Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

Pa da, oni očekuju da im MSU donosi profit, izgleda....baš me zanima kako su to zamislili.
ma ne misle oni nista
et Dabović - u pitanju je najvažnija državna institucija koja se bavi savremenom umetnošću. Umetnik može da bude ko god hoće - državne institucije treba da vode ljudi sa odgovarajućim fakultetima. Ako na čelo takve institucije dovedeš čoveka koji nema odgovarajuće visoko obrazovanje, šalješ poruku da to obrazovanje nije ni bitno. To je što se države tiče. A to, "ko zna posao" - to nije dovoljno transparentno.
da bi se zastitili od takvih 'resenja' ne bi bilo suvisno raspisati konkurs, a po 'zakonu o kulturi' (a i po statutu msu) direktor mora da ispunjava odredjene uslove - struka, uz iskustvo od 5 godina u polju kulturesvakako ovo ih ne sprecava da kao najbolje resenje izaberu umetnika u skladu sa ministovom 'patriotskom umetnoscu' (kako je sam nazvao), sto ce i biti. tog zigona ne znam ali znam kakvu je umetnost izlagao tamo u progresu :ph34r:
Link to comment
Pa sasvim dovoljnoj to get some perspective,
... sta se promenilo za to kratko vreme? Nista? O kakvoj perspektivi govoris ako nema barem jos par bitnih referentnih tacaka koje bi je definisale na stetu Pikasoovog misljenja?@Julijana: ne radi se o stejtmentu ili manifestu vec intimnom misljenju
Picasso’s only comment on hearing that Duchamp had died was:“He was wrong.”
Link to comment
ma ne misle oni nistada bi se zastitili od takvih 'resenja' ne bi bilo suvisno raspisati konkurs, a po 'zakonu o kulturi' (a i po statutu msu) direktor mora da ispunjava odredjene uslove - struka, uz iskustvo od 5 godina u polju kulturesvakako ovo ih ne sprecava da kao najbolje resenje izaberu umetnika u skladu sa ministovom 'patriotskom umetnoscu' (kako je sam nazvao), sto ce i biti. tog zigona ne znam ali znam kakvu je umetnost izlagao tamo u progresu :ph34r:
Pa onda ne može taj Hreljac, on nije iz struke. Mada, ne može čovek bez fakulteta da dođe na čelo rtsa, pa je opet došao, tako da ne vidim da će ih zakoni i statuti sprečiti. To je prva velika beda.Druga velika beda je to što se biraju ljudi koji zastupaju određenu politiku koja treba stranci i očekuje se od njih da se drže te politike u stvarima gde bi kriterijumi trebalo da budu umetnički. To se radi bez obzira na to sa koje strane političkog spektra neki direktor kulturne institucije dolazi. Tu se "ovi sad" ne razlikuju od "onih pre" (govorim o vladi, ne msu) - politika nam je manje prihvatljiva, ali je još uvek politika, kao i kod prethodne vlade.
Link to comment

Upravo. A nema ni dve-tri strane kako nas je Kauboj ubeđivao kako nema ni boba ni gospodara, kako se ne poziva na autoritete, nego samo na neposredno iskustvo, itd. A evo ti sad - nemoj da je neko protivurečio Pikasu.

Link to comment
Upravo. A nema ni dve-tri strane kako nas je Kauboj ubeđivao kako nema ni boba ni gospodara, kako se ne poziva na autoritete, nego samo na neposredno iskustvo, itd. A evo ti sad - nemoj da je neko protivurečio Pikasu.
ja pamtim (mogu naci i quote :P) kaubojevo priznanje da je pikasova 'glava bika' umetnicko delo i da bi ga on rado drzao na ziduajde sad, iskreno kauboje, da si naisao na njega na nekom pancevackom bienalu savremene umetnosti koje nosi naziv 'prekonstektualizacija samorefleksije' zar ne bi pomislio da je to just crap? :)ili da ga je svojevremeno izlozio bas duchamp ne bi li prokomentarisao da je to dosetka? :)samo pitam da mi razjasnis, pokusavam da prodrem u tvoju logiku..@kz - v.d. moze na godinu dana.. evo nova direktorica narodnog muzeja je v.d.btw - kadar sps-a, iz doba MSU trkulje Edited by InvisibleLight
Link to comment
@cowboysta je pikaso - vrhovni bog?
Pa to ti kazem, nema vrhovnog boga. A tautologija nam kaze da je Dishana (Boga) nemoguce osporiti. Pravi demokrata u tome je Pikaso, jer ga osporava.
Link to comment

