Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

Vise od pola prosle sezone nisam uopste gledao posle one svinjarije protiv Olimpijakosa, vratio sam se u finalu ABA, a ove sezone sam pola tekmi propustio jer nisam ni znao da se igra, ukljucim se tako u zadnju cetvrtinu, samo sam nekoliko utakmica odgledao celih. 

Do formata takmicenja je, definitivno. Nema drame, nema entuzijazma, nema velikih ambicija, pobede vrede mnogo manje nego pre.

 

5x bolje je bilo klanje s Neptunasom, Lijetuvosom, Kubanjom, Unikahom, Strazburom, Bajernom, Galatom, Himkijem, Panatinaikosom, Efesom za prolaz dalje. Ovo je autopilot, da bar donosi neke zglavne novce, pa 'ajde i da razumes.

A i dobro je rekao Zoc - ko se plasira u EL, neka se ukljuci u plejof domacih takmicenja i to je to. 

I fudbal je bio bolji dok ga nije bilo 24/7. 

  • +1 1
Link to comment

Ima i do formata takmičenja, svakako. Predlagao sam Đordiju da proširi plej of na 12 ekipa, pa da u prvom kolu igraju od 5. do 12, a da prva 4 idu direktno u četvtrfinale, pa da i sirotinja ima za šta da se bori, ali on ne čuje.

Edited by Nikodije
  • Haha 1
Link to comment

Donosi ovaj format više para od starog jer imaš više utakmica. Uz to, stari format sa ispadanjem u grupama je precizno planiranje budžeta činio nemogućim jer klubovi nisu unapred znali koliko će utakmica igrati. Ne bi se ni održao ovakav format da ne odgovara klubovima, evo smeniše Đordija i opet neće vratiti grupe. Najviše smo izgubili mi navijači klubova kojima je plasmana u top8 istorijski uspeh. Sećam se loženja da li će Partizan uspeti da uđe u top16 tako što će završiti četvrti u grupi od šest ekipa. Navijačima većih klubova je ta faza bila totalni smor jer se znalo da idu dalje.

 

Ne znam, ja bih rekao da u ligaškom formatu nema leka što se loženja navijača klubova iz donjeg doma bez šansi za plejof tiče ako nema ni borbe za opstanak. Jebi ga, zato takvi klubovi svuda imaju manje navijača od klubova iz vrha. 

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment

To ti kažem. I neće se sigurno prelazati na grupni sistem takmičenja da bi navijačima Krke bilo zanimljivije. Takođe je pitanje da li bi klubovi kao Zvezda uopšte bili za povratak na staro. U proseku bi imali mnogo manje utakmica i posledično prihoda nego u ligaškom sistemu.

Link to comment

a i nije tačno da ne može ništa da se uradi sa ovim budžetom, nije to fudbal.  cska ima neograničen budžet pa nema koga više da dovede za te pare, došli su do nivoa kada povećavanje budžeta više ne donosi nikakvu razliku. mogu da imaju duplo veći budžet od sadašnjeg i šta bi im vredelo, ne mogu da dovedu Hardena

 

može i sa ovim parama da se napravi bolji tim od njihovog. ne mora sve da se kupi, mogu da se narave bolji grači, ali treba  znati da se radi posao

  • +1 1
Link to comment

 

5 minutes ago, Heaviside said:

To ti kažem. I neće se sigurno prelazati na grupni sistem takmičenja da bi navijačima Krke bilo zanimljivije. Takođe je pitanje da li bi klubovi kao Zvezda uopšte bili za povratak na staro. U proseku bi imali mnogo manje utakmica i posledično prihoda nego u ligaškom sistemu.

 

O nedovoljnom prihodu svi kukaju, Zvezdin realan prihod nije ni petina budžeta, 4/5 se i dalje puni državnim dotacijama. I svi drugi prave minus, nema nikakve zarade. Dakle nije samo sistem takmičenja taj koji bi trebalo da napravi pare, treba naći i nekog Davida Sterna.

Edited by Nikodije
Link to comment

Istina, ja sam ubeđen da može mnogo bolje do ovoga. Ipak se radi o drugom najpopularnijem sportu na svetu, ali sistem takmičenja jeste bitan deo toga i tu neke grupe nemaju šta da traže. Treba po meni da uvedu i neki seleri kep. Ne vidim poentu da igrači zarađuju deset puta više nego što se ukupno generiše prihoda. Da ograniče na neku normalnu brojku tipa 2 više od prihoda ili tako nešto. Pa neka i odu neki ameri u Kinu, šta da se radi. Bolje i da padne malo kvalitet nego da uspeh klubova najviše zavisi od toga da li si prikačen na fudbalski klub ili imaš državu ili mecenu iza sebe (Real, Barsa, Fener, CSKA, Armani, Zenit...).

Link to comment

Na svako pominjanje svrsishodnosti implementacije nekih postulata američkog sporta u evropski sport ljudi skaču i viču da to ne može ovde, tako da ništa od toga.

