Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

1 hour ago, Rowanoke said:

Ozbilno je neko poginuo u Tresnjici?


Da, 94. ili 95. ne secam se tacno, jadni Peca, mislim da je bila biologija, projekat kvalitet vode, teren. Nije bio smeti nocu s drugom u kanjonu i jebiga…

Necu da razvodnjavam temu ovom tragedijom, mozda bi se desilo i u sred dana sa celom ekipom, samo ipak dodatno ilustruje kako zatvoreni sistem bez kontrole moze opasno da isklizne.

  • Hvala 1
Link to comment
37 minutes ago, Sandradjer said:

Kazu nastavnici koji su isli u Petnicu da su im predavanja drzali studenti (bivsi petnicari).  A kad odu nastavnici onda ig ogovaraju pred djacima kako nemaju pojma.  Aaaaajme apsurda 

 

Ovo se sasvim uklapa u neku sliku gde je redovan sistem obrazovanja odavno pušten niz vodu. Osporavaju se i urušavaju kompetencije onih koji u tom sistemu rade, dok stecišta genijalaca, između ostalog, služe za pothranjivanje mita o naciji uspešnih. A u realnosti smo dogurali da više nemamo ni čestitih majstora, tehničara i radnika uopšte.

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, Rowanoke said:

zasto je Vigor zapeo da se na bilo koji nacin i preko svake cene brani Petnica i njegovo mesto tamo

zato što mu je to jedino što je ikad i radio i što, kako-tako, ume?

  • +1 2
Link to comment

STANICA je, svakako, podesila Sunce na pravu temperaturu, razgrnula oblake, pročačkala travu koja se već prefarbala u jesenje tonove. Žak se bacio u komponovanje muzike i pisanje svadbarskog jelovnika, pop Dragan je proverio sveže zalihe svete vodice, a valjevska matičarka je ozbiljno sricala šta se ono mora kazati mladencima a da zvuči ozbiljno i primereno vremenu. Lokalne kuce i mace su oprane toplom vodom i šamponom, Savan je provetrio svoju sobu, detlići, koji su u braku još od ranog proleća, brže-bolje su pobegli, jer su znali da je vrag odneo

Link to comment
3 hours ago, Rowanoke said:

Meni prvo na pamet pada Jelena Milic i centar za evroatlanske integracije, ona ima samo srednju... ima ih jos puno puno, gde se uhlebe bez fakulteta

Jeleni Milic za to sto radi ne treba ni sredanj skola a ne nesto jace...

Najgore sto mi se tako zvala bivsha snajka - zena sasvim uravnotezena i normala koja kintu zaradjuje radeci posten pos'o. 

 

 

2 hours ago, Rowanoke said:

Istraživačka stanica Petnica se trenutno suočava sa krizom poverenja u upravu koja će dovesti do određenih promena u organizaciji seminara. Obaveštavaćemo polaznike o tim promenama čim budu dostupne.

Podsećamo da se u članku koji je izašao u nedeljniku Vreme govori o događajima iz prošlosti. Žene koje su hrabro progovorile o svojim iskustvima su naše saveznice u borbi za obrazovanje bez nasilja i uznemiravanja. Takođe podsećamo da pored uprave koja se poziva na odgovornost Petnicu čine i zaposleni koji su sposobni da odgovore na ovaj izazov i programe sprovedu u saradnji sa rukovodiocima koji su to spremni da urade. Imamo poverenja u rukovodioce i saradnike koji odluče da u ovoj situaciji sprovedu seminare i Petnica će učiniti sve što može da ih podrži u sprovođenju kvalitetnih programa u najbezbednijim mogućim uslovima. Želimo da omogućimo da što više polaznika iz Petnice ode sa novim znanjima i iskustvima kao i 30.000 njihovih vršnjaka tokom poslednjih 40 godina.

Ok, ok... Gledajuci kad je osnovana i kako je radila - nije ni cudo sto sam ja za istu (Petnicu) cuo mnogo kasnije... Ono - posto sam diplomirao. :)

A cela prica je tragicna u svakom pogledu - ova "tekuca problematika".

 

2 hours ago, Frile said:


Meni uopšte nije problem da nediplomirani 45-godišnjak bude koordinator (ili vođa grupe ako se tako zove) u nekoj Petnici. Nije u pitanju cepanje atoma nego upoznavanje srednjoškolaca i osnovaca sa osnovnim principima naučnog istraživanja. Takav neformalan o-ruk sistem je davao dobre rezultate (deca su sticala stvarno znanje). U takvoj priči, daleko bitnije je pedagoška potkovanost takve osobe (sa diplomom ili bez). 
 

