Jump to content
IGNORED

NBA 21/22


goofs

Recommended Posts

56 minutes ago, Heaviside said:

Ne žele da im vodeći ljude "firme" jebu po firmi pa im stave klauzulu u ugovor. Kad ga uhvate onda moraju da ga kazne, iako možda u konkretnom slučaju nema ničeg problematičnog osim činjenice da je "samo" prekršio ugovornu obavezu. Šta znam, deluje preterano ali moguće da se pokazalo kao dobro sredstvo odvraćanja što se maltretiranja podređenih tiče. 

 

Edit: priče tipa da ne može da tek tako da se jebe na radnom mestu i da su ovakve kazne normalne nisam čuo osim na ovom topiku. Mislim, čuo sam da nije dobra praksa blabla, ali brate jebu se po Evropi po firmama, instutima i unevrzitetima samo tako. Možda je to US specifičnost.

 

nije to samo sredstvo za odvraćanje od mobinga i uznemiravanja. primarni cilj tog pravila je da sprečavaš sukob interesa.

ako pustiš da head coach bude u vezi sa devojkom iz PR službe onda moraš dopustiti da svako sa svakim može biti u vezi. Pre ili kasnije će u interesu organizacije biti da se prave kadrovske promene, a GM će da okleva jer je u šemi sa doktoricom ili quality control coach-om i neće joj dati otkaz.

 

ima toga i kod nas u Srbiji. moj drugar je morao da krije da je u vezi sa devojkom koja je radila u istoj firmi. IT firma u Beogradu. Nisam baš 100 siguran jer je moguće da sam nešto pomešao ili prebacio, ali mislim da je ista stvar bila i sa jednim drugarom i njegovom devojkom koji su radili u istoj IT firmi u NS

Oba para su sad u braku, ali je u oba slučaja jedno menjalo fimu jer im je dosadilo da tako funkcionišu, a i kad su skontali da će se venčavati onda je postalo nemoguće da to i dalje kriju.

Link to comment

Ima smisla, nije dobro za biznis jednostavno. 

 

I ovo o čemu ja pričam da je uobičajeno i što je bags začinio anegdotom se uglavnom radi krišom, ali sazna se pre ili kasnije. Nije mi čudno da se afere na poslu smatraju lošom praksom, pogotovo jer to, kao i u ovom slučaju, jesu baš afere tj. švaleracija. Kažem samo da u mom svetu za to ne postoje nikakve formalne kazne, drži se pod tepihom i kada se sazna. Nisam nikad čuo da je neko najebo zbog toga, a na proslavama umeju i da padnu maske, pa se posle pravimo ludi. Za regularne partnere već nisam čuo da je problem. Znam za gomilu slučajeva da muž i žena ili regularni vanbračni partneri rade u istoj firmi, čak se i moja žena zaposlila u mojoj bivšoj firmi dok sam ja još bio tamo. Doduše nije da smo bili neki ultra bitni disižn mejkeri. Samo se švaleracije i navatavanja kriju, ako postane veza onda ljudi uglavnom prestanu da kriju.  Nemačko govorno područje, firme i instituti za koje smo svi čuli. 

Link to comment

Pošto u firmama inače bez jebavanja nema raznoraznih interesnih grupa, ortakluka i klika. Pa ceo američki sport je jedan veliki old boys club, najbolje da će GM da otpusti svoje ljude u bilo kakvim okolnostima. Tako da, što se tiče ovog slučaja, američka kultura i običaji su možda takvi, ali nema potrebe da se u tome traži logika i opravdanje. Neka ih, ali ne mora baš sve što se tamo pokupi da se normalizuje.

  • +1 2
Link to comment

pa jbg ako npr LaFleur ode u Seattle da bude head coach i otvara se pozicija, koga će Joe Douglas izrabrati? omunjenog sa kojim je u romantičnoj šemi ili Venoma sa kojim je samo običan ortak?

Link to comment
9 minutes ago, omiljeni said:

pa jbg ako npr LaFleur ode u Seattle da bude head coach i otvara se pozicija, koga će Joe Douglas izrabrati? omunjenog sa kojim je u romantičnoj šemi ili Venoma sa kojim je samo običan ortak?

Izabraće ortaka, ali to nije problem sve dok se ne jebavaju :rolleyes:

Link to comment
  • Amos unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...