Jump to content
IGNORED

Covid putovanja - korisne i servisne informacije


Redoran

Recommended Posts

2 hours ago, Sammael said:

Zbog čega bi SZO morao da priznaje vakcinu da bi bilo odobreno putovanje ljudima koji su je primili? To je isključivo politička odluka svake pojedinačne države. Neke su odlučile da priznaju Sputnjik, čak i ako nije u tim državama dobio dozvolu, neke nisu. Dakle, politika.

 

Za to si u pravu, pogrešno sam pomislio da pričaš o odobravanju upotrebe, ne o odobravanju strancima vakcinisanim Sputnjikom V da ulaze u zemlju i ulaze u ustanove/lokale.

  • +1 1
Link to comment

Da li sam ja dobro razumela da će, pošto je Srbija uskladila sertifikate sa EU, sada i vakcinisani EU (nesrpski) državljani moći da ulaze u Srbiju sa tim sertifikatom? 

Do sada je mislim morao samo i jedino PCR test (ne onaj brzi) bez obzira na sve (godine, vakcina, itd).

Link to comment
skenirajte samo pdf za poslednju vakcinu

Proveravao za Portugal, kod njih očitavanje QR koda ide preko aplikacije Passe Covid, očitao mi EU digitalni od poslednje doze (u mom slučaju booster koji sam primio u petak) i izašlo da je Invalid jer nije prošlo 14 dana od poslednje doze. Ne znam kakav je princip u drugim EU zemljama al kapiram može nekom koristiti ova info.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...