Ne znam, ne znam... Odakle mu/joj - #realno - 'pedagoška potkovanost' ako nema nista od skole?? Ja shvatam o cemu pricas al' - mis'im - ono - pa te je@ene fakultete i u nashe i u vremena posle nasheg jedino nije zavrsio ko zaista nije hteo da zavrsi... 

 

 

1 hour ago, Aleksija said:

vrlo zanimljiv thread

 

 

#zlato

Hvaka za ovo i dje cula i dje ne cula, ne? 

 

 

1 hour ago, stray cat said:

(moram cinično, izv):

Obrisan hard disk pun golih i polugolih tinejdžerki (i nikom, manje više, ništa) je još jedna epizoda (potpuno ista kao i u privatnoj školi glume) u fazonu i bogati plaču.

 

Šta se sve događa tamo gde su (malo) manje bogati/elitni...

Nego, gledajuci o kakvim se diletantima radi ne bi me iznenadilo da neka ozbiljnija firma ne 'restaurira' sve te #gistro 'obrisane' podatke/slike/sta-god pa posle da vidimo ko ce koga da (raz)jede... Ono - "computer forensic & hard drive data recovery" i taj rad. Kazem - gledajuci profil tih eksperata™ sve je moguce pa i takva banalnost... 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Rowanoke said:

Ko zna. Nije mi jasno zasto je Vigor zapeo da se na bilo koji nacin i preko svake cene brani Petnica i njegovo mesto tamo. Da li taj covjek zaista voli petnicu ili mu je to laka lova? Ko zna

Status svoj brani (dogurao mnogo visok ugled),  pa iz toga proizilazi lova i ostalo. A sta bi mogao bez Petnice i te price pitanje je veliko

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, Rowanoke said:

Ti mislis zaista da iza ovoga stoji orkestriran napad drzave i Mihajlovicke?

Ovo apsolutno nikad nije stvar preko koje treba preci i zanemariti je. Nikad. 

 

10 minutes ago, burekdzija said:


Da, 94. ili 95. ne secam se tacno, jadni Peca, mislim da je bila biologija, projekat kvalitet vode, teren. Nije bio smeti nocu s drugom u kanjonu i jebiga…

Necu da razvodnjavam temu ovom tragedijom, mozda bi se desilo i u sred dana sa celom ekipom, samo ipak dodatno ilustruje kako zatvoreni sistem bez kontrole moze opasno da isklizne.

Za takve avanture je-postojao/postoji ASAK na PMF-u, zna @Frile.

To su ozbiljne stvari sa kojima svako zezanje bilo gde i u bilo kakvim vremenskim uslovima moze fatalno da se zavrsi. 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Ovo sve jezivije od jezivijeg.

 

http://static.astronomija.org.rs/razno/ad/petnica/vodic.htm

 

Quote

Napredni korisnici Petnice, prvo veče će otići do Savana da mu se jave, jer to je stvar lepog kućnog vaspitanja. Zatim će možda organizovati ekipe pa igrati Starcraft. Ne brinite, ako ste vredni i vi ćete postati napredan Petničar.

 

Quote

P.S. Ah da, pitate za Savana. Njega ovog puta nećete videti. On je tu, u naselju, ali vi ga nećete primetiti. Još ste neupućeni, nemate oko da primetite i dušu da osetite. Savan je u Petnicu stigao iz nekog romana Fjodora Dostojevskog, a vi još niste iščitali ruske klasike. Neka, ima vremena.

 

http://almanah.petnica.rs/26/12.html

 

Quote

Savan sređuje kancelariju! Definitivno nagoveštaj smaka sveta ili samo promene mesta geografskih polova. Da li se iza prašnjavih knjiga i papira nalaze dokazi o poseti vanzemaljaca? Kuda vodi tajni otvor u zidu i stepenice što vode u nepostojeći podrum? Više detalja o ovim uzbudljivim temama u sledećem broju.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment

Neka deca su tamo plakala.  Nista im nije jasno (a predavaci se domundjavaju Ma sta im objasnjavas te proste stvari,   pa su radili domace do 5am,  a ustajali 7am.  Nisu mogli da izdrze taj tempo i frustraciju :(

 

To je iz mojih prosvetarskih grupa jedna od prica 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...