Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

Centri su visoki i teski ljudi.. mnogo je njima teze da igraju po 20 minuta nego spoljnim igracima.. velika potrosnja. 

 

Plus korona, plus povrede.. 

 

Mitrovica ce da cuvaju ipak bolji igraci od Smajlija i Koprivice.

 

Daj Noka, sto je sigurno sigurno je.

Link to comment
1 hour ago, levi said:

Luka bez šuta ne može da igra ništa osim 5

ali i dalje ima mesta za još jednog centra, jer ne mogu dvojica da igraju sve minute svaka dva dana, jer nekad Kuza napune faulovima a Luki iskopaju oko itd
 

Ma, naravno da ima, najnormalnije je da imaš trojicu centara. Vidim da je Nikodije i dalje vickast, ali naravno da je korona bitan faktor, a i igra se više utakmica koje su zbijenije nego ranije. Bukvalno uživo gledamo kako gubimo utakmice zbog toga što je Ivanović dobio koronu, a nismo imali pristojnog trećeg pleja. Sada će  Mitrović da propusti dve evroligaške utakmice zbog pauze od nekoliko dana, što ranije takođe nije bilo moguće. Poricati da je ove sezone potreban duži roster nego pre 10 godina sve i da nema korone je...simpatično. Mislim, ako moraju Uskoković i Cirbes da igraju, šta da se radi, ali bolje Marković i dobar centar ako može. Priča se "bolje jedno vruće pivo nego četiri ladna, bolje stara baba nego djeva mlada" priča.

 

Slažem se sa Nikodijem da Radonja sigurno neće dovesti nekog igrača sa rejtingom i automatski klupirati Mitrovića ili Kuzmića. Zato i naglašavam da čovek zna šta radi i da ne vidim čemu ovolika drama. Ako i dođe igrač sa imenom moraće postepeno da dokaže da je korisniji za tim od Kuzmića i/ili Mitrovića da bi imao prednost. I ako se dokaže igraće pre njih, i treba da igra. U suprotnom će biti treći centar. Igramo i po tri utakmice nedeljno, nigde ne piše da uopšte moramo da imam jasnog trećeg centra koji nikada ne ulazi. Još se od svih Kuzmić, koga inače gotivim, uzima kao primer igrača koga bi klub morao da ispoštuje. Bukvalno je ponovo prohodao kod nas i siguran da će imati razumevanja ako mu Radonjić smanji minutažu ako to bude u interesu ekipe. 

  • +1 2
Link to comment

Mi smo uzeli Noka iz povrede i nista kao kurac nije znao celu sezonu.. onda ga Radonja opravi, ovaj zablista u finalu i kad je trebalo da produzi uvali nam patku. Sad ako uopte bude opcija, treba mu ponuditi malo love i to na dve godine malo love. Tipa, 250 do max 300k godisnje.

 

Radonja je cudorvorac za centre.. otac Makarije cudotvorac  :)

sta on radi centrima, zivo me zanima. Kuzmic nije mogao loptu da uhvati, o Mitrovicu da ne pricam.

 

 

 

Joj kako smo nabili Grobare.. kakilo mi se od njihovog lozenja... Kurcenje po forumu, gluposi neke.. ozbiljni forumasi a pisu gluposti.

Zeljko, Zeljko pa Zeljko. Zna Zeljko sta radi, dosao je zbog trofeja, dotegnuce, napusava nesretnog Avrama, Zeljko efect, trust, sve za ljubav, 150 nekih akcija kao ima.. ovaj se raspao, zao mi ga bilo sinoc, omasio covek 5 od 8 pojacanja, i to ne jeftinih.

 

dobro je dosla ova utakmica da se saberu malo forumasi.

Link to comment

i vi sve vreme masite fudbal, malo i namerno rekao bih. mi ovde pricamo o prizivanom noku, ne o centru kao takvom. da, neko ce se povrediti, nekome ce ispasti oko, neko ce zaraditi koronu, i to sve nije razlog da ekipa treba da ima 18 raspolozivih igraca da bi mogla da funkcionise. u normalnim okolnostima, treci centar je 12. igrac u rotaciji. ko ce da bude taj, mitrovic, kuzmic ili noko? nemam ja nista protiv da noko bude 12. igrac u rotaciji, ali sto bi to njemu bilo zadovoljavajuce, i zasto bi ga uopste dovodili da bude u rezervnom polozaju? on ce da dodje da igra, i igrace na ustrb minuta dvojice igraca koji nam mnogo donose. klasicno popravljanje necega sto nije pokvareno.

 

uostalom, ta pozicija se moze i privremeno i pokrpiti. znam da radonjic ne praktikuje, ali ako ce ti propasti sezona zbog dva meca u kojima je neko povredjen, slaba ti rabota.

Link to comment

Pa cela diskusija je započela jer su dvojica- trojica skočili od radosti na mogućnost da Noko napusti Baskoniju i dođe. Po meni to je klasičan pokazatelj da nemaju pojma o košarci, da ne gledaju košarku, da ne vide ništa i da ne znaju kako tim funkcioniše i po kom principu se dovode pojačanja onda kada se dovode. Ali to su navijači kkcz, verovatno ne treba očekivati previše od njih i treba imati razumevanja. Ali tu je i obaveza da se deluje edukativno.