Edited by Nikodije
Link to comment
17 minutes ago, Heaviside said:

Istina, ja sam ubeđen da može mnogo bolje do ovoga. Ipak se radi o drugom najpopularnijem sportu na svetu, ali sistem takmičenja jeste bitan deo toga i tu neke grupe nemaju šta da traže. Treba po meni da uvedu i neki seleri kep. Ne vidim poentu da igrači zarađuju deset puta više nego što se ukupno generiše prihoda. Da ograniče na neku normalnu brojku tipa 2 više od prihoda ili tako nešto. Pa neka i odu neki ameri u Kinu, šta da se radi. Bolje i da padne malo kvalitet nego da uspeh klubova najviše zavisi od toga da li si prikačen na fudbalski klub ili imaš državu ili mecenu iza sebe (Real, Barsa, Fener, CSKA, Armani, Zenit...).

 

Pa uveli minimalni budzet za ucesce od 6 miliona bese? A na gore to se nikada nece desiti. Inace sve ide u taj pravac kao sto je vec duze u fudbalu, koliko para, toliko muzike.

 

Ponekad se desi neki izuzetak, ali je on sveden na nivo matematicke greske... 

Link to comment

Na neku granicu na gore sam mislio. Nešto što bi ličilo na kolektivni ugovor u NBA u kome se reguliše procenat tj. opseg od ukupnih prihoda lige koji ide na plate igrača (mislim da je to tamo sada oko 50%). Tipa da ne može CSKA da grune lupam 30 miliona u ugovore igrača za jednu godinu, ako cela liga generiše manje para od toga. Mislim, jasno mi je da sve to jako teško kontrolisati u Evropi u kojoj ima mnogo država, raznih pravnih sistema i slično, ali bih voleo da vidim neki pokušaj da se krene u pravcu samoodrživosti. Sa jedne strane da bude bolja promocija, da se prihodi nekako povećaju, a sa druge strane da se ograniče rashodi. Može taj procenat za početak da bude i veći od 100%, ali da postoji neki limit i da se ide ka održivosti.

Edited by Heaviside
Link to comment
30 minutes ago, Heaviside said:

Istina, ja sam ubeđen da može mnogo bolje do ovoga. Ipak se radi o drugom najpopularnijem sportu na svetu, ali sistem takmičenja jeste bitan deo toga i tu neke grupe nemaju šta da traže. Treba po meni da uvedu i neki seleri kep. Ne vidim poentu da igrači zarađuju deset puta više nego što se ukupno generiše prihoda. Da ograniče na neku normalnu brojku tipa 2 više od prihoda ili tako nešto. Pa neka i odu neki ameri u Kinu, šta da se radi. Bolje i da padne malo kvalitet nego da uspeh klubova najviše zavisi od toga da li si prikačen na fudbalski klub ili imaš državu ili mecenu iza sebe (Real, Barsa, Fener, CSKA, Armani, Zenit...).

Grupe nemaju šta da traže ukoliko hoćeš da iskopiraš američki sistem. Nije mi baš jasno toliko zgražavanje nad grupama koje nisu neki izum u košarci, već su osnov svakog međunarodnog takmičenja u gotovo svakom ekipnom sportu. Bukvalno svuda možeš da kažeš da se neke ekipe smaraju u prvoj fazi takmičenja, ali onda ćeš za koju godinu imati da se i u tom "elitnom" takmičenju napravi raslojavanje i da nekome bude smor i to takmičenje. Pa onda mogu real, barsa, cska i fener da žele da oforme neku još manju ligu (npr. od 12 timova u evropi). 

Verujem da je upravama lakše da imaju zagarantovane zarade, onda mogu i da predlože da svi isto zarađuju, šta ima da se cimaš na kom mestu završiš i sa koliko pobeda.

  • +1 1
Link to comment

Ne znam šta da ti kažem osim da ovakav sistem takmičenja žele upravo klubovi i da je i meni onaj stari bio zanimljiviji. I ne zgražavam se, samo iznosim i prednosti ligaškog sistema i mane grupnog, kao i da stavim stvari u perspektivu svih ostalih koji nisu navijači najslabijih evroligaških klubova. 

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment

Za razliku od fudbala, a kao u NBA-u - moze lagano da se podeli na istok i zapad. Ima azdaja i redovnih pretendenata za titulu i s ove strane.

Smanjis operativne troskove, igraci se manje umaraju i povredjuju, sezona traje krace pa Nebojsa isplati 8 plata, utakmice (pobede i poseta) dobiju na znacaju, a TV prava i nagrade su kesa ionako.

Neki format kao sad u Evrokupu, samo baziran na geografiji, i PO serije na 2 pobede (a u finalu na 3). 



 

  • +1 1
Link to comment

Ako već nisu u stanju da naplate ovakav format takmičenja i da ligu učine profitabilnom, onda nije ništa strašno ako ligu podele na dve grupe, barem bi tako smanjili broj utakmica, podigli zanimljivost i kvalitet. Evropske ekipe nemaju nba komfor da bi nba ritam utakmica bio opravdan. Možda će Barsa malo manje da zaradi po grupama ali nije neka razlika da li zarade 5 ili 6 miliona

 FC Barsa i dalje će morati da donira 30 milki.

Edited by Nikodije
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...