Jump to content
IGNORED

Uništavanje životne sredine u Srbiji


Jumanji

Recommended Posts

 
Jel to razlog da nigde ne postoje nikakvi rudnici? Pa odakle vam svi ti uređaji po kući nego iz rudnika? Ajde sad da se sve to lepo pobaca pa svi pravac u pećine.
vec su me jednom slali u shumu zbog postrojenja koje mi tika-taka na 30 metara od prozora u centru jednog ozbiljnog grada, jer se tako radi svuda u svetu. rekli su mi i da shkolovanje okachim na prvo drvo u toj shumi, jer zelim da mi narod nema struju. pa hvala i tebi. slabije cemo se razgovarati :)

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 8
Link to comment
Just now, Leia said:


Zakonom o eksproprijaciji i privatno vlasnistvo bi bilo takoreci otudjeno, a ako vec sve ide tako glatko sa otkupom ni ovaj zakon ne bi bio navrat nanos nametan.

O kakvim dokazima pricas, ne pratis pa treba ja da ti prepricam? 

 

Zakonom o eksproprijaciji se ne može oduzeti privatno vlasništvo i dati privatnoj kompaniji.

Da trebaju dokazi za to trovanje, ako ne umeš da prepričaš daj link.

  • -1 1
Link to comment
4 minutes ago, Luther said:

 

Ko kaže da ćemo se potrovati i od čega. U Britaniji se par vekova spaljivao ugalj pa su pozatvarali rudnike i očistili vazduh. Temza bila mrtva reka pa zabranili ispuštanje otpada, prečišćavaju kanalizaciju i sad više nije itd. To je progres. Resursi su neograničeni u smislu da nauka/tehnologija neprekidno pronalaze nove, bolje načine korištenja postojećih.

 

Ajde ti lijepo malo obnovi hemiju i fiziku, ne možeš porediti vazduh i zemlju, vazduh je dovoljno da prestaneš da zagađuješ i imaćeš čist za par godina po prirodi stvari tj. desiće se disperzija, sa rijekama je samo malo drugačija situacija, šta ćeš sa otrovanom zemljom, iskopati i donijeti drugu?

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Luther said:

 

Zakonom o eksproprijaciji se ne može oduzeti privatno vlasništvo i dati privatnoj kompaniji.

Da trebaju dokazi za to trovanje, ako ne umeš da prepričaš daj link.


Drzava oduzima i daje na raspolaganje kompaniji, molim lepo, sve komifo.

A nisam ja placena da tebe obrazujem, ako si pismen mozes i sam da ukucas u google i uveris se sta ostaje iza Rio Tinta.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, djordje geprat said:

ti k'o On.

ne treba mi RT u srbiji. srbija će biti zagađena đubretom iz RT da bi nemci i ini vozili ekološki čista vozila. negde je pisalo da tog litijuma ima više nego kod baš u tim zemljama. no, mi smo pogodniji. niži eko standardi, jeftinija radna snaga, potplačljiviji, podložniji raznim ucenama (eto rusi i kinezi drže veto u UN zarad NISa i bora....)

 

zbog zamašćenog bi trebalo da te pitam nešto ali, neću.

 

 

 

Pitaj slobodno šta god hoćeš.

Svaki rudnik zagađuje, svaka proizvodnja zagađuje. Sami postavljamo mere koliko nam je prihvatljivo. Ako nije ok. neće biti rudnika. 

  • -1 1
Link to comment

da oni zele da rade kako treba i po eko normama pa da to kosta kao u nemackoj, kopali bi u nemackoj a ne bi dosli kod nas. nisu ni nemci gadljivi na pare.

 

kod nas su jer ne mora nista kako treba nego jeftino i ofrlje - uz odgovarajucu nadoknadu ekipi na vlasti.

 

dok ova zemlja ne dobije (ako ikad) ozbiljnu i odgovornu vlast, nema nista ni od odgovornog ponasanja stranaca.

 

  • +1 8
Link to comment
1 minute ago, Leia said:


Drzava oduzima i daje na raspolaganje kompaniji, molim lepo, sve komifo.

A nisam ja placena da tebe obrazujem, ako si pismen mozes i sam da ukucas u google i uveris se sta ostaje iza Rio Tinta.

 

To što pričaš ne fercera, a guglom se sama posluži, valjda si dovoljno pismena da vidiš da od tvoje priče nema ništa.

  • -1 1
Link to comment
1 minute ago, adam said:

da oni zele da rade kako treba i po eko normama pa da to kosta kao u nemackoj, kopali bi u nemackoj a ne bi dosli kod nas. nisu ni nemci gadljivi na pare.

 

kod nas su jer ne mora nista kako treba nego jeftino i ofrlje - uz odgovarajucu nadoknadu ekipi na vlasti.

 

dok ova zemlja ne dobije (ako ikad) ozbiljnu i odgovornu vlast, nema nista ni od odgovornog ponasanja stranaca.

 

 

Znači ako dođu Ćuta, Dobrica i Zeleni može rudnik?

  • -1 1
Link to comment

Pa to je glavna zakonitost kod nas - stranci pritišću i traže i potkupljuju koliko im naši dozvole. Što su naši podložniji korupciji, ucjenama, prijetnjama, što su kvarniji, toliko će strancima biti lakše da ovdje vrdaju bilo kakve propise, domaće, međunarodne, šta god. 

1 minute ago, Luther said:

 

Znači ako dođu Ćuta, Dobrica i Zeleni može rudnik?