Gangilje su mu javile da je glava bika ok, a pisoar nije ok. To je tako evolucija udesila da se u momentu prepoznaje Pikso od Dišana. Zgodna veština, jer je našim precima ponekad baš od te veština zavisio život.

Link to comment
Pa to ti kazem, nema vrhovnog boga.A tautologija nam kaze da je Dishana (Boga) nemoguce osporiti. Pravi demokrata u tome je Pikaso, jer ga osporava.
al drugi ga umetnici ne osporavaju. sta cemo sad?
Link to comment
Pa to ti kazem, nema vrhovnog boga.A tautologija nam kaze da je Dishana (Boga) nemoguce osporiti. Pravi demokrata u tome je Pikaso, jer ga osporava.
Nemoj te fore, Kauboje, više ni sam sebi ne veruješ. Toliko si puta promenio argument i tvrdnju da bi EPS mogao da indukuje struju od tvog obrtanja.Jel ti to misliš da si pametniji od Dišana, a? Edited by Syme
Link to comment
Oduvek sam mislio da si zmaj od zene, ali mislim da ovaj put sebe precenjujes.
Ne vec je ti podcenjujes. Julijana ima kapacitet. Znam ljude kojima bi iz ruke ispala casa limunane kada bi zabezeknuti culi : “He was wrong.” Usne bi im bile neme i drhtave.Sama cinjenica da se upustila u raspravu znaci da je spremna na samopreispitivanje -_-@Juliana: neki osporavaju, neki ne. I sta cemo sad?@Syme, ovoj diskusiji ja sam kriticar okostalog sistema, ti si njegov zupcanik. O kakvom ti obrtanju govoris? Edited by CowBoy
Link to comment
Ne vec je ti podcenjujes. Julijana ima kapacitet. Znam ljude kojima bi iz ruke ispala casa limunane kada bi zabezeknuti culi : “He was wrong.”Samo cinjenica da se upustila u raspravu znaci da je spremna na samopreispitivanje -_-@Juliana: neki osporavaju, neki ne. I sta cemo sad?@Syme, ovoj diskusiji ja sam borac protiv okostalog sistema, ti si njegov zupcanik. O kakvom ti obrtanju govoris?
Ajde te pubertetske fantazije o buntovništvu iživljavaj na nekom drugom mestu. Ove svi nastupamo sa jednakih pozicija sučeljavajući argumente. Imaš ih ili ne, to je sve.Prvo si spočitao Kimu što se usudio da se ne složi s Pikasom, a kad ti je odgovoreno da to nije nikakav argument, jer Pikasova nije poslednja, ti odgovaraš pasivno-agresivnim kukumavčenjem o tome kako se ti ustvari samo zalažeš za slobodu kritike i Pikasovo pravo da kritikuje Dišana. Ako to nije obrtanje, ne znam šta jeste.I ajde odgovori na IL-ino pitanje o Glavi bika, baš me zanima šta ćeš da smisliš. Edited by Syme
Link to comment
@Juliana: neki osporavaju, neki ne. I sta cemo sad?
nista. imamo svasta danas. neki osporavaju disana i uopste van-stafelajno slikarstvo (umetnost) a neki osporavaju i pikasa pa slikaju po realistickim principima odgovarajuci na 'izazov i zov mimezisa'. svakom svoje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...