Jump to content
IGNORED

WB21 za GS20 - Green Milestone


Ros

Recommended Posts

Meni su te priče o tome na koliko je ko % precenjene. Dosta i od protivnika zavisi na ovom vrhunskom nivou, pa čak i kod Novaka.

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jumanji

    179

  • Arkadija

    105

  • dùda

    92

  • Tsai

    76

Slažem se, kakvi procenti! Da je Novak mogao bolje, odigrao bi, pri tom uopšte ne mislim da je bio loš. Imao je izuzetno inspirisanog protivnika i pronašao način da ga reši u tri seta. Čitav treći set je brejk visio u vazduhu i morao je da se dogodi, pre ili kasnije. Jasno je da Novak ima dosta problema sa kretanjem i nameštanjem na udarac, pri čemu se čini da više trpi BH. Da li je do terena, ili kratkog vremena pripreme sada je nevažno.

Link to comment
14 minutes ago, Milošica said:

Meni su te priče o tome na koliko je ko % precenjene. Dosta i od protivnika zavisi na ovom vrhunskom nivou, pa čak i kod Novaka.

 

Tako sam i ja sipao trojke na basket turniru u Klasnicama pored BL dok me nije preuzeo licno Feliks Kojadinovic.

 

Ontopic:

Nadam se da ce se ipak malo i Italijanu stegnuti ruka za servis u bitnim mkmentima. Ipak je prvi put ovako daleko dogurao.

Morace  i Novak da podigne igru bas dosta. Ocekujem tezak mec  i 3:1 (prvi set uzima Italijan)  za Noleta.

Link to comment

bobami žabar će izaći napaljen u nedelju, osvojio je kvins ove godine, što će reći da je vezao 11 pobeda na travi ove godine, a ima i iskustvo sa rg kada je uzeo set djokoldu, a trava mu izgleda više leži od šljake

- može da izvede delponija ali se nadam da će ga trema prvog finala pojesti i da će se samoubiti kao šaponja danas :happy:

Link to comment

Brt, samo nek to što Novak radi šljaka, jer očito šljaka, ali frustrirajuće je gledati ovo. Potpuno je odredio svoju igru prema protivniku, igrao defanzivno forsirajući njegov bekhend, čekao je njegove greške, ali se vidi koliko to njemu samom ne godi. Mada, pošto je bilo 3-0, očito vredi. Sačuvao je malo snage, valjda ga nije isisalo previše mentalno.

 

U nedelju će verovatno biti slično, Italijan ima dosta slabiji bekhend i sve mislim da će opet da ide na njega. Samo nek uspe, samo, dođe mi da ni ne gledam. Đoković ima sve šanse ovog sveta, samo ja više nemam pojma koliko je tom čoveku uopšte ostalo u rezervoaru od ovog januara pa nadalje. Sve više se nadam da će da odustane od Olimpijade koliko prekosutra.

  • +1 2
Link to comment

Pa zlatni slem, znam, ali ja prosto ne vidim kako će nakon, inshallah, pobede na Vimbldonu, da ode na drugi kraj sveta, da se tamo prilagođava na onu odvratu vlagetinu, a sve u roku od šta, dve nedelje nekog karantina i treninga da igra turnir, i onda dve nedelje nakon njega da opet pređe pičkulepumaterinu hiljada kilometara i dođe na US Open, na kojem će biti Nadal, svež k'o jutarnja rosa. Što više razmišljam o tome, čini mi se kao nemoguća misija, pa sve mislim da je bolje ići na max šanse uzeti calendar slam, nego još forsirati golden slam.

Link to comment

Ocekivano finale Novak-Mateo, tako da to je to.

Italijan uvek krene snazno i bice jako vazan taj prvi set jer Novak kada dobije prvi o.g. ima 26/26, a na GS 269/274. Naravno nista ne znaci ni suprotno, ali Beretiniju moze da se poljulja samopouzdanje ako izgubi prvi.
Ume i on i te kako da padne, da mu stane servis, ali i pored toga sto je bas fino napredovao o.g, nije samo servbot, nema Novakovo iskustvo, nema njegovu fizicku snagu da se ganja pet setova (bar se nadam da nema) i ono sto je vaznije, nije mu bas niko ispitivao i razvalcio te granice na ovom turniru.

Naravno sve ovo samo ako Novak podigne svoj nivo, Mateo ipak ne cokira toliko i nije neartikulisan kao Denis, prvo servis mora pod hitno da se vrati na 70+%. Pogotovu je u prvom onih 53 bilo lose, posle je podigao na 62%.

Cula sam da je Beker rekao da Novak ima neki manji fizicki problem, i da je u nekom trenutku ovaj mahao nesto ka boksu i zalio se, ja to nisam videla. Ali videla sam komesanje u boksu, valjda je trazio da mu nesro doture, po nekim glasinama zezao ga zeludac ili tako neki ne neresiv problem.

Ne treba nikako smetnuti sa uma da je ovo i za njega i te kako pritisak, a silno zeli ovaj Kalendarski Slem, ne samo 20+1. Pa plus Golden S -.-
Ufff, mnogo bre.

Najiskrenije ja sam sve vise da ne ide na OI, ionako to nije to bez publike, jako je storg tamo babl, na drugom kraju sveta, ali znam da on to silno zeli. Nisam pametna. A opet sta odluci tako ce biti.

Mislim bez odmora, pa USO, pa jbt



Link to comment
7 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Plus, stvarno mi nije jasno kako bilo ko očekuje da Novak pobedi na Olimpijadi kad nema publike da ga nervira.

Zapravo nisi svestan koliko si u pravu :D

Edited by Milošica
Link to comment
3 minutes ago, Milošica said:

Zapravo nisi svestan koliko si u pravu :D

 

Pa samo se malo tu šalim :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...