Jump to content
IGNORED

2021. - liste albuma


Malkmus

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 11 months later...

Wolfgang Voigt (aka GAS) - AI-22: Rückverzauberung Exhibition

 

a3980866638_16.jpg

 

Evo sam konačno preslušao nakon brojnih preporuka i propuštenog koncerta i moram reći da je izvanredan.

Moj ga je prijatelj opisao kao kamerni-tehno-drone i to bi bio dobar opis. Naravno, nisu sve teme sve to odjednom - bilo bi previše i ne znam na šta bi ličilo? Teme koje bi se okarakterisale kao tehno-ambijent i zvuče poput sjajnog Liumina su ređe na albumu i predstavljaju izvestan odmak od dominantno mračnog i uznemirujućeg gotovo filmskog skora (još nisam siguran zašto mi je Vertigo Bernarda Hermana asocijacija?). Utisak koji album ostavlja tokom slušanja je kao da se radi o delu klasične muzike pisanom za orkestar, ukoliko apstrahujemo taj dron koji se sve vreme valja iz pozadine.

Moji su drugovi, u okrnjenom sastavu deo ovog albuma odslušali u Budimpešti 10. februara. U vreme kada je dogovaran odlazak bio sam toliko pritisnut obavezama da sam rekao NJET! Naravno da sam se pokajao, još kada sam, neki dan neposredno uoči koncerta saznao da je zakazan u Kući muzike  popizditis je bio maksimalan! No, računam da će biti prilike. 

Edited by Ras
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...