Jump to content
IGNORED

antivaxx biseri


Ros

Recommended Posts

realno, nije problem ivermektin sam po sebi, vec sto se od njega hoce napraviti zamena vakcini. ako pomaze, go for it. ako bilo koji lek pomaze vec obolelima, go for it.

niti se onda vakcinise, a jos dodatno se misli da korona ne moze nista jer "magicni lek" pa se onda virus jos lakse siri

  • +1 1
Link to comment

Ali koliko sam ja razumeo, to nigde nije zvanično u upotrebi niti prepisano od strane lekara, već ga debili piju isključivo na svoju ruku. 
Postoji li uopšte u varijanti za ljudsku upotrebu?

Edited by mraki
Link to comment
22 hours ago, radisa said:

Pa kad se kod nas dele medicinski saveti i doze po viber grupama, i nije previše neverovatno...

 

Ljudi su izgubili veru u autoritet, jer su autoriteti pustili idiote u svoje redove i napravili totalnu bruku... I onda se jednako veruje Slavici iz Novosadskih mamika, kao i skolovanom epidemiologu... Pogotovo sto zbog posledica Kruger Dunningovog efekta Slavica zvuči ubedljivije od doktora epidemiologa...

 

22 hours ago, gospa buba said:

ja na zalost ne mogu da smislim opravdanje za takvo ponashanje. svi smo proshli kroz isti obrazovni sistem, deca su nam danas u istom sistemu, pa da li naskachu ljudi na knjige iz biologije i hemije da precrtavaju i cepaju? jer nije istina shta tamo pishe. bash to toliko da se raspadne sve, to ne moze tek tako. znachi zaprashuju nas, nema drugog objashnjenja hihi.gif

slavica moze da zvuchi ubedljivije samo glupljem od sebe. a to je onda bash mnogo glupaka :unsure:

 

22 hours ago, radisa said:

To i jeste tako, i to jeste jedna od posledica preteranog sampouzdanja onoga ko ne zna i ko objašnjava sebi sičnima, kojih je većina......

 

Ima objašnjeno, obrazovao sam se ovih dana mnogo o gluposti i glupacima.. 

 

Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Ali koliko sam ja razumeo, to nigde nije zvanično u upotrebi niti prepisano od strane lekara, već ga debili piju isključivo na svoju ruku. 
Postoji li uopšte u varijanti za ljudsku upotrebu?

 

postoji ivermektin za ljudsku upotrebu, sa borbu protiv raznih parazita. da li je to isti onaj za zivotinje, ali uz odgovarajucu dozu, to sad ne znam. 

indija je imala jedno vreme ivermektin u svom anti-covid paketu koji su delili u jednoj od provincija, pa su posle nekoliko meseci odustali.

brazil je za mesec dana potrosio raniju godisnju potrosnju ivermektina, u prolece 2020.e, ali su odustali od toga jer su ljudi mislili da je ivermektinom problem resen, pa su sirili virus nenormalno. 

Link to comment
 
postoji ivermektin za ljudsku upotrebu, sa borbu protiv raznih parazita. da li je to isti onaj za zivotinje, ali uz odgovarajucu dozu, to sad ne znam. 
indija je imala jedno vreme ivermektin u svom anti-covid paketu koji su delili u jednoj od provincija, pa su posle nekoliko meseci odustali.
brazil je za mesec dana potrosio raniju godisnju potrosnju ivermektina, u prolece 2020.e, ali su odustali od toga jer su ljudi mislili da je ivermektinom problem resen, pa su sirili virus nenormalno. 
Postoji, i to u vrlo retkim slučajevima se koristi (tamo gde je odobren) za lečenje parazita ili vaški.
Takođe ivermektin za "ljudsku upotrebu" se značajno razlikuje od onog koji koriste veterinari.
Kod nas svakako nije odobren za ljudsku upotrebu i ovaj koji se nabavlja "po vajber grupama" je svakako štetan.







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Iskreno ovo je šok za mene, naj high profile osoba ovog režima do sad, ako izuzmemo popove. Čudi me da mu neki direktor bolnice nije na gajbu nosio lijekove.

Link to comment
4 minutes ago, James Marshall said:

Iskreno ovo je šok za mene, naj high profile osoba ovog režima do sad, ako izuzmemo popove. Čudi me da mu neki direktor bolnice nije na gajbu nosio lijekove.

Piše da je bio Nestorovićev fan, a teško da je bio high profile. Takvi se ne zezaju sa Koronom.

  • +1 1
Link to comment

osnivač neke dba agencije

ono što je paja levijatan za kučiće, ovaj je bio za pitanje dečije zaštite na internetu

 

 

šljam

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...