Edited by Nikodije
Link to comment

Dva meča u kojima je neko od centara povređen ćemo ispucati ove nedelje...kad smo već kod namernog mašenja fudbala. Umor, koronu, lošu formu, faulove ne računam. Btw, mi se sigurno nećemo plasirati u plejof sa 5 pobeda fore. Ako ostvarimo taj za nas istorijski uspeh odlučiće jedna ili dve pobede u utakmicama kao što je ova protiv Baskonije ili kao što je bila ona protiv Monaka koju smo izgubili jer nam je igrao Uskoković.

Link to comment

Ali zato ćemo rušiti neke od favorita kada se kompletiramo i tako poništiti Monako i svejedno ući u top8. Ne možeš na početku sezone da se pozoveš samo na jedan segment jedne utakmice i na osnovu toga praviš predikciju za celu sezonu.

Link to comment

a ako ti se povredi kalinic na mesec dana, ode ti sezona sa sve 5 centara u rosteru. to je tako, i uvek ce da bude. nama je rebic iznosio neke bitne utakmice u proslosti. to verovanje da ce zvezdu nakrcanost rostera da ucini kompetitivnijom u evropi je cista zabluda. mi ove sezone nismo imali ni u jednom mecu nasu prvu i jedinu cetvorku i nominalno drugog najboljeg igraca ekipe, i odlicno se drzimo. 

  • Haha 1
Link to comment

Nakrcanost rostera na papiru znači veći izbor kvalitetnih igrača i veću mogućnost da preguraš povredu ili koronu. U praksi nakrcanost donosi nemir u tim, lošu hemiju i koheziju. Ljudima koji zagovaraju nakrcanost rostera (jer povrede, jer korona, jer kurac palac) nikad ne bih dao da vode neki tim u bilo kojoj oblasti, niti su ga verovatno vodili. Oni zapravo ne veruju ljudima i paničari su.

  • Haha 2
Link to comment
30 minutes ago, Nikodije said:

Ali zato ćemo rušiti neke od favorita kada se kompletiramo i tako poništiti Monako i svejedno ući u top8. Ne možeš na početku sezone da se pozoveš samo na jedan segment jedne utakmice i na osnovu toga praviš predikciju za celu sezonu.

Jedina predikcija koju sam napravio je da nećemo ući u plejof sa 5 pobeda fore. Teško mi je da poverujem da se sa time ne slažeš tako da si izgleda nešto loše razumeo.

 

5 minutes ago, Nikodije said:

Nakrcanost rostera na papiru znači veći izbor kvalitetnih igrača i veću mogućnost da preguraš povredu ili koronu. U praksi nakrcanost donosi nemir u tim, lošu hemiju i koheziju. Ljudima koji zagovaraju nakrcanost rostera (jer povrede, jer korona, jer kurac palac) nikad ne bih dao da vode neki tim u bilo kojoj oblasti, niti su ga verovatno vodili. Oni zapravo ne veruju ljudima i paničari su.

 Hahahahahaha ovo je već za bisere 

Btw, izgradio sam karijeru vodeći timove. Samo nesposobne jajare imaju problem sa time da se tim pojača kvalitetnim profesionalcem. Kakav neslavan pokušaj da se ograničeno iskustvo iz sporta ekstrapolira na druge oblasti. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Heaviside said:

 

 

 Hahahahahaha ovo je već za bisere 

Btw, izgradio sam karijeru vodeći timove. Samo nesposobne jajare imaju problem sa time da se tim pojača kvalitetnim profesionalcem. Kakav neslavan pokušaj da se ograničeno iskustvo iz sporta ekstrapolira na druge oblasti. 

 

Pa doveo si kvalitetne profesionalce na početku pravljenja tima i oni su se pokazali dobro i dobro funkcionišu kao tim .  Ovde pričamo o tome da li kvalitetne profesionalce koji dobro rade svoj posao treba nagraditi ili umesto njih ubaciti neke druge profesionalce za koje uopšte nije izvesno da su bolji od ovih koje već imaš u timu. Ne bih voleo da budem u tvom timu. Kako god da se pokažem mač zamene kvalitetnim profesionalcem bi mi visio nad glavom. Čak i ako nije kvalitetniji od mene i realno nije potreban. To nije dobar ambijent za rad i stvaranje poverenja. 

Link to comment

Možemo da nastavimo da pričamo konkretno košarci, na ovo ostalo ne bih odgovarao. Iako smo j ovu konkretnu košarkašku temu prežvakali, moram da dodam još nešto pošto si direktno izvrnuo moje reči. 

 

Menja se Cirbes, tako je odlučio trener, čovek jednostavno nije na potrebnom nivou. Kuzmić i Mitrović ostaju. Ne menja ih za sada niko, a neće ih sigurno ni zameniti ako se ne bude pouzdano u praksi pokazalo da je bolji za tim od njih.  Dakle, ne menjaju se profesionalci koji su dobro radili ljudima za koje nije izvesno da li su bolji od njih nego najlošiji radnik u principu ide u penziju i traži se njegova zamena. Ne postoji firma na svetu koja neće pokušati da na njegovo mesto, koje mora biti popunjeno, dovede najboljeg mogućeg profesionalca čija se plata uklapa u budžet samo da se ostali zaposleni ne bi uvredili jer se pojavio neko ko bi potencijalno mogao da ih preskoči u hijerarhiji. Takva pravila možda važe na ulici i nigde više. 

  • +1 2
Link to comment

Evo i ovo da dodam sada bez analogija u koje si me uvukao. Ne bi se ni meni svidelo da se dovede Noko i da mu se od starta garantuje 30 minuta, a da se Kuzmić i Mitrović bore za preostalih 10

Ali to se neće ni desiti sve i da baš taj Noko dođe.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...