Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpr

Recommended Posts

uopste se ne radi o trenerskom znanju. nije svaki sistem pogodan za razvoj mladog igraca, vrlo je bitno da se nadje neki optimalni u kome moze da prodje neki trial & error proces da bi mogao da napreduje. ne moze svako da nauci 360 akcija i da implementira u utakmici, pa jos sve sa nekonstanom ulogom u timu. vasa micic je morao da ode u besiktas da bi na kraju postao to sto jeste, ne znaci da pesic i radonjic nisu dobri treneri. na stranu sto mislim da je smailagic verovatno dileja i da ga to koci, a rade je zadnji put kosarku igrao u moraci 2016. ne bih rekao da ovi drugi imaju taj problem.

 

lebranko je tacno taj igrac koji je bio i u fmp-u, samo je iskustvo nakupio. los ti je to primer.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, ZokiAsov said:

Ne mogu da poverujem da je neko drugi sastavljao tim osim zeljka. On je dosao krajem juna, a pregovaralo se mesecima. Panter i Ledej su pricali kako ih je zvao preko djidjija i ubedio u projekat. Sam zeljko je pricao da je madara izabrao medj stotinu plejeva.  Ne deluje mi realno da je savic ili neko drugi izabrao/dogovorio igrace a robija rekao ok probacu nesto da napravim sa ovim sto ste mi probrali. 

Bas suprotno, posle teskih poraza deluje mi razocarano u igrace koje je selektirao

Bukvalno ne verujem da postoji i jedan igrač u timu a da nije dobio Željkov direktan amin. To je onako baš SF priča.

 

Realno gledano ovaj tim je pravljen da napadne EK ili bar finale istog i da onda rasterećeno igra ABA finale, tu nam je jedna utakmica presudila i jeste veliki neuspeh.

Opcija B koja je još uvek aktuelna je da se uzme ABA i da se preko nje uđe u EL

 

Pošto je Željko tu na minimum tri godine, pretpostavljam da je ideja bila da se u nekoj budućnosti na budžet, ime kluba i njegovo ime izbori što bolja pozicija pred EL. Teško da je iko očekivao sve ovo sa Rusijom, ali to je otvorilo priliku da se sve to ubrza, bar kada je naredna EL u pitanju. Tako da ako nam i upadne ta pozivnica to se vodi kao da na je Željko lično uveo, jer ne smem ni da zamislim ko bi nam ove godine na klupi i u timu da je Željko odobio da dođe. Ko god da je u priči za tu pozivnicu ne bi bili ni u najgorim click bait naslovima a plejofa bi se domogli tu negde kao 5-6 u ABA. 

Link to comment

naravno da je željko aminovao svaki potpis, al je pitanje šta je uopšte bilo u ponudi od igrača koji su se uklapali u budžet za jedan evrokupaškitm tim

 

od el igrača su odabrana dvojica, a ostatak je probran da se sa njima napravi mlad tim sa nekom el perspektivom, ja i dalje verujem da ovaj tim(minus panter, ledej, mur i lesor) ima odličnu budućnost

 

e

ovo što sam ispratio iz blizine, stekao sam utisak da ga se ovi mlađi igrači plaše, i da je njegov autoritet prema njima zasnovan na pogrešnim temeljima

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, ZokiAsov said:

Ne mogu da poverujem da je neko drugi sastavljao tim osim zeljka. On je dosao krajem juna, a pregovaralo se mesecima. Panter i Ledej su pricali kako ih je zvao preko djidjija i ubedio u projekat. Sam zeljko je pricao da je madara izabrao medj stotinu plejeva.  Ne deluje mi realno da je savic ili neko drugi izabrao/dogovorio igrace a robija rekao ok probacu nesto da napravim sa ovim sto ste mi probrali. 

Bas suprotno, posle teskih poraza deluje mi razocarano u igrace koje je selektirao


То што је неко врхунски тренер не значи да је аутоматски врхунски у селектирању тима или рецимо у раду са младим играчима.

 

Људи некако очекују да је Обрадовић свемоћан, фазон ту је и шта год додирне моментално ће да претвори у злато.

 

Њему је и у Фенеру са неупоредиво више финансијских средстава требало времена да створи некакав систем који ће да функционише, да исправља промашаје доселекцијом итд док овде притом мора да ради и са 5-6 младих и мање или више талентованих играча што није нешто на шта је навикао реално.

 

Не бих да правим превише поређења са фудбалом али рецимо Анћелотијев пример је одличан, човек је водио Евертон и то није личило ни на шта(ко би рекао тим у расулу) и таман кад су кренуле приче да је пропао, оматорио он оде у Реал и ево га на прагу освајања Лш док се кроз Примеру већ прошетао.

 

Једноставно та тренерска елита назовимо то тако када досегне тај неки ниво више се не спушта испод њега(ово с Обрадовићем је преседан као и с Анћелотијем уосталом), не ради са мање квалитетним играчима, нема потребу да развија клинце јер то клубове на топ нивоу не занима, битан је само инстант резултат са провереним играчима и неограниченим буџетима.

