Jump to content
IGNORED

ima, al za manje para: recesivni topik!


gospa buba

Recommended Posts

U Ideinim prodavnicama ima obaveštenje koje visi sa plafona ispred kasa- ako nađete proizvod kome je istekao rok trajanja- dobićete ispravan upola cene, ako nađete proizvod pogrešno označene cene- dobićete isti upola cene itd.

 

 

Kako uopšte znati da li je cena pogrešno označena? Beležiš cene pa porediš sa onima na otkucanom računu?

Link to comment

uzasne su im cene..vina su im ugl lose oznacena ..ustvari to je u Rodi a ni Tempo nije nista bolji ali ipak malo bolji,Ideu ne volim i ne idem

 

 

i ako neko zna da mi objasni potanko sta ustvari znaci ta super kartica u konkretnim primerima i brojkama

Link to comment

Postoje 2 vrste jedna je obična superkartica a druga platna superkartica (ova druga je tzv.zamena za zelenu Pika karticu, ali je mnogo gora jer je za razliku od Zelene Pike koja je bila trgovačka beskamatna kartica na rate, platna superkartica je u stvari kreditna bankarska (Sberbanka) kartica na rate). Ova prva je bezopasna igrarija za one koji kupuju u Idei( svaka kupovina nosi određeni broj bodova 60 ili 70 din 1 bod, period sakupljanja je 3 meseca, na kraju dobiješ knjižicu sa popustima (koji su uglavnom bezveze i par stotina dinara novčanih bonova za koje možeš  da kupiš u Idei šta želiš.

 

@ Frile Svraćala sam u više Ideinih prodavnica pa mi je  upalo u oko da su u nekim proizvodi nejasno/ pogrešno označeni. Obično ista vrsta robe istog proizvođača a različita pakovanja (u ovom slučaju je bilo više vrsta testenina istog proizvođača, samo su neke skuplje a neke jeftinije. E te što su skuplje (advanced), oni pogrešno označavaju kao cene basic varijante.

Edited by halloween
Link to comment

meni je sasvim ok ta kartica sa popustima, jer obicno izguram na 1100 dinara u kuponima, a  ono sto je na popustima...pa zavisi, jednom se desilo da su tri oplemenjivaca bila za neke stvarno povoljne pare, pa smo se drugarica i ja utalile i kupile za tu cenu i podelile. moze da se natrci na nesto sto ti bas treba. rodic i idea isti vlasnik, a koliko sam shvatila i merkator. primetno je opao kvalitet voca i povrca u obe radnje....sparusene blitve, ubudjali karfiol itd

Link to comment

U Ideinim prodavnicama ima obaveštenje koje visi sa plafona ispred kasa- ako nađete proizvod kome je istekao rok trajanja- dobićete ispravan upola cene, ako nađete proizvod pogrešno označene cene- dobićete isti upola cene itd.

Večeras sam na osnovu tog obećanja kupila 500 g trikolor testenine K pkus ( proizvođač Divella- Italija) za 55 dinara jer su označili 109.99 umesto 122.99. Ako žeite da primenite isto, raspitajte se ko je šef smene, nemojte razgovarati sa ostalima, prave se nevešti, da skratite priču. Taj proizvod mi je posebno otkucala i zamolila me je za račun. Dala sam joj iako znam šta će da uradi i da ni u ludilu nema pravo da mi traži račun - storniraće kupovinu a manjak u robi će prikazati kao krađu. Zato ću sutra ponovo da odem da vidim jesu li ispravili cenu, pa ako nisu onda ću opet za 55 dinara da kupim.

I nemojte pomisliti da je neko slučajno pogrešiou Idei- pre nekolko nedelja sam uočila pogrešno označenu baš tu cenu i upozorila sam ih, rekli su da će ispraviti što do danas nisu učinili.

 

Isto tako, imaju i lešnike pogrešno označena cena, ali ne volim lešnike.

 

ne kontam ovu prevaru :(

roba je bila označena 109 rsd, a stvarna cena je 123. to znači da je tebi fiskalni izašao na 123 i na osnovu toga si ti rekla da je to greška. onda su ti kucali novi fiskalni na 55 dinara koji si ti platila, a logično je da su prethodni stonirali od 123 dinara. 

i taj od 55 dinara su ti tražili nazad ?

Link to comment

Ne, roba je bila označena 109 rsd, a stvarna cena je 123. Nakon primedbe, kucala je fiskalni račun na stvarnu cenu, jer je tako u kasi memorisano i taj račun od 123 din je zadržala (da bi ga kasnije stornirala), a ja sam platila 50% istaknute cene- 55 dinara.

Edited by halloween
Link to comment

deco, teranova za decu zimski popust 50%, sad mi javilo na esemes.

 

za odrasle ne znam.

 

 

ako zelite garderobu za decu koja ce da traje random, 2 meseca do 2 godine, sad je prilika :p

Edited by gospa buba
Link to comment

deco, teranova za decu zimski popust 50%, sad mi javilo na esemes.

 

za odrasle ne znam.

 

 

ako zelite garderobu za decu koja ce da traje random, 2 meseca do 2 godine, sad je prilika :P

jel ima u zemunu?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...