Jump to content
IGNORED

Građanin Đoković


Leia

Recommended Posts

12 minutes ago, Zli Gli said:

niko o tome ne polemise kao ovde na forumu, niko se time ne zamlacuje. I pored virusa se zivi, radi, druze se ljudi koliko okolnosti dozvoljavaju. Ovde je na pomolu smak sveta, minimum.

 

Jebaga, bolje se zapitaj zasto njima 60-70 mrtvih na dan, od slabije™ varijante, nije za smak sveta. Jebeno je kad se toliko ode u svejednost i apatiju. Krckaju kosti pod nogama dok se piju kafice i prave rostilji.

 

 

Edited by Mos
  • +1 3
Link to comment





[emoji23][emoji23][emoji23]

Pa evo rekose ljudi da nema respekta. Inace, ne znam sto svi misle da se ja licno osecam uvredjenim. Ne, samo mi je cudno sto od svih vakcinisanih koje znam uzivo (a znam ih mnogo) apsolutno NIKO nema ni slican stav kao ovde, svi gledaju svoja posla. Zato se cudom cudim.

Leia, samo opusteno.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Gledamo i mi svoja posla ali kad dođe neko (makar se i Nole zvao) i gleda naša posla "ala me zabole" stavom onda ide bez pardona. Nikom dobronamernom nije krivo što nevakcinisani prođe bez posledica, ali bez simptoma DA. Ne samo krivo, nego se u takvu zlonamerno bahatu osobu gleda NEdobronamerno.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
31 minutes ago, Zli Gli said:


emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Pa evo rekose ljudi da nema respekta. Inace, ne znam sto svi misle da se ja licno osecam uvredjenim. Ne, samo mi je cudno sto od svih vakcinisanih koje znam uzivo (a znam ih mnogo) apsolutno NIKO nema ni slican stav kao ovde, svi gledaju svoja posla. Zato se cudom cudim.
 

 

E jepse bas, citiras sta ti se svidja, nisi uvredjen i niko nema slican stav kao ovde a vecina ljudi u svetu (ako izuzmemo Afriku) se uredno vakcinisala i da znas da i oni isto tako gledaju svoja posla, sigurno ne jure ulicom i vriste, 'Vakcinisite se, vakcinisite se!!!'

Ali opet mogu da se slozim sa tim apsolutno NIKO, bio sam svedok u BGD-u koliko ljudima seva paja za bilo kakve mere a za isto to vreme smo valjda bili sampioni Evrope po broju zarazenih i umrlih prema broju stanovnika. Tako da se i ja cudom cudim, nisi jedini :)

Link to comment
2 hours ago, Lancia said:

Mali off:

Imamo ovde skoro otvoren frizeraj za muski svet, rade jeftinije, pa se sjatio svet, klincadija uglavnom 20 i kusur godina, to se sad shisha na 10-15 dana, redom nevakcinisani - nema boga da ih nateras da nose maske, boli ih kita jednostavno. Uglavnom, brica je jedna simpaticna debeljonka, uredno pelcovan triput, eno ga drugi put zaglavio, valjda je slabijeg zdravlja, uglavnom cujem da je bas najebao.

Zasto ti ovo pricam, ljudi su vec umorni i od pandemije i od kurcobolje onih koji bi po prirodi posla trebalo da kontrolisu nosenje maske gde je obavezno, i od ispolitizovanih toplo-hladnih mera i cas su na poslu, cas na prinudnom odmoru, nekima otisao biznis i znas kako je, bez obzira sto dalja vakcinacija vec postaje upitna a obaveznoj je prosao voz - negde mora po prirodi razuma da popusti ventil. Ja licno vise nisam u stanju da slusam i citam papazjanije o licnim slobodama i demokratskom pravu na izbor. Na prste jedne ruke mogu da se nabroje zemlje, ciji su politicari odgovorno i zrelo vodili drustvo kroz pandemiju, prepusteni smo neodlucnim prdezima od funkcionera, koji glume vlast, strogocu ili finocu iscasenu i u prostoru i u vremenu. I kako su ovi gore po prirodi stvari nedodirljivi, ljudi su upuceni jedni na druge, nervozni, neprijatni, s kratkim fitiljom, vodimo nase privatne bitke, koje je trebalo da vode oni, koje dobro placamo i cija je to duznost.

