Jump to content

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

A vidim i kim ostavio tamo komentar. Pod nekim drugim nickom, ali to je on.

Drug Tito, za koga znamo da je bio schloser (bravar), ipak je, izmedju ostalog, bio i doktor vojnih nauka. Glede toga, potpuno je nebitno obrazovanje u poredjenju sa talentom i covekovom dobrotom...
I u pravu covek, stotinu posto.
Link to comment
konacno neko ko ce msu vratiti pravim vrednostima:http://www.blic.rs/K...emene-umetnosti
Ako sprava za pishanje moze da bude umetnost, i pica majstor moze da bude upravnik muzeja. Meni se sve to savrseno slaze, ako zelimo da postujemo duh vremena direktor muzeja izvlacio bi se random iz telefonskog imenika, sve dok od izabranih neko ne pristane na funkciju.Naravno, ne bi bio placen novcem vec iseccima iz novina i konzervom magle sa Peshtera.Meni to kul.Vidim na prethodnoj strani nesto pisano, odgovoricu kasnije. Edited by CowBoy
Link to comment
Njegov protivkandidat Miomir - Bata Hreljac poznat je u Beogradu kao vlasnik prve picerije u Beogradu i kao veliki ljubitelj umetnosti.287501_ku-miomir-bata--hreljac_hs.jpg?ver=1352674302Miomir Bata HreljacZavršio je Pravni fakultet u Beogradu, ali ga čaršija zna kao vlasnika nekoliko diskoteka u Beogradu. Poslovni čovek i poznavalac automobila, Hreljac je organizovao preko tri stotine koncerata “Korni grupe”, u kojoj je njegov brat svirao bas gitaru. Danas ima lanac hotela “Resume”.- Kada mi je naš vrhunski dramski pisac kazao da bi bilo dobro da svoje iskustvo poslovnog čoveka i kontakte sa najboljim evropskim muzejima, kao što je Ermitaž iz Sankt Peterburga, stavim u funkciju oživljavanja beogradskog Muzeja savremene umetnosti, shvatio sam da treba da preuzmem odgovornost za značajan deo naše kulture. Videćemo u četvrtak - kazao je za „Blic“ Miomir - Bata Hreljac.
Pa ovaj je je kao alter-ego ministra kulture! Ugostitelj, automobili, kurci palci. SNS kadrovi kao da silaze sa pokretne trake!
Link to comment

pa tek prvi kandidata ima pedigre umetnicke porodice - kompletne ;)manite familije, kao pokazatelj za zigona moze da posluzi uredjivacka politika 'progresa', a meni principijelno smeta da je umetnik direktor muzeja, bilo koji. sukob interesa ako ne u pravnom smislu a ono u uredjivackom

Link to comment
- Kada mi je naš vrhunski dramski pisac kazao da bi bilo dobro da svoje iskustvo poslovnog čoveka i kontakte sa najboljim evropskim muzejima, kao što je Ermitaž iz Sankt Peterburga, stavim u funkciju oživljavanja beogradskog Muzeja savremene umetnosti, shvatio sam da treba da preuzmem odgovornost za značajan deo naše kulture. Videćemo u četvrtak - kazao je za „Blic“ Miomir - Bata Hreljac.
Kakvo lupetanje, on će svojim kontaktima da dovede dela iz Jermitaža. Bojim se da tu treba ipak kinta a ne kontakti™
Link to comment

pa sta ce uopste jermitaz u MSUB? taj lik je ozbiljan krimos koji je posredovao u gavricevom iznajmljivanju salona colak darku asaninu. drugi kandidat, zigon, je vec druga prica. kalajic, kusovac i nacionalni interes. secate se kako je 1999. godine progres izlagao, permanentno, sliku 'cas anatomije na srbiji' gde solana secira mladu srpkinju? figuracija. dopalo bi se ljubiteljima lepih vestina.

