Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

Jer otkud ti znaš koliko npr. prisustvo na Artist is Present može da promeni život neke, šta ja znam, studentkinje iz Olbanija, ma koliko ona nepodnošljiva hipsterka bila? 

 

Projekat Staljin je imao jaci umetnicki influens. O Nacistickom visegodisnjem performansu da i ne govorim.

 

Hocu reci, jebes coveka kome zivot moze da promeni neko brendirano sranje.

 

@Vaso, sto ne kazes "Syme jebote :isuse: " nego se meni cudis? On je lupio nisam ja, pa nek ste ortaci 100x

Edited by Caligula
Link to comment

jebo vas rotko i polok, de se moze vidjeti izlozba Caligulinih fotografija?

 

Nece biti izlozbe u klasicnom smislu, to je prevazidjeno. Ideja mi je da organizujem kasting gde cu najzgodnije cice da premazem fotoemulzijom i osvetlim ih svojim negativima te da ih pustim da setaju SavaMalom gde su ljudi uglavnom posveceni kulturnim sadrzajima i imaju razvijeno culo za dobru umetnos.

Link to comment

Teoretski, moras da prezivis Ausvic da bi imao pravo da kazes da je to logor smrti. 

 

Ima logike. Znas kako kaze Morfeus, "postoji razlika izmedju poznavanja puta i kretanja njime"  :sleep:

 

:ajde:

 

 Ne samo što je odvratno potezati ovaj argument, nego je i glupo i promašeno. Ne moraš biti žrtva Aušvica da bi o njemu kompetenento pričao, ali moraš poznavati neke izvore, literaturu, itd.

 

Predmet poznavanja je ovde savremena umetnost, i Kim te pita, šta o njoj znaš i o kojoj konkretno. Šta si video od nj i na osnovu čega si doneo zaključak koji si doneo. Stalno vrćenje oko "šmajsera", pičke, Miksera, itd. pokazuje da ti je uzorak vrlo skroman i nereprezentativan.

Edited by Turnbull
Link to comment

Projekat Staljin je imao jaci umetnicki influens. O Nacistickom visegodisnjem performansu da i ne govorim.

 

Hocu reci, jebes coveka kome zivot moze da promeni neko brendirano sranje.

 

 

 

Tipično, čim te se pita za argumente, odmah okrećeš na šaljenje.

 

@Vaso, sto ne kazes "Syme jebote :isuse: " nego se meni cudis? On je lupio nisam ja, pa nek ste ortaci 100x

 

 

Šta je lupio?

Link to comment

@Vaso, sto ne kazes "Syme jebote :isuse: " nego se meni cudis? On je lupio nisam ja, pa nek ste ortaci 100x

 

Mićo moj ja sam Turnbulla video jednom u životu, jeste to bilo raskošno ali moje slaganje sa njim nema nikakve veze sa tom jednom noći.

 

Nemoj Aušvic uvlačiti u ovu priču, to je divljačko preterivanje koje, pored ostalog, ni logički ne stoji, pošto svaka osoba prosečnog opšteg obrazovanja zna mnogo toga o logorima smrti, mnogo više nego što ti znaš o savremenoj umetnosti. 

Link to comment

 

 

 Ne samo što je odvratno potezati ovaj argument, nego je i glupo i promašeno. Ne moraš biti žrtva Aušvica da bi o njemu kompetenento pričao, ali moraš poznavati neke izvore, literaturu, itd.

 

Sta je, tacno, kompetentno pricanje o Ausvicu?

Postoje, ili su postojali, ljudi koji su o Ausvicu mogli da pricaju ekstremno kompetentno, cak da naprave i abazur od koze logorasa...

Da ne ispadne da trolujem: nije li Ausvic izvan umetnosti, nedohvatan za istu?

Ili, da parafraziram: u Ausvicu prestaje umetnost.

 

Glede tekucih i prigodnih diskusija o modernoj i nemodernoj umetnosti, potezanje Ausvica je ipak malo onako...

Link to comment

:ajde:

 

 Ne samo što je odvratno potezati ovaj argument

 

 

A ok, to je zabranjena rec.

 

U redu, onda dakle treba preziveti "umetnika koji je prisutan" da bi imao pravo da kazem da je to sranje?

 

Sto se savremene umetnosti tice imam sertifikat™ i potpis profesora sa faksa, mislim (?) da je devetka bila za taj ispit. Ali vidim da to nije dovoljno nego i ovde zaseda komisija.

 

Sto se saljenja™ tice, zar nije saljenje govoriti o "performansu koji menja zivot"? Sta to tacno znaci, kako to sedenje preko puta neke zene menja zivot, jel na bolje ili na gore, da li ce zbog toga neko da umre ili ce novi zivot da se stvori, mozda hipsterka pronadje lek za AIDS, mozda pobije pola ostrva.

 

Ako je to cilj umetnika onda bi Staljin, da je kojim slucajem svoju vladavinu nazvao performansom, bio vrlo plodan stvaralac. 