samo dq znaes da ti je poust postao popularan jel sam glaso za njega 😀

slazem se sa napisanim.

predugo ovo traje i neuporedivo je sa ranijim pandemijama.

ono 72. je reseno na taj nacin i tome su bolje odgovorili i nauka i drzava ( sa neogranicenim autoritetom).

danas vise ne moze tako.

ljudi su razapeti izmedju gugl autoriteta i raznih nestora i realnog faila medicine.  sto kaze onaj francuz proslo je zlatno doba srednje klase. 

srednja klasa u kriznim dobima najcesce postane neka smesa konzervativne malogradjanstine razocarane u uobicajene autoritete a sa tripovima da je avangarda i sa mesijanskim sindromom.

na kraju ce gugl pobiti vise ljudi nego svecki ratovi, zute groznice spanski gripovi kuga i slican gadluk.

poluznanje i komercijalizovana nauka/ medecina ruku pod ruku sa " znam slucaj.."

sta reci na kraju?

vakcinisao sam se tri puta i jopet cu ako treba. ako dobijem mozdani to je zato sto tako zivim i godina a ne zbog vakcine. 

ko nece necu ga terati ali malo cu ga prijateljski zezati. 

ponekad i ja udjem u mod jednopartijske diktature ali to nije dobro.

stvarno ne mogu reci za ljude koji ne zele da se vakcinisu da su sebicna, glupa govna. znam neke od njih koji nisu sebicna glupa govna i nece da se vakcinisu. mislim da je to lose najpre za njih.

a sigurno necu vredjati nekog lika kao sto je @Zli Gli koji sigurno nije malogradjansko sebicno govno i koji je iskreniji vise nego vecina ljudi koji znam tj ne predstavlja se lazno i najahali su neki na njega bez razloga.

niko nije raskinuo sa nekim zbog razlika u vax kovid 19 pitanju tj samo zbog toga. verovatno su ti odnosi bili naruseni od ranije. licno znam nekoliko avaxa i zbog toga sigurno necu rasturiti prijateljstva sa njima iako umem to vrlo surovo da odradim da se ponekad zapitam kaki sam ja cojak.

necu ih ni vredjati. mozda zezati i ero tako.

banovali me na fb pa ne mogu da kenjam po  vijesti ekipi, uri, snp i naravno dps pa eto..

oprostite dobri i manje dobri moji forumasi 

( a i poceo vikend pa posle arbajta se popilo koje pivo 😀)

od kad sam presao na telefon forumasenje  sve manje koristim domace emotikone iako mi se vise svidzaju od ovih sa tastature.

boles' jedna

 

 

 

Edited by bradilko
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, bradilko said:

necu ih ni vredjati. mozda zezati i ero tako.


Ee ali ako ih zezas to znaci da ne postujes njihovo presveto praaavo, pa kako mozes, kakav si to covek :lolol:

Link to comment

Ja sam prekinuo kontakt sa dva stara druga avaksa jer me je jedan napao "Cekaj, ti bi se stvarno vakcinisao???" nekim tonom koji mi se ne svidja. Covek je fakultetski obrazovan i veruje da hoce da nas pobiju vakcinama (Bil Gejts da budemo precizni). Drugi slicno tako. Nisam se posvadjao, samo im se vise ne javljam, oterao bih ih u kurac da mi opet tako nesto kenjaju.

  • +1 6
Link to comment

@bradilko

Xaxa, evo vraticu ti lajk :laugh:

Ma naravno, vec sam i pisao nesto slicno (verovatno si ukrao detalje od mene) vezano za Novaka i ocekivanja od njega, koja se kose maltene sa relacijama koje odrzavamo u realnom zivotu. Previse je principijelnosti po kvadratu foruma za moj ukus, al ajde, nekima ko Leii moras da progledas kroz prste :)

  • +1 1
Link to comment

jel zna neko nešto o opštem obrazovanju građanina.  pročitao sam da od formalnog ima samo osnovnu školu i neke kurseve. znam da se danas obrazovanje može stći i alternativno, mimo škola. koje je njegovo? mimo znanja geografije i engleskog i francuskog jezika.

