Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

13 hours ago, msv said:

 


Ja samo da primetim da BS ubrzano morfuje u Brnabu, ista faca, pogled, gestikulacija, o baljezganju vec i da ne pricam :puke:

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Leia said:


Ja samo da primetim da BS ubrzano morfuje u Brnabu, ista faca, pogled, gestikulacija, o baljezganju vec i da ne pricam :puke:

 

Lepo je što se oglasila o zlostavljanju, možda je to prvi korak da se oglasi i o zlostavljanju na FDU nečim širim od prosotg šerovanja nečijeg statusa na fejsbuku na tu temu, bez komentara :happy:

Link to comment
[mention=230]I*m with the pilots[/mention] ja se slazem sa tobom, samo nije mi jasno kako nekome nije potegnulo da je nenormalno imati čumez, prljavu i štrokavu kao i neurednu kancelariju? Zašto je tolika bila romantizacija mentalnih problema?
zato shto su to tinejdzerska posla. kasnije je vrko teshko prodati ma koliko romansiranog smrdu bilo kome (kao i mladog alkosa, kao i narkomana). ljudi prosto odu dalje, u svakom smislu.

mozda to sad teze ide kod mladih, poshto ne chitaju nikakvu knjizevnost :unsure:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 4
Link to comment
33 minutes ago, Leia said:

Ja samo da primetim da BS ubrzano morfuje u Brnabu, ista faca, pogled, gestikulacija, o baljezganju vec i da ne pricam

Ima najmanje 100 boljih nacina da se potroshi vreme nego da se gleda BS kako ubrzano morfuje u Brnabu (sasvim se slazem i bez gledanja). :)

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, betty said:

zato sto je ok biti ekscentrican, i ok je prihvatati ekscentricnost. u redu je ne biti sterilan i ujednacen i ogranicen stotinama birokratskih pravila. sve je to ok. ono sto nije ok je slikanje ucenica (maloletnih ili punoletnih, to su svejedno srednjoskolke a on nekakav nastavnik), koriscenje razlike u pozicijama moci, agresija, ucene, i s druge strane ostavljanje problema da buja cak i nakon sto su deca to prijavljivala - cak i nakon sto su sama smisljala metode eskivacije, cak i nakon sto su vodje seminara uspostavile svoja pravila o komunikaciji s njim. dzumbus u kancelariji je tu zbilja nebitan detalj. 

Imamo razlicita razumevanja oko pojma sta to znaci ekscentrican. 

Ja se sa tobom slazem oko svega,

 

Ali ti si psiholog, rekla si to, da li bi ti bilo nirnalno da se tvoj kolega koji radi sa ucenicima ponasa tako? Dakle nije u redu sa takvom osobom.

 

 

Link to comment

Zvanično je bio urednik. Ovo je samo prva strana pogodaka.

 

kaYbAth.png

 

https://plus.sr.cobiss.net/opac7/bib/search?q=petničke+sveske+savić+branislav&db=cobib&mat=allmaterials

 

Quote

Istraživačka stanica Petnica istrajava u rešenosti da najbolje radove polaznika svojih seminara štampa u zbornicima „Petničke sveske”. Ovoga septembra izašle su još dve te knjige, 53. i 54, sa 75 radova iz raznih naučnih disciplina. Publikovani su na ukupno oko 750 strana.
...
„Petničke sveske” uređuje Branislav Savić.

https://revija.kolubara.info/sh/114/60/686/Petničke-sveske.htm?tpl=52

 

 

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment
19 minutes ago, gospa buba said:

zato shto su to tinejdzerska posla. kasnije je vrko teshko prodati ma koliko romansiranog smrdu bilo kome (kao i mladog alkosa, kao i narkomana). ljudi prosto odu dalje, u svakom smislu.

mozda to sad teze ide kod mladih, poshto ne chitaju nikakvu knjizevnost :unsure:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Plus dupli arsini,

 

Zamisli zenu da se tako ponasala kao Savan, smrdljiva kancelarijaz zapustenost opijanje smrad, 

Isterali bi je odmah

  • +1 3
Link to comment

 

14 minutes ago, Frile said:

Hvala ti na ovom tekstu (kao i @Њујоркер i @Shitgenstein)  Bilo je neophodno da se javi neko ko je boravio i tamo, ko zna šta se dešavalo, pa da se prekinu špekulacije i neproduktivna sablažnjavanja. 

