Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

Samo da dodam - te TV stanice koje bez zazora i sad/odmah dovode BS i slicne profile - to se #rutinski ne gleda. Isto kao oni sto dovode Chadonira, Canka i slicne kad god se potegne neka parapoliticka prica...

Link to comment

@I*m with the pilots hvala na ovom tekstu. Ćerka je ove godine poslala prijavu za LNŠ i to upravo iz razloga/iskustava o kojima ti pišeš - radoznalost plus mogućnost da upoznaš "drugačiju" decu plus škola kao jedno ne baš podsticajno okruženje.

Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

 

Lepo je što se oglasila o zlostavljanju, možda je to prvi korak da se oglasi i o zlostavljanju na FDU nečim širim od prosotg šerovanja nečijeg statusa na fejsbuku na tu temu, bez komentara :happy:


Kako da ne :D Tako je munjevito skrenula s teme kad joj je spomenut Prokic, moze se uporediti samo sa brzinom osude “politiziranja” naseg dnevnog zivota nasusnog kad god joj se spomene Vucic :lolol:

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

Moja profesorka fizike u gimnaziji je bas bila neprofesor, kao stimulans za ucenike je bila katastrofa - a cak smo bili prirodni smer. Meni je vise puta na pitanja rekla "da stalno dosadjujem".


e jbg  :)

Ja stalno imam pred očima škole u sredinama gde svako muči svoju muku, tek nađe se neko dete željno znanja, nastavnik prepozna i šalje u Petnicu. Ne znam na kraju da li sam umislio, ili sam stvarno čuo takve priče.

Link to comment
Ja za takve stvari drzim NBA highlights-e.
eto vidish. ja da svenem na nba hajlajtse, jel to hocete :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, I*m with the pilots said:

Zbog ovakvih primera meni te price o elitizmu prosto nisu jasna matematika - ali, sasvim je ocito sada, da je bilo i ovog i onog.

 

Savan je valjda davno bio na astroseminaru, onda je postao kao neki inventar Petnice, i

 

Taj Vjeran je vecini bio jako kul lik, dok se ja secam neprijatnih situacija koji su drugi imali sa njim.

 

Hvala ti za ovaj summary!

 

Samo kratko, par komentara.

 

Prvi red - "elitizam" petnicara nije dolazio od toga kako su birani polaznici, vec od fame koja se o polaznicima pravila. Na fakultetu uvek su postojale grupe petnicara koje su se drzale zajedno. Neko je opisivao ranije - bila je stvar prestiza pljuvati fakultet, predavanja, program, profesore - jer, eto, oni znaju sve bolje, jer eto u Petnici se to radi ovako... i tako dalje. Naravno da je Petnica bila svetlosnim godinama ispred svake srednje skole u Srbiji i naravno da BU nije ni Oxford ni Cambridge, ali ono sto se uci na BU je bilo, naravno, i dalje >>> od sadrzaja petnickih programa. Petnicki programi su bili cudan i originalan melanz srednjoskolski program sa izabranim temama sa univerzitetskih studija (rekao bih prilicno random izabranih!) i po nekim detaljem ozbiljnog istrazivanja koje rade i ljudi na doktoratima. Mnogi je srednjoskolac odatle izasao ubedjen na prvoj godini fakulteta da je posisao mudrost sveta. Otuda valjda i pojava da se ljudi koji su stigli do doktorata po svetskim univerzitetima zahvaljuju vise Petnici gde su proveli nekoliko nedelja, nego BU na kojem su gulili predavanja i sticali znanje koje ih je na kraju negde odvelo.

 

Zanimljivo mi je ovo sto pises o Savanu, da je bio "inventar". Meni to nije delovalo tako. Neki su ga ovde opisivali kao "kultnog lika" i meni je to blize onome kako su me s njim upoznali. "Dobri duh Petnice". Moguce da nije perspektiva na svim seminarima bila ista, ali u toj petnickoj nezvanicnoj hijerarhiji, on je imao istaknuto mesto. Da li se slazes da su mnogi klinci u stanicu pre dolazili zbog onoga sto je Savan javno predstavljao, nego zbog one ustirkane slike Petnice u javnosti? Meni je to uvek bio utisak, pa i sarm stanice.

 

Vjeran - on je toliko puta mlacen u zivotu, toliko proganjan i vredjan, da bi bilo tesko ocekivati da bude nekakav pozitivac. Da, umeo je da bude neprijatan, ne samo prema zenama, i verovatno mu uopste nije bilo mesto nigde blizu ADRB, ali moja poenta je bila da je on - kao zigosani ludak, cudak, perverznjak, stagod - nije bio najgori ludak na tom brodu, naprotiv.

  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment
48 minutes ago, Leia said:


Kako da ne :D Tako je munjevito skrenula s teme kad joj je spomenut Prokic, moze se uporediti samo sa brzinom osude “politiziranja” naseg dnevnog zivota nasusnog kad god joj se spomene Vucic :lolol:

 

mislio sam da je bilo jasno da sam ironičan :D 

Link to comment
11 minutes ago, Mos said:

Nema Kišjuhasa da napiše kolumnu :fantom:

 

Pa nezgodna tema, ne može da ubaci paragraf dva o svom bogatom kinki iskustvu prekaljene seks mašine, što da piše onda.  

  • +1 3
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
3 hours ago, chandra said:

 

Hvala ti za ovaj summary!

 

Samo kratko, par komentara.

 

Prvi red - "elitizam" petnicara nije dolazio od toga kako su birani polaznici, vec od fame koja se o polaznicima pravila. Na fakultetu uvek su postojale grupe petnicara koje su se drzale zajedno. Neko je opisivao ranije - bila je stvar prestiza pljuvati fakultet, predavanja, program, profesore - jer, eto, oni znaju sve bolje, jer eto u Petnici se to radi ovako... i tako dalje. Naravno da je Petnica bila svetlosnim godinama ispred svake srednje skole u Srbiji i naravno da BU nije ni Oxford ni Cambridge, ali ono sto se uci na BU je bilo, naravno, i dalje >>> od sadrzaja petnickih programa. Petnicki programi su bili cudan i originalan melanz srednjoskolski program sa izabranim temama sa univerzitetskih studija (rekao bih prilicno random izabranih!) i po nekim detaljem ozbiljnog istrazivanja koje rade i ljudi na doktoratima. Mnogi je srednjoskolac odatle izasao ubedjen na prvoj godini fakulteta da je posisao mudrost sveta. Otuda valjda i pojava da se ljudi koji su stigli do doktorata po svetskim univerzitetima zahvaljuju vise Petnici gde su proveli nekoliko nedelja, nego BU na kojem su gulili predavanja i sticali znanje koje ih je na kraju negde odvelo.

 

 

 

Gnezdo,  utociste gde se osecas posebno (pametan,  drustven, zabavan,...) Dobijes to u startu i posle krece masina da radi sama :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...