ranije, opet se ne veruje i cisto sumnja. Inace, ovo je napisala jedna skroz normalna i fina forumasica, sto me jos vise cudi jer mogu misliti kako tek razmisljaju bitange i olosi i dziberi i poludziberi medju vama, a ima vas sigurno ne mali broj. Opet kazem, ponavljam, stvarno ne mislim da mene neko ovde mrzi, ovo je virtuelni svet i nebitni smo jedni drugima, ali kakvih je bilo poruka i razmisljanja otkako traje pandemija... ne mogu da ne peimetim da ima bas poremecenih ljudi ovde.

 

čoveče, 50-ti put pišeš isti pasivno agresivni post kako neko na forumu želi da antivakseri umru i da vas niko ne voli, a vi samo želite svima dobro i mir u svetu i da se svi vole i ljube. kako ti ne dosadi

  • +1 2
Link to comment

Kako vama ne dosadi da 50 puta pisete jedno isto, tako i meni. Zima je period kad mi je dosadno pa ubijam vreme. I naravno da ne mislim da je procenat svih forumasa ekstremista toliko visok nego ovih sto se oglasavaju po ovom pitanju. Bilo je 10ak vas normalnih vakcinisanih koji su pisali neke poruke podrske (nicim izazvani, ne treba mi podrska zbog razlicitih misljenja na nekom forumu svakako), znaci da nas ima raznih ovde ipak.

Elem, moja iskustva s koronom su izgleda lajt varijanta. Meni proslo ok, evo juce krvna slika i ultrazvuk srca super nakon 3 meseca, nema long kovida i cega vec. Ljudi oko mene zivi i zdravi (a bilo i ovakvih i onakvih iskustava sa obe strane, nema pravila kao kod vecine vas gde je vakcina pocinila cuda ocigledno), umrla je baba u 86. godini ali vec rekoh da je nazalost bila jako lose i cekao se trenutak kad ce otici... Od mladih zdravih slabo ko je popunjavao mesta u bolnici onima kojima je potrebno (odgovornima vakcinisanima sa pridruzenim bolestima ciji je imunitet slab, pretpostavljam), samo jedan drug na kiseoniku i to je to. Mentalno zdravlje ostalo ok, koliko mi se cini, mada je to vrlo diskutabilno bilo i bez korone ali ajde. Kanda je Mitrovica poseban babl, mozda zato imam blazi utisak o svemu ovome od vas. Prebacujem se na Novaka cetnika i tenisku temu, prepustam vam gradjanina na dalje cerecenje.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

napisah na onom topiku da sam pročitao roman "Mi" - "Us". otpisano mi je da je snimljenai serija sa tom holanderom kao glavnim likom. ima jedan deo u knjizi koga sam se setio zbog No 1 koji tvrdi da je njegovo telo njegova stvar.

 

na nekoj žurci, glavni lik i akrobata na trapezu su zainteresovani za istu žensku. akrobata podjebavaovog glavnog kako je nauka zlo koje uništava prirodnost. i ovaj, kada je popizdeo a naučnik je po pitanju medicine predstavi mu moguću situaciju:

otprilike

"nisi uspeo da uhvatiš partnerku za ruke, pao si na tlo, ozbiljno sjebao nogu. pošto ne veruješ u medikamente, odbijaš antibiotike i nogu ti sjebe gangrena. hirurg ti kaže da pošto odbijaš hemikalije za anesteziiju moraće da ti cepnu nogu na živo". ovaj ućuti a glavni lik naknadno popije :thumbsup: kod ženske.

 

 

Link to comment
5 minutes ago, Zli Gli said:

... Od mladih zdravih slabo ko je popunjavao mesta u bolnici onima kojima je potrebno (odgovornima vakcinisanima sa pridruzenim bolestima ciji je imunitet slab, pretpostavljam), samo jedan drug na kiseoniku i to je to...
 

 

Pa sad tog jednog tvog druga pomnoži sa 50.000. Jer zamisli - skoro svako od nas isto zna nekog ko je ležao u bolnici iako je mlad i zdrav. I tako dođemo do onih nekoliko hiljada koji su konstantno mesecima zauzimali krevete u svim bolnicama, a mogli su da se vakcinišu i da prebole kovid bez muke.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Zli Gli said:

Kako vama ne dosadi da 50 puta pisete jedno isto, tako i meni. Zima je period kad mi je dosadno pa ubijam vreme. I naravno da ne mislim da je procenat svih forumasa ekstremista toliko visok nego ovih sto se oglasavaju po ovom pitanju. Bilo je 10ak vas normalnih vakcinisanih koji su pisali neke poruke podrske (nicim izazvani, ne treba mi podrska zbog razlicitih misljenja na nekom forumu svakako), znaci da nas ima raznih ovde ipak.

Elem, moja iskustva s koronom su izgleda lajt varijanta. Meni proslo ok, evo juce krvna slika i ultrazvuk srca super nakon 3 meseca, nema long kovida i cega vec. Ljudi oko mene zivi i zdravi (a bilo i ovakvih i onakvih iskustava sa obe strane, nema pravila kao kod vecine vas gde je vakcina pocinila cuda ocigledno), umrla je baba u 86. godini ali vec rekoh da je nazalost bila jako lose i cekao se trenutak kad ce otici... Od mladih zdravih slabo ko je popunjavao mesta u bolnici onima kojima je potrebno (odgovornima vakcinisanima sa pridruzenim bolestima ciji je imunitet slab, pretpostavljam), samo jedan drug na kiseoniku i to je to. Mentalno zdravlje ostalo ok, koliko mi se cini, mada je to vrlo diskutabilno bilo i bez korone ali ajde. Kanda je Mitrovica poseban babl, mozda zato imam blazi utisak o svemu ovome od vas. Prebacujem se na Novaka cetnika i tenisku temu, prepustam vam gradjanina na dalje cerecenje.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

 

Veruj mi, i moje mesto je slično, bilo je slučajeva i znam za neke ljude, ali nije baš sad da je pola mesta pomrlo. Al zato znam dosta ljudi koji rade "u prvim redovima" po medicinskim ustanovama i oni su mi bukvalno prva opcija kojoj verujem kada su informacije o epidemiji u pitanju, i što se tiče procenta avaksa u bolnicama i što se tiče broja mrtvih a ne vidim koji podaci su bitniji od tih. Prvi o učinku vakcina, drugi o opasnosti virusa.

 

Moje mesto je pasivno, frekvencija kretanja stanovništva nije prevelika, nema toliko meta za okupljanja osim svega par kafića, a i definitivno je korona bukvalno desetkovala broj ljudi po ulicama, nekada je radnim danima sve vrvelo a sada je taj broj ljudi koji tu fluktuira osetno, osetno manji. U tome vidim razlog što ne znam za neki enorman broj mrtvih, ali fakat ih znam solidno, a o onima što su preležali i dobro najebali, o njima da ne pričam.

No radi se o modelu ponašanja. Neko ko npr ima pasivan stav i prema koroni i prema merama i odbojan stav prema vakcinama iz apsolutno nebitnih razloga a živi u mestu gde ide po ušćima, tržnjacima, utakmicama, koncertima, splavovima, i slično, njegovo ponašanje i stavovi po pitajnu epidemije imaju, tako da kažem, veću opasnost po okolinu nego nečiji ko ima iste stavove ali živi u, ne znam, Žagubici i ide od kuće do prodavnice po hleb i mleko i popije pivo ispred seoskog podruma. 


Stvar je, jbg, u široj slici. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...