Jump to content

Građanin Đoković


Leia

Recommended Posts

5 minutes ago, Ros said:

 

tako su moji sremci nazivali bosance. joooovo, duuuulo, saaaavo, mojo auto.

 

ruzno i vrlo übermensch 

Pa nije ružno kad i jesu Jovo, Savo, Vlado...

  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, BWA said:

Pa nije ružno kad i jesu Jovo, Savo, Vlado...

Kod nas je Vlade i ružno nam je kad neko kaže Vlada, nije ružno estetski nego se ne zoveš Vlada pa je uvredljivo. Savo, Lolo, Žućo, Simo...

Link to comment
Just now, Hermetico said:

Kod nas je Vlade i ružno nam je kad neko kaže Vlada, nije ružno estetski nego se ne zoveš Vlada pa je uvredljivo. Savo, Lolo, Žućo, Simo...

To je zanimljivo.

Kod nas u Bosanskoj Krajini je obično Vlado, ali na granici sa Likom i sjevernom Dalmacijom je isto Vlade. Naravno i u Lici i Dalmaciji.

Link to comment
9 minutes ago, BWA said:

Pa nije ružno kad i jesu Jovo, Savo, Vlado...

 

nema vlado kod bosanaca, ni vlada :D

 

da, imena se zavrsavaju na -o, ali nacin na koji se izgovara je vrlo podrugljiv. zato sam i napisao jooooovo

Link to comment
Just now, BWA said:

To je zanimljivo.

Kod nas u Bosanskoj Krajini je obično Vlado, ali na granici sa Likom i sjevernom Dalmacijom je isto Vlade. Naravno i u Lici i Dalmaciji.

Znam da je i u Boki Save npr. Ne znam za Vladimira, @morgana ?

Link to comment
8 minutes ago, Ros said:

 

nema vlado kod bosanaca, ni vlada :D

 

da, imena se zavrsavaju na -o, ali nacin na koji se izgovara je vrlo podrugljiv. zato sam i napisao jooooovo

Kako misliš nema Vlado?

Moj punac je Vlado.

I izgovara se baš kao Vlaaaado.

Link to comment
16 minutes ago, Hermetico said:

Znam da je i u Boki Save npr. Ne znam za Vladimira, @morgana ?

 

Vlado. Save kao bokeljsko musko ime ne znam, prije bi bilo zensko i to prije svega kao nadimak, Save, Drage, Blage, Ane, Kate. Slicno je i u Dubrovniku. To sve uglavnom u generaciji moje babe. mame su vec Mire, Ljilje, Dragane, jugoslovenska imena.

Znam i Vladimire u Boki, tradicionalna imena ostaju ali se inoviraju u okviru trendova, kao i svuda. Imena su bas stvar mode, narocito doduse zenska. Tamare, Sanje i Natase su izumrle, cini mi se.

Savo i Vaso su opstali.

 

 

edit, sad vidim da ti dekliniras, cekaj da docitam. 

 

sava-savu; vlada-vladu, ako je o tome rijec

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, BWA said:

Kako misliš nema Vlado?

Moj punac je Vlado.

I izgovara se baš kao Vlaaaado.

 

moji bosanci su mahom iz srednje bosne i semberije. sad sam se setio jednog. jeste vlado. ali samo on. ni vladimir, ni vladislav, ni vladan

Link to comment
4 minutes ago, morgana said:

 

Vlado. Save kao bokeljsko musko ime ne znam, prije bi bilo zensko i to prije svega kao nadimak, Save, Drage, Blage, Ane, Kate. Slicno je i u Dubrovniku.

 

 

edit, sad vidim da ti dekliniras, cekaj da docitam. 

 

sava-savu; vlada-vladu, ako je o tome rijec

Tako se mijenja u cijeloj CG,  u BIH u romanijskoj regiji, gornjem Podrinju istočnoj Hercegovini.

Za Srbiju znam da je tako u Prijepolju, Priboju, Novoj Varoši. Mislim i u Uzicu i Čačku.

Za Bajinu Baštu nisam siguran.

 

  • +1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...