Треба се онда прешалтати са тога на рад са Аврамовићима, Загорцима и Трифуновићима.

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

naravno da je željko aminovao svaki potpis, al je pitanje šta je uopšte bilo u ponudi od igrača koji su se uklapali u budžet za jedan evrokupaškitm tim

 

od el igrača su odabrana dvojica, a ostatak je probran da se sa njima napravi mlad tim sa nekom el perspektivom, ja i dalje verujem da ovaj tim(minus panter, ledej, mur i lesor) ima odličnu budućnost

 

e

ovo što sam ispratio iz blizine, stekao sam utisak da ga se ovi mlađi igrači plaše, i da je njegov autoritet prema njima zasnovan na pogrešnim temeljima

 

Zeljko je izmedju ostalog pre starta sezone trazio i da se uradi psiholoski profil svakog igraca, tako da vrlo dobro zna kakav je svako od njih i koje metode prolaze kod nekih, a koje ne. 

 

Naravno da svaki trener moze da pogresi u izboru nekog igraca, odnosno da neki igraci jednostavno odigraju ispod ocekivanja sezonu (iz raznoraznih mogucih razloga), ali ni mnogo manje iskusni treneri ne mogu da promase prakticno ceo tim, a kamoli neko poput Zeljka. Tako da sam saglasan sa komentarom da ce vecina igraca ostati i sledece sezone i da necemo ponovo praviti kompletno novi tim.

 

Jedini pravi kiks ove sezone je Bursa. Jebiga, desilo se. Kiksirao je i mocni Huventud protiv Ulma, Cedevita protiv iste Burse. Desava se da favorit na jednu tekmu ispadne kod kuce..

 

U Aba smo izborili finale. S te strane, cilj je ispunjen. Ono sto pisem maltene od prvog dana sezone, nas sve vreme jebe nekonstantnost. Na istoj utakmici u pojedinim momentima izgledamo odlicno na obe strane terena, a u pojedinim kao da smo se juce skupili i pravimo tonu gluposti. Answer je dao tacnu analizu jucerasnjeg meca. Kada bi nekog sa strane pitao o nasoj ekipi na osnovu igre u 1/2, dao bi jednu ocenu, na osnovu 2/2 potpuno drugaciju..

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

Zeljko je izmedju ostalog pre starta sezone trazio i da se uradi psiholoski profil svakog igraca, tako da vrlo dobro zna kakav je svako od njih i koje metode prolaze kod nekih, a koje ne. 

 

 

Znao sam da se krije nešto tu iza. Ništa, menjajmo psihologa. Loše je odradio posao.

Link to comment
4 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

naravno da je željko aminovao svaki potpis, al je pitanje šta je uopšte bilo u ponudi od igrača koji su se uklapali u budžet za jedan evrokupaškitm tim

 

od el igrača su odabrana dvojica, a ostatak je probran da se sa njima napravi mlad tim sa nekom el perspektivom, ja i dalje verujem da ovaj tim(minus panter, ledej, mur i lesor) ima odličnu budućnost

 

e

ovo što sam ispratio iz blizine, stekao sam utisak da ga se ovi mlađi igrači plaše, i da je njegov autoritet prema njima zasnovan na pogrešnim temeljima

 

Partizan je u teoriji sasvim dobro selektirao tim, jedino gde mislim da je napravljena greska je to sto ispred Madara nije doveden jedan iskusan first-pass plej umesto Mura ili Avramovica. Sad, teorija nije predvidela da Kuruc nece uspeti da se uklopi a on je trebalo da bude vazan igrac da "zalepi" ekipu odbrambeno. Da je on pokazao ono sto moze rezultat bi bio evroligaska prva petorka i talentovana grupa klinaca kao back-up, uz Zagorca i Dangubica koji u imali svoje momente u prethodnim karijerama. Cak i sa ova dva nedostatka koje sam pomenuo Partizan je imao auto-put do finala Evrokupa i da je prosao Bursu skoro sigurno bi igrao finale. Za prvu sezonu bi ulazak u Evroligu bio odlican rezultat.

 

Sto se finala ABA lige tice tu je sve jos uvek otvoreno ali taj put ce biti tezi jer ide preko Zvezde koja je jaca od Burse i Cedevite i ima mnogo vise iskustva igranja do or die utakmica kao i veliki broj evroligaskih utakmica u nogama. Partizan je selektirao talentovaniji tim od Zvezde ali tvrde serije za trofej retko osvaja talenat, mnogo cesce iskustvo i bolja organizacija.