Zamjena teza ali za mene i dalje ne. Neka ovaj litijum/Rio Tinto voz prođe mimo nas, nismo ni dosad bili bogatuni, preživjećemo i bez ovoga, kao da bi Srbija vidjela bilo kakvu bitnu korist od ovoga. A ako će se trošiti na ruske kante i nacionalne stadione, tek onda može bez toga. 

  • +1 7
Link to comment
Just now, Luther said:

 

Znači ako dođu Ćuta, Dobrica i Zeleni može rudnik?

ako se zaista pokazu kao odgovorni i preduzmu sve mere zastite koje vaze, recimo, u norveskoj - zasto da ne?

 

samo to se nece desiti.

 

onog momenta kad mi dobijemo odgovornu vlast (kazem opet, ako ikad) i postavimo uslove koje postavljaju odgovorne vlasti i na taj nacin dignemo cenu proizvodnje, firme tipa rt ce otici u neku drugu korumpiranu vukojebinu da kopaju na najisplativiji moguci nacin.

Link to comment
9 minutes ago, gospa buba said:

vec su me jednom slali u shumu zbog postrojenja koje mi tika-taka na 30 metara od prozora u centru jednog ozbiljnog grada, jer se tako radi svuda u svetu. rekli su mi i da shkolovanje okachim na prvo drvo u toj shumi, jer zelim da mi narod nema struju. pa hvala i tebi. slabije cemo se razgovarati :)

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

Malo si preosetljiva nisam mislio na tebe lično  nego na generalno takav stav. Niko od nas ne bi da se odrekne komfora modernih tehnologija ali do tih tehnologija se dolazi i zagađenjem okoline, to je neizbežno. Što neka od tih zagađenja nisu kod nas pa ih ne vidimo je nebitno. Hoćete nikl-kadmium baterije? Pogledajte istoriju Norilska.

  • -1 1
Link to comment
4 minutes ago, Luther said:

 

To što pričaš ne fercera, a guglom se sama posluži, valjda si dovoljno pismena da vidiš da od tvoje priče nema ništa.

 

Rio Tinto nema dobar track record sto se tice zastite prirode, a ni arheoloska nalazista im ne stoje na putu.

 

https://www.theguardian.com/world/2021/jul/21/after-32-years-rio-tinto-to-fund-study-of-environmental-damage-caused-by-panguna-mine

https://www.wired.co.uk/article/lithium-batteries-environment-impact

https://www.aljazeera.com/news/2021/3/3/rio-tinto-chairman-resigns-over-aboriginal-site-destruction#:~:text=The chairman of the Anglo,m worth of iron ore.

 

A sto se tice zasto bih ja bio protiv ko god da je na vlasti: prvo, Srbija je mala zemlja i ekoloske posledice bi bile nesagledive po celu zemlju, ne samo za zapad Srbije. Drugo, na vlasti su obicni pilicari - isti kao i oni ore koje pominjes, i njima se jebe za sredinu, vec koji procenat ce oni da uzmu. Trece, litijum NIJE buducnost sto se tice e-auta, vec hidrogen, upravo zbog ekoloske svesti da rudarenje za litijum ima ogromne posledice po prirodu koje su nezaustavljive. Ima jos, ali me mrzi.

Link to comment
1 minute ago, Luther said:

 

Pitaj slobodno šta god hoćeš.

Svaki rudnik zagađuje, svaka proizvodnja zagađuje. Sami postavljamo mere koliko nam je prihvatljivo. Ako nije ok. neće biti rudnika. 

zbog čega ti je bilo potrebno da vezuješ ishod izbora za dozvolu rada RT? iz moga, a i drugih, izlaganja bilo je jasno da je principjelno naše odbijanje prisustva RT.

 

zbog podataka o dosadanjem ponašanju RT, zbog tajnovitosti sklapanja dogovora vlasti i RT, zbog uverenja da je nemoguće iskontrolisati poslovanje i ponašanje stranih firmi ovde a na osnovu sklopljenih ogovora, zbog toga što će od RT u ekološkom smislu biti više štete nego koristi (oni koji bolje znaju da vagaju već su izvagali). ja lično ne bih da zarad RT zajebemo pčele u pocerini i banju koviljaču, da ne idem dalje.

 

eko smo ekološki i korupcijski sjebana zemlja, ne moramo baš da još i pogoršavamo stanje.kad nas yebu, bar da nm uši ne zavrću.

  • +1 1
Link to comment

Pitanje svih pitanja je da li građani ove države imaju pravo da izaberu da ne zarade novca koliko mogu, da možda ne zarade nikakav novac, ali da zemlja koju ostave svojoj deci koja se ipak ne mogu sva iseliti odavde bude upotrebljiva.

 

Ja sam se devedesetih pozdravio sa zdravljem, nisam mislio da ću ni biti živ 2021, kamoli relativno zdrav. Dece nemam. Ali ipak nemam srca da deci koja rastu ostavim zemlju vazduh vodu koje ne mogu da koriste. Ne mislim samo na Rio Tinto, fer bi bilo da se ta borba sprovede na svim nivoima. 

 

Nismo mi tu jedinstveni, sve je sjebano klima se menja požari niotkud plastika u vodi tralala, ali nismo jedinstveni ni u tome da nas ne zanima da dišemo pijemo vodu izlazimo napolje bez straha u svojoj državi. Neko proglašava da smo mi najgori, ja se ne slažem. Isti smo ko svi drugi, recimo, ajde da se ne zadovoljimo lošijim ishodom od toga.

Edited by Hermetico
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...