Jump to content
IGNORED

Windows 11


Recommended Posts

Ako ti dodje ponudjen kroz windows update onda je verovatno ok. 

 

Direktno ISO ili ondaj upgrade assistent mislim da nije vredno rizika.

Link to comment

Ja sam se zaglavio na W10 i nikako da prihvatim W11 posle bar deset pokušaja da se pomirimo.

Čim mi na nekoj mašini ostane duže od 5 dana i pokušam da nešto sredim nikako da nađem gde se to saklilo i ode u kantu celi Win .... Ova zadnja zajebancija sa oko 9GB đubreta, u vidu zaostalih fajlova sa nepotrebnim drajverima, me je samo učvrstila u odluci.

Čim se to ne zove Win12, nema ni potrebe da više experimentišem.

  • +1 1
Link to comment

Ja sam od pocetka Win11 nezadovoljan sa smerom koji su krenuli. 

Popravljaju oni bugove i ubacuju nove mogucnosti sve ove godine (WSL2, Terminal i winget su fantasticni, vizuelno je isto moderniji)  ali kad  imas od pocetka lose bazne ideje i pravce sve je to sto kazu stavljanje karmina na svinju. ( dovoljno je uporediti Settings i stari Control Panel)

WinUI 3 (UWP) na koji sve vise sistemskih aplikacija prelazi je jednodostavno ocajno resenje za moderne monitore i nije nikad trebao ugledati svetlo dana na desktop racunarima. Ta greska je nastala u sustini jos na Win8 i onda se posle Win 10 ponovo nastavila.

 

Za privatne svrhe mislim da je Linux sa KDE Plasma 6.2 iskreno konacno prestigao Windows. U mom slucaju sav hw radi isto ili bolje na njemu, stabilnost je izvanredna (sto znaci moze i bez telemetrije ako se hoce) i sav software koji koristim na win ima verziju za Linux ili je Linux alternativa bolja.

 

Na drugoj strani Windows je i dalje neprikosnoven u profesionalnoj i enterprise upotrebi. I to se nece verovatno nikada promeniti.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, bags said:

Ako ti dodje ponudjen kroz windows update onda je verovatno ok. 

Da, kroz update. Ja sam odradio upgrade pocetkom godine, kad sam kupio novi komp, a na poslu mi je kolega odradio update. Navikao se brzo, radi vrlo korektno.

Sledeca faza je upgrade laptopa tj. mora reinstal jer mi je W10 legacy.

Link to comment
21 hours ago, bags said:

Za privatne svrhe mislim da je Linux sa KDE Plasma 6.2 iskreno konacno prestigao Windows. U mom slucaju sav hw radi isto ili bolje na njemu, stabilnost je izvanredna (sto znaci moze i bez telemetrije ako se hoce) i sav software koji koristim na win ima verziju za Linux ili je Linux alternativa bolja.

 

Na drugoj strani Windows je i dalje neprikosnoven u profesionalnoj i enterprise upotrebi. I to se nece verovatno nikada promeniti.

 

Odavno je Linux sa Plasmom bolji od Windowsa. OpenSUSE Tumbleweed je odličan OS, koristim ga i na desktopu i na laptopu. Imam Windows 11 na jednom SSD-u, ali vrlo retko ga pokrenem, uradim update i isključim :).

 

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...