Jump to content
IGNORED

Succession | HBO


John Coltrane

Recommended Posts

8 minutes ago, Frank Pembleton said:

Eno na radioaparatu analiziraju ovu seriju...



....shiit has hit the fan.

ko?

ako nisu ugledni ekonomisti ne zanima me.

Edited by 3opge
Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Znam da je retorika Djolovic i onaj Mimi valjda...



....shiit has hit the fan.

dobri su bili, čak su me mislim i navukli da im dam još koju šansu

Link to comment
On 24. 5. 2023. at 22:11, 3opge said:

Gregov uspon, Kenova krivica...

 

Odmah da kažem da me je neko pitao posle kraja druge sezone, rekao bih da je succestion masterpiece 21og veka, i da je ona poslednja epizoda na brodu jedna od najboljih stvari ikad snimljenih. Znači ja sam team succesion.

 

Da krenemo od Grega čiji smo "uspon" pratili da bi na kraju saznali da je asistent koji radi za jebenih 200.000$ godišnje ali je bio prisutan da dobije i prosledi sve informacije vredne - bukvalno - svih para na ovom svetu. Uopšte, suludo je da takvog jednog lika drže blicu centra dešavanja.

 

Odnos njega i Toma (setimo se samo onih gay sekvenci) je jednostavno falinka, Tom od prvog pojavljivanja ostavlja utisak poluautističnog čoveka bez apsolutno bilo kakvog integriteta ili osobina koje bi ga napravile like-abilnim ili barem promil dopadljivim, ili povezivim. Samim tim i lik Šiv je usran od celog starta, jer ko normalan može da bude sa Tomom? U 4. sezoni su konačno pokušali da ga malo uljude napisavši mu par normalnih dijaloga, pre svega u svađi sa Šiv na onoj terasi, ali i dalje je to - po meni barem - loše formiran lik.

 

Ne može baš svaka nadrealnost, nastranost, nelogičnsot da se pravda sa "jbg, oni su Milijarderi, prsotine". To je korporativni svet u kome se ne trpe nekompetentni i nesposobni koji nisu u stanju da se nose sa pritiskom. Kako se tom ponašao celu krizu sa rezultatima o izborima? Bukvalno kao što bi se ponašao bilo ko od nas. Čovek na čelu tv stanice.

 

On 29. 5. 2023. at 23:58, Weenie Pooh said:

Težak debil od žene, tačno se vidi kroz celu seriju kako je mrze scenaristi, ali ova uloga koju su joj na kraju dodelili je najteži udarac. Savršeno glupav kraj za savršeno glupavu seriju.

 

Nekad mi ne leži tvoj h8 pristup, ali u ovom slučaju, stavljam potpis i pečat. Kraj je totalni antiklimaks. U poslu veka i života, kada su u pitanju ne samo milijarde već i porodična zaostavština i tradicija - Šiv ih izda najbrutalnije, ali evo je u sledećoj epizodi sa njima najnormalnije pričaju i komuniciraju? Pomislio sam da sam preskočio epizodu. Celu sezonu traje neki potmuli fight ali ne diže se nikakva tenzija među likovima a to jednostavno fali da investira gledaoca, natera ga da odabere stranu i sl.

 

Epizoda kada je Logan umro poprilično traljava. Kapiram da su hteli da dočaraju zbunjenost likova i preplavljenost raznim emocijama, ali sve to dugo traje i besmisleno je sa pola sata "evo slušalice, pričajte". Ovaj ne diše, al ne znaju da li je umro :wacko: I to traje li traje... 

 

Ulenjili su se scenaristi još kod kovid sezone. Ova je malo bolja od treće, ali ovaj kraj je poprilično slab i celokupan utisak o seriji mi je slabiji osetno nego posle prve dve sezone. I dalje bih je doduše preporučio svakome da je pogleda. Likovi su izgubili širinu i ljudskost jer je serija prestala da se bavi njihovim životima van korporacije, nekako je postalo sve svedeno i pomalo sterilno, likovi su u jednim te istim emocijama, pogotovu npr Roman kome nisu u stanju da napišu 3 linije u scenariju koji će da ga izbaci van tog vrcavog, lascivnog i šalljivog narativa koji bi dodao još koji sloj na njegov lik. Svakako ga sjajno igra Kalkin ali da sumiram, prestali su da se bave likovima i sve se vrti oko suštine a to je ta rpodaja koja sama po sebi i nije toliko zanimljiva.

 

  • +1 1
Link to comment
46 minutes ago, Mil@n said:

Da krenemo od Grega čiji smo "uspon" pratili da bi na kraju saznali da je asistent koji radi za jebenih 200.000$ godišnje ali je bio prisutan da dobije i prosledi sve informacije vredne - bukvalno - svih para na ovom svetu. Uopšte, suludo je da takvog jednog lika drže blicu centra dešavanja.

 

Đavolji advokat: Greg sasvim slučajno čuje šta se sprema, ona dvojica opušteno pričaju na švedskom a on se zatekao pored njih sa telefonom u ruci pa mu nije bilo teško da uključi Google Translate. Ali hej, zašto bi IT gurus morali da znaju da postoje tehnološki načini da se njihov jezik prevede glupom Amerikancu :D Zašto bi uopšte pričali o takvim stvarima u javnosti i gužvi, ko zna. So that the show can happen? Pritom Gregova izdaja ne utiče apsolutno ni na šta, mogao je komotno nikom i da ne kaže, isti bi ishod bio.

 

(OK, nisam baš neki advokat. I rest my case.)

 

46 minutes ago, Mil@n said:

Nekad mi ne leži tvoj h8 pristup, ali u ovom slučaju, stavljam potpis i pečat. Kraj je totalni antiklimaks. U poslu veka i života, kada su u pitanju ne samo milijarde već i porodična zaostavština i tradicija - Šiv ih izda najbrutalnije, ali evo je u sledećoj epizodi sa njima najnormalnije pričaju i komuniciraju? Pomislio sam da sam preskočio epizodu. Celu sezonu traje neki potmuli fight ali ne diže se nikakva tenzija među likovima a to jednostavno fali da investira gledaoca, natera ga da odabere stranu i sl.

 

Ma užas.

 

Teško je uopšte dočarati tenziju kad je gledaocu stalno u glavi koliko su niski ulozi za likove koje gledamo. Ako prodaje bude, sva će se deca enormno obogatiti, a ako je ne bude ostaće da vladaju tatinom medijskom imperijom. Uh, držim se za stolicu od neizvesnosti, odlučuje se o sudbini protagonista!

 

I onda u završnim scenama, Kendal baza okolo po gradu onako očajan, kao da je završio na ulici bez igde ikoga, a u stvari su mu sunuli u džep desetine miliona dolara i sad može da radi šta god hoće sa svojim životom :isuse:

 

Ali kmeee, tata, nasledstvo, kud ćemo šta ćemo sa sobom? Ma jebite se svi.

Edited by Weenie Pooh
  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
  • 3 months later...
  • 5 months later...

Znam da sam propustio zeitgeist i da je glupo sad raspravljati o svemu o čemu bih mogao, nakon što sam sinoć završio gledanje, stoga samo kratak komentar...

 

Fenomenalna serija, od početka do kraja, bilo je sporijih delova, naročito nakon Loganove smrti, ali kraj je jedini logičan i smislen. Jedna od najboljih koje sam gledao, top 5 sigurno, možda i više od toga.  

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...