Edited by Caligula
Link to comment

Sta je, tacno, kompetentno pricanje o Ausvicu?

Postoje, ili su postojali, ljudi koji su o Ausvicu mogli da pricaju ekstremno kompetentno, cak da naprave i abazur od koze logorasa...

Da ne ispadne da trolujem: nije li Ausvic izvan umetnosti, nedohvatan za istu?

Ili, da parafraziram: u Ausvicu prestaje umetnost.

 

Glede tekucih i prigodnih diskusija o modernoj i nemodernoj umetnosti, potezanje Ausvica je ipak malo onako...

 

Slažem se, to je i jeste moja glavna poenta.

Link to comment

A ok, to je zabranjena rec.

 

U redu, onda dakle treba preziveti "umetnika koji je prisutan" da bi imao pravo da kazem da je to sranje?

 

Sto se savremene umetnosti tice imam sertifikat™ i potpis profesora sa faksa, mislim (?) da je devetka bila za taj ispit. Ali vidim da to nije dovoljno nego i ovde zaseda komisija.

 

Sto se saljenja™ tice, zar nije saljenje govoriti o "performansu koji menja zivot"? Sta to tacno znaci, kako to sedenje preko puta neke zene menja zivot, jel na bolje ili na gore, da li ce zbog toga neko da umre ili ce novi zivot da se stvori, mozda hipsterka pronadje lek za AIDS, mozda pobije pola ostrva.

 

Ako je to cilj umetnika onda bi Staljin, da je kojim slucajem svoju vladavinu nazvao performansom, bio vrlo plodan stvaralac. 

 

Ma niko ti ne traži nikakve sertifikate, pobobogu, samo te Kim pita na čemu, osim Marine i Miksera uopšte zasnivaš svoj sud o savremenoj umetnosti, i kakvi su ti argumenti za tako nešto (a a se opet ne vraćaju na šmajser, pičku, itd.). Sve i da svaka reč koju si za Marinu stoji, to ne iscrpljuje sevremenu umentost o kojoj iznosiš takve sweeping generalizacije, bez praktično ikakvog uvida u aktuelne umetničke prakse.

Edited by Turnbull
Link to comment

ma kauboj gusi po obicaju. ovde sam postavio jedno jednostavno pitanje i javio se samo muceni krampa. nikoga nije briga za farokija koji je jedan od zanimljivijih umetnika kojeg su beogradjani imali prilike da vide vec drve bablju metafiziku.

 

miki i dalje nista ne kapira vec igra glupu deciju ili/ili igru (da li bi radije da ti iscupaju oko ili odseku jaje). zasto neko ne bi posetio i jednu i drugu izlozbu i pogledao i jedno i drugo i sam doneo zakljucke? ako je moguce naci nesto umetnosti u fuzbalu kapiram da je moguce to uciniti i sa fotkama doticnog kauboja.

 

inace u jednom ranom farokijevom filmu (o industriji napalma) on sedi ko komentator iz monti pajtona i prica o dejstvu napalma i onda iznenada zavrne rukav i ugasi cigaretu na nadlanici uz reci da njen zar dostize temperaturu od 400c a napalm razvija valjda 100 puta vecu temeraturu i onda doda da on to ne moze da prikaze posto iza toga ne ostaje nista. i ta veza izmedju jednog simbolickog akta i jedne istine je nesto sto moze da bude sustina umetnosti i njen pokusaj da prikaze istinu trazeci za to odgovarajuci jezik. kako kaze breht istina je jednostavna ali nije je jednostavno reci.

 

eto meni je to nesto znacajno ali kapiram da nije svima. samo ja ne volim da pricam sa dosadnim i pompeznim ljudima.

 

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

ma kauboj gusi po obicaju. ovde sam postavio jedno jednostavno pitanje i javio se samo muceni krampa. nikoga nije briga za farokija koji je jedan od zanimljivijih umetnika kojeg su beogradjani imali prilike da vide vec drve bablju metafiziku.

ma ja sam gledo farockog na OS, al mi njegov rad nista nije pricao. cak sam morao da idem u arhivu sajta da bi se podsetio sa cime je bio zastupljen. favoriti tog salona su mi bili mcqueen (glosalalia piece), closely followed by dve ambijentalne instalacije (von hausswolff i rosa barba).

 

skinucu njegov criterionov DVD da se edukujem :)

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

darkec tebe srecem po izlozbama i predavanjima i drugim sranjima. ovde mislim na ove strucnjake sa devetkom u indeksu.

 

ovo je jedini topik ciji inaguralni post kaze da se ne treba znati nista o temi vec da zajedno seremo u istu rupu.

 

neka neko zamisli sta bi luba uradila sa slicnim topicom na knjizevnosti ili serijama.

 

btw, i meni je rad rose barbe zanimljiv.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

meni je rosa barba nekad genijalna, nekad onako al sam provalio da uvek saradjuje sa odlicnim sound artistima i maltene uvek bi isao na nju samo da cujem kako zvuci.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...