Link to comment
13 minutes ago, Lancia said:

@bradilko

Xaxa, evo vraticu ti lajk :laugh:

Ma naravno, vec sam i pisao nesto slicno (verovatno si ukrao detalje od mene) vezano za Novaka i ocekivanja od njega, koja se kose maltene sa relacijama koje odrzavamo u realnom zivotu. Previse je principijelnosti po kvadratu foruma za moj ukus, al ajde, nekima ko Leii moras da progledas kroz prste :)

ma slazem se bre. toliko tvrdih stavova, principijelnisti koja nisu za ta nasa prosecna godista na forumu.

npr ja sam bio ko kkinac, nikad nista sa metalcima ili hipicima. posle sam naletei na jednog buraza koji je genijalac ali pocesto politicka fleka i kao profa na pravnom u ns je potpisao nekakvu izjavu o lojalnosti 90-ih ( zaboravio sam tacno o cem se radi) i to u vreme dok sam bio na filozofskom i onim protestima.

na jedan fin nacin sam mu rekao da je picketina ali toliko sam dobijao i dobijam i dalje od njega ( iako je 15-ak godina RIP) da nisam mogao da raskinem sa njim.

sta ocu reci, manje te skojevske iskljucivosti i osude a posebno zlija glija na ovom forumu.

 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, bradilko said:

sta ocu reci, manje te skojevske iskljucivosti i osude a posebno zlija glija na ovom forumu.

 

 

Slažem se, ali verovatno ima i nekoga kome je u poslednjih par meseci ili ovih dana umro neko blizak i onda naleti na stav - što bre niste veseli i lepo raspoloženi ko ljudi okolo, nego stalno neki smak sveta. Uopšte ne bih krivio tog nekog da bude iskren/grub ovde.

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

Ne pada mi na pamet da svima repliciram, ne zato sto biram sta citiram, kako neko rece, nego vas je prosto previse. Inace mogu svakome da udarim kontru, to je najmanji problem.


[mention=102]Zli Gli[/mention] čisto sumnjam da je ovde iko napisao da je nepravda to što je nevakcinisana osoba prošla bez simptoma.


Kao i mnogo puta ranije, opet se ne veruje i cisto sumnja. Inace, ovo je napisala jedna skroz normalna i fina forumasica, sto me jos vise cudi jer mogu misliti kako tek razmisljaju bitange i olosi i dziberi i poludziberi medju vama, a ima vas sigurno ne mali broj. Opet kazem, ponavljam, stvarno ne mislim da mene neko ovde mrzi, ovo je virtuelni svet i nebitni smo jedni drugima, ali kakvih je bilo poruka i razmisljanja otkako traje pandemija... ne mogu da ne peimetim da ima bas poremecenih ljudi ovde.

Ja sam slican kao Novak, nisam vakcinisan ali nisam ni antivakser. Neko lepo rece onomad - agnovakser, nezainteresovan, cuvam svoje telo, svoj hram. Znam dosta ljudi koji nisu podneli vakcine (ujak i brat se vakcinisali prosle nedelje i raspadali se par dana, drugarica tesko disala par meseci, itd itd), dosta vakcinisanih sa teskim simptomima i nevakcinisanih sa nikakvim, ali nista u vezi toga ne komentarisem nikome. Kad neko pomene tu temu, kazem da se treba vakcinisati ali da ja necu jer sam generalno maler u zivotu i Marfijev zakon me obicno ne obilazi ni u cemu ali zato sam medju najglasnijima kad se pljuje Vucic i SNS i tako odrzavam neki kosmicki balans da ne budem bas tesko djubre. 5fcfcd6c370acfc8305d0aa739269a21.jpg

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...