 

Od pozitivnih stvari, kad se već spominju, mislim da treba spomenuti nastavnike po osnovnim i srednjim školama, koji su imali volje i znanja da prepoznaju zainteresovanu i talentovanu decu, i da ih pripreme i usmere na Petnicu.
 

 

Moja profesorka fizike u gimnaziji je bas bila neprofesor, kao stimulans za ucenike je bila katastrofa - a cak smo bili prirodni smer. Meni je vise puta na pitanja rekla "da stalno dosadjujem".

Spoiler

Posle nije htela ni da mi da preporuku za Petnicu :unsure:, a kao trebalo je da imas preporuku nekog profesora (posle sam videla da ta preporuka u mnogim slucajevima ni ne znaci nista, bili su cuveni profesori nekih gimnazija koji su imali formular u koji bi samo ubacili ime ucenika po potrebi :D ) pa sam je na kraju dobila od dvoje profesora koji su bili okej sa mnom kao dobrim ucenikom, ali realno nevezanim po oblasti. Fizicarka mi je cak i rekla da me nece primiti tamo i da ja nisam kalibar za to :unsure:, i onda je krenula da smara jednog momka iz mog odeljenja koji je sve bolje kapirao od mene, da on ide, a njemu se nije islo. Kada sa takvim iskustvima dodjes u Petnicu, i kada vidis koliko njih isto nesto ne kapira i ne plasi se da pita i jos i dobije odgovore i to odvede pricu u jos jedno poglavlje, ne mozes a da se ne osecas dobro. Meni se cini da je kroz moje redovno skolovanje bilo malo onih koji bi ohrabrivali direktno razmisljanje tokom casa, nekako su svi voleli da ispredaju svoje bez prekida pa ti posle kod kuce filozofiraj/bubaj/uci sam ili sa roditeljima, nema tu sad sta da se pita. Sa nekim kolegama posle na faksu smo upravo pricali o tome, da su ljubav prema matematici i prirodnim naukama zadrzali najvise zahljvajujuci svojim roditeljima, a oni koji su imali stimulisuce profesore su bili u debeloj manjini.

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Evo i iz 2017.

 

Quote

 

Zbornik radova polaznika Istraživačke stanice Petnica u 2016. godini : [Radovi su prezentovani na Petnaestoj konferenciji polaznika ISP od 24. do 27. novembra 2016. godine] = Petnica Science Center Students' Projects 2016 : science papers and summaries / [urednik Branislav Savić]

Valjevo : Istraživačka stanica Petnica, 2017 (Valjevo : Valjevoprint)

 

https://plus.sr.cobiss.net/opac7/bib/250587148#full

Link to comment
Ima najmanje 100 boljih nacina da se potroshi vreme nego da se gleda BS kako ubrzano morfuje u Brnabu (sasvim se slazem i bez gledanja). [emoji4]
bs je kruna propasti jedne generacije. ne mozesh da ne gledash. kao shto morash da chapkash krastu. prosto morash :cry:

a dozvoljava multitasking, pa dangubimo minimalno! :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

bs je kruna propasti jedne generacije. ne mozesh da ne gledash. kao shto morash da chapkash krastu. prosto morash :cry:

a dozvoljava multitasking, pa dangubimo minimalno! :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Epa, propast kako kome,

 

Napisala je da prelazi u bolji stan. :) na boljoj lokaciji, 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...