Jump to content
IGNORED

ima, al za manje para: recesivni topik!


gospa buba

Recommended Posts

Jbt ovaj Midžetin aman preslikan moj, sa sve onom rupom u gipsu gore. 

Kod mene čak imaju iza jedne od kase na izlazu zid sav u krunećem malteru od vlage pa su to rešili tako što su ga - pokrili policom. 

Inače, moj aman je upečatljiv po tome što je jedini lokal u istoriji sveta koji je posle renoviranja izgledao - starije.

 

 

  • Haha 6
Link to comment

Predjite na evro pa ce biti i samousluznih gotovinskih kasa :chr_bravheart::sign_lol: Inace ima u nekim kriticnim zonama/gradovima i kasa gde kasiri/ke ne doticu novac jer je kasa automatska i ubacuje se

Inace koristim skoro uvek karticu jerbo je brze a na kasirskim kasama uglavnom nema nikog ili red od 10m+ pa kasa kaska kashljajuci svako malo.

Kad bi kasiri/ke bili ljubazniji insistirao bih ali nema vajde... rad na traci otudjuje.

Link to comment
3 hours ago, svashtabezneshto said:

problem sa samouslužnim kasama je što ne prolaze cigarete i mislim alkohol

 

 

Prolazi alkohol, ja redovno kupujem tako. Ima i onaj magnet za skidanje zujalica pored kase.

Link to comment

Има и овде готовинских самоуслужних, рецимо у Меркатору мада су благо компликоване, просечан пензионер би морао озбиљну обуку да прође пре употребе.

 

Зато ове Максијеве не могу бити наизглед јадније / једноставније, да ли су хтели да прилагоде пензосима или не умеју боље не знам али функционише рекло би се (сем кад неко откуца случајно два пута исти производ, па пређе на другу касу испочетка јер нема брисања а ова остане тако забагована цео дан)

Link to comment

Da spasem Midž putovanja na Labud bespotrebno, slikala sam pre par dana Resident evil Aman

 

FB_IMG_1724697807980.thumb.jpg.334c6a6280485541b23bb772465cb76a.jpg

 

FB_IMG_1724697245021.thumb.jpg.3a7e3f3b64296fbfdeab77b01000565f.jpg

 

To je ta estetika.

Međutim!

 

FB_IMG_1724697256602.thumb.jpg.0217b311b55fe784558cdd2322ad3879.jpg

 

Nađem stanoviti ruski majonez, paz molim te, od maslike. Uzmem, greh mi duši. 

Uzmem i grožđe i glis kur šampon veliki za 299,99. 

 

FB_IMG_1724697262644.thumb.jpg.9adedd6c15a4010ac45a0e1a217610e7.jpg

 

Skapiram da može da se priviri u Aman, ali da je kupovina vrlo random, nikad ne znaš šta te čeka iza ugla :unsure:

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
20 minutes ago, Svemir Zeka said:

FB_IMG_1724697256602.thumb.jpg.0217b311b55fe784558cdd2322ad3879.jpg

 

Nađem stanoviti ruski majonez, paz molim te, od maslike. Uzmem, greh mi duši. 

 

Nije od masline nego s nespecificiranim udelom maslinovog ulja, verovatno tipa par posto uz ostatak suncokretovog, koje je prvonavedeno u deklaraciji (подсолнечное масло). Da je skroz od maslinovog ulja, svakako ne bi imao istu cenu kao drugi majonezi istog proizvođača sa slike, a koja je niža od npr. redovne cene Dijamantovog majoneza.

 

AqOIyNM.jpeg

 

Inače, vodite računa u tim jeftinim radnjama (Aman, Svetofor i sl.) da se ne zeznete i ne kupite one kobajagi sireve (kačkavalje, fetu ili topljene trouglaste) ili pavlaku koji su zapravo napravljeni od biljnih ulja (obično najjeftinije palmino) i mlečne masti.

 

Dakle, ako je nešto što na prvi pogled liči na mlečni proizvod neobično jeftino, proverite je li uopšte pravi mlečni proizvod.

Edited by vememah
  • +1 4
Link to comment

Ja se jednom zaletela na kao majonez sa maslinovim uljem i to tomijev.

Dođem kući, nabijem cvikere, a ono nije "par posto" već 0,4 % maslinovog ulja :isuse:.

  • +1 2
  • Haha 4
Link to comment

Inače, izgleda da generalno nisu loši ti ruski majonezi, navodno se smatraju najboljim tamo.

 

Evo jedne vesti iz 2021. vezane za taj natpis "Товар года" (Proizvod godine) koji stoji u gornjem desnom ćošku kesice:

Quote

Trgovačka marka Sloboda je po 12. put osvojila nagradu „Proizvod godine“ u kategoriji „Majonez po izboru stručnjaka i potrošača“.

https://www.efko.ru/news/mayonez-sloboda-tovar-goda-2021/ (prevod: GT)

 

 

Edited by vememah
Link to comment

Moja prijateljica, Ukrajinka , kaže da kod nas ne valja majonez, ne valjaju kiseli krastavci, tj ne može u Srbiji da se napravi valjana "Olivije" (ruska), salata, te je ona to donosila iz Ukrajine.

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, duda said:

Moja prijateljica, Ukrajinka , kaže da kod nas ne valja majonez, ne valjaju kiseli krastavci, tj ne može u Srbiji da se napravi valjana "Olivije" (ruska), salata, te je ona to donosila iz Ukrajine.


Sta im fali? Prekiseli ili…? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...