Link to comment
pa tek prvi kandidata ima pedigre umetnicke porodice - kompletne ;)manite familije, kao pokazatelj za zigona moze da posluzi uredjivacka politika 'progresa', a meni principijelno smeta da je umetnik direktor muzeja, bilo koji. sukob interesa ako ne u pravnom smislu a ono u uredjivackom
Dobro, pa neće on valjda da dođe za direktora i onda da pravi svoju samostalnu izložbu u MSU. Nema razloga da umetnik ne bude direktor muzeja, glumci, reditelji, koreografi su direktori pozorišta, baleta, kinoteka, itd. Ipak se umetnici najbolje razumeju u umetnost. :)Što se tiče uređivačke politike progresa, tu se slažem - uvek sam se pitao kako jedan tako velik prostor, na takvom mestu može da bude tako besmisleno neiskorišćen.
Link to comment
pa sta ce uopste jermitaz u MSUB? taj lik je ozbiljan krimos koji je posredovao u gavricevom iznajmljivanju salona colak darku asaninu. drugi kandidat, zigon, je vec druga prica. kalajic, kusovac i nacionalni interes. secate se kako je 1999. godine progres izlagao, permanentno, sliku 'cas anatomije na srbiji' gde solana secira mladu srpkinju? figuracija. dopalo bi se ljubiteljima lepih vestina.
Jermitaž ima mnogo savremene umetnosti, ne znam koliko si upućen. Ja sam pre par godina u holandskom Ermitažu, gledao odličnu izložbu od Matisa do Maljeviča koja je prevezena iz Spb Jermitaža (kolekcija Djagiljeva i još nekoga, ne mogu da se setim), a ima i baš ove savremene, današnje umetnosti takođe. Svakako da bi saradnja sa Jermitažem imala puno smisla, samo to košta para koje mi nemamo, kakvi crni kontakti, kakvi bakrači.Inače, oba kandidata bi bila smehotresna, da nisu tužna.
Link to comment
to, lave :Hail:
:thumbsup:mada meni bolja varijanta da se bira iz imenika. Sto rece Kim, on citavu stvar vidi kao ogromnu sansu.Evo, sansu su dobila dvojica ko da su ih iz imenika birali. Meni to kul, a ko se ne slaze ne kapira duh vremena. Opsta demokratija. Edited by CowBoy
Link to comment

muzej savremene umetnost i jermitaz, takav potencijal za saradnju=..ima tamo nesto malo slikarstva 20veka, matis i kandinski.muzeji su nesto drugo od pozorista jer se pored prezentacije bave i cuvanjem, sistematizacijom itd.sto podrazumeva neka znanja iz muzeologije koje se stice..tkao bi bar trebalo, postoji predmet/ispit muzeologija na filoz.faksu, posebno sto kustosi polazu to u okviru strucnog ispitakad je u pitanju galerija koja nema svoj fundus vec samo izlaze to je drugoipak moja zamerka s primarno odnosila na uredjivacku politiku,manje na ne-kustosku praksu buduceg direktorakakav ce biti njegov pogled na srpsku um.poslednjih 50godina, na liniji trkuljineuz sve to,, moguce je da postoji direktor i umetnicki direktoredit- @KZ po evropskim 'filijalama' muzeja po evropi mozda ima vise

Edited by InvisibleLight
Link to comment
Julijana, kako muzej u ovo doba demokratije zna sta treba da cuva a sta ne?Mora da su selektori jako pametni ljudi, najpametniji na svetu. Ne vidim drugi odgovor.
pa umetnici su medjusobno vrlo netrpeljivi, sto je ok, svako veruje u ono sto on radi da je najbolje ;)kakve sam price slusala od nekih istaknutih protagonnista 70ih na racun npr mice popovica (kao umetnika ne coveka)..:D a znas i da je to u tradiciji srpskih umetnika jos od kad je ceshljar izmakao skele krachunu da ovaj polomi vrat ;)
Link to comment
muzej savremene umetnost i jermitaz, takav potencijal za saradnju=..ima tamo nesto malo slikarstva 20veka, matis i kandinski.muzeji su nesto drugo od pozorista jer se pored prezentacije bave i cuvanjem, sistematizacijom itd.sto podrazumeva neka znanja iz muzeologije koje se stice..tkao bi bar trebalo, postoji predmet/ispit muzeologija na filoz.faksu, posebno sto kustosi polazu to u okviru strucnog ispitakad je u pitanju galerija koja nema svoj fundus vec samo izlaze to je drugouz sve to,, moguce je da postoji direktor i umetnicki direktoredit- @KZ po evropskim 'filijalama' muzeja po evropi mozda ima vise
Da, da, dobro, ja baš ne znam specifiku vođenja muzeja, ali isto se može reći na primer i za pozorišta, kojima treba i fundus i računovodstvo i marketing i još svašta. Ali, i to što kažeš, postoji direktor i umetnički direktor, pa može i tako.Nego, ovaj drugi kandidat nema adekvatnu školu, vidim završio je pravni? Mislim da je mnogo bitnije da takav lik ne može da dođe na čelo neke kulturne institucije. Mada kada nam je ministar kulture bio čovek bez fakulteta, šta onda uopšte da očekujemo.... :dry:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...