Jump to content

Građanin Đoković


Leia

Recommended Posts

btw zanimljivo je kako se dalmatinski, splitski akcenat uzima gotovo iskljucivo kao lijep i ne pominje kao iskrivljen - melodican je (ja ga bas volim) ali je i forsiran poslije 2. sv. rata u okviru teznje da se turizam razvije kao privredna grana i kao pomiriteljska praksa ju naroda

svakako je pomogao i fakat da split ima razvijenu kulturu na narjecju

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

ne znam o cemu pricate, video sam juce pocetak , nolo jel to..nole je kada se u svemu slazem sa njim i kada mu sve oprastam, novak je oni ton sto koriste britanski komentatori sto ga provociraju a djokovic je zvanicno, nolo je ok ako imam nesto da mu kazem da nije u redu i da moze bolje.

Edited by villiem
Link to comment
1 minute ago, Mos said:

Ček, je l' Hermetico uvredljivo? Da te zovem Hermetica?

 

 

Hermetice :)

 

Ja sam skroz Bege. Ćale je Ča ali je i on neki stari Ča, jedva ima ikakav akcenat. A kevini geni i uticaj su dosta jači + živim ovde od 16te godine

Link to comment
24 minutes ago, Leia said:


Nije smesno nikom ali dobro dodje da se diskusija skrene i razvodni ;)

Ispucali smo ono “mrze ga jer je uspesan Srbin”, sad da probamo malo “mrze ga jer je prekodrinski/pomoravski/luzicki Srbin” 

 

 

Ma ne, poenta je da se ne koriste ciganske fore i fazoni, a što se tiče vređanja Đokovića, to može bez ograničenja :lolol:

  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, Hermetico said:

Hermetice :)

 

Ja sam skroz Bege. Ćale je Ča ali je i on neki stari Ča, jedva ima ikakav akcenat. A kevini geni i uticaj su dosta jači + živim ovde od 16te godine

 

Zezam se :)

 

Ja mnogo gotivim kad me zovu sa o na kraju, iako je potpuno nepravilno i nelogično za moje pravo ime. Samo jedna osoba me tako random zove i ne zna koliko mi je drago da čujem :D

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Dulo nije problem, to je vrhunac njihovog humora, ali je tupavo što se to zapatilo i za druge ljude, pa sad imamo "Nolo" i slično.

 

sto, sta fali, obojica su crnogorci.

Link to comment
6 minutes ago, Mos said:

 

Zezam se :)

 

Ja mnogo gotivim kad me zovu sa o na kraju, iako je potpuno nepravilno i nelogično za moje pravo ime. Samo jedna osoba me tako random zove i ne zna koliko mi je drago da čujem :D

Ne, ma nije me sramota. Hevi je biti polutan zezaju te tamo zezaju te vamo. Ali je iskustvo bogatije. Recimo svoje istočnosrspko poreklo - Knjaževac, Negotin, Pirot, doživeo sam kasno tamo nismo išli. Ali sam se užasno vezao i primio i primam se.

Link to comment
12 minutes ago, x500 said:

93e u RS su koristili knjige iz Srbije. Deca prvi razred nisu mogli da shvate zasto je u bukvaru Misa decak. Za njih je Miso musko, a Misa zensko.

 

 

Kod nas je Mira nadimak za Miroslava, Miroljuba, itd., ali naravno i zensko ime. Poznavao sam barem petoricu ljudi koje su zvali Mira, jedan od njih je pokojni brat mog dede, a drugi komsija.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Hermetico said:

Ne, ma nije me sramota. Hevi je biti polutan zezaju te tamo zezaju te vamo. Ali je iskustvo bogatije. Recimo svoje istočnosrspko poreklo - Knjaževac, Negotin, Pirot, doživeo sam kasno tamo nismo išli. Ali sam se užasno vezao i primio i primam se.

 

Ih bre, ko nije bio u Stogazovac, Belipotok i Šestigabar taj nije ni živeo :)

  • +1 1
Link to comment
Just now, Mos said:

 

Ih bre, ko nije bio u Stogazovac, Belipotok i Šestigabar taj nije ni živeo :)

Dedini su Torlaci iz Debelice kod Knjaževca, babini Pirot Negotin. Par ujaka u Zaječaru... Zaljubljen sam u istočnu Srbiju, do ušiju.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...