  • +1 1
Link to comment

zvezda ima kalinica i mitrovica, visoke igrace koji su jaki na lopti i mogu da kreiraju, i onda moze da se istrpi neki holins koji je slabiji na lopti. kkp to nema, a nisu doveli ni bekove kreatore. malo cudna selekcija u tom smislu. mada im je juce lopta dobro isla u prvom poluvremenu

Link to comment
5 minutes ago, Nikodije said:

zvezda ima kalinica i mitrovica, visoke igrace koji su jaki na lopti i mogu da kreiraju, i onda moze da se istrpi neki holins koji je slabiji na lopti. kkp to nema, a nisu doveli ni bekove kreatore. malo cudna selekcija u tom smislu. mada im je juce lopta dobro isla u prvom poluvremenu

 

Samo jedan plej poput Voltersa ili Jovica bi potpuno promenio kompletnu sliku ekipe, ne bi im trebao visoki kreator. Samo taj plej koji ume da kontrolise ritam utakmice, postavi napad i poveze oko sebe Partizanov napadacki potencijal koji je poprilican. S onim Jovicem iz poslednje njegove sezone u Zvezdi prosetali bi se kroz Evrokup.

Link to comment

Kada pričamo o selekciji tima nema trunke sumnje da se Željko pitao najviše. Naravno u odnosu na odredjene limite i finansijski i što se ponude na tržištu tiče. Takodje su iznudjeno ostali tu i neki igrači kojih sigurno neće biti sledeće sezone kao Dangubić i Zagorac. Ali nijedan trener u Evropi ni sa mnogo jačim budžetima nema otvoren papir gde može da kaže taj i taj i ajde dovedite ga. Pogotovo to nema trener ekipe koja ne igra Evroligu. Koncepcijski je tim stvaran da zadovolji sledeće uslove: da ima par stranaca rutinera koji imaju kvalitet da se igra win now košarka jer je to neophodno za prolaz u EL, da ima nekoliko talentovanih igrača koji će dobiti šansu da igraju i da se razvijaju i koji bi za nekoliko sezona trebalo da budu nosioci tima, da po mogućnosti to budu domaći igrači kao i da se ostale rupe u timu krpe u skladu sa budžetom igračima kao što je Mur recimo, pomoćnim osobljem tako reći koje će da ima solidnu ulogu. Takav tim je selektovan i u dugom roku to je mnogo ispravnija priča nego ona Zvezdina gde se igra aba liga da bi se ušlo u El i onda se opet igra aba liga da bi se ušlo u el i tako u nedogled. Ovde dolazimo do koncepta evropske košarke gde ostalih 95% učesnika Evrolige nema imperativ pobeda u regionalnim takmičenjima i gde bi i Zvezda možda drugačije radila da joj je neko dao trogodišnju licencu mada nemaju neki dobar track record guranja mladih igrača i trpljenja njihovog učinka na parketu. Problem je naravno u tome što ovakav koncept kao naš ne garantuje uspeh, pogotovo ne prve godine, a apetiti su ogromni, želja je prevelika i realno tim na papiru jeste dovoljno kvalitetan da izbori učešće u EL. Tu dolazimo do Obradovića koji je najveća zvezda tima i koji sad treba da istrpi sve jer je to i jedan od glavnih razloga što je doveden (ako izuzmemo to što je možda najbolji evropski trener u poslednjih 30 godina). Kada tim ne ostvari svoj potencijal i ne ostvari zacrtane ciljeve a nemoj da se zajebavamo da je cilj bio finale ABA lige (cilj je plasman u EL kako god) onda će kritike da budu potpuno opravdane. Onda možemo da pričamo u ulozi pojedinih igrača, zašto je sastavljan tim koji je uz onaj koji je Filipovski vodio retko košarkaški neinteligentan gde i iskusni igrači ponavljaju iste greške iz utakmice u utakmicu i zašto i ovi igrači koji igraju i imaju solidnu ulogu i koji su trebali da budu oslonac tima toliko osciliraju. Neće biti da je sve do toga što nemamo pleja ili visokog kreatora. Jbg bilo bi dobro i da umesto Pantera imamo Durenta pa bi nas boleo kurac. Ali radiš sa onim što imaš. Maksimiziraš potencijal, to je tvoj posao.  Vidi se jasan napredak kod nekih igrača tipa Koprivice u odnosu na start sezone tako da nije sve crno aaaali...

  • +1 6
Link to comment
55 minutes ago, theanswer said:

Maksimiziraš potencijal, to je tvoj posao.

Suština trenerskog zanata, po meni.

 

Po mom nebitnom mišljenju, ovo je Žocov neuspeh, ekipa mu nije bila psihički spremna za do or die utakmice i tu je najviše fejlovao. Opet, možda su i naša očekivanje bila prevelika, napuhana hajpom zbog Žocove reputacije. Ne pravi se uspeh preko noći, za sezonu, ako se želi neka zdrava osnova za 3godišnji/4godišnji ciklus. Ako smo zaista već obezbedili divlju kartu za Evroligu, onda sezona i nije bila toliko neuspešna, mada ostaje gorak ukus. No, valjda će se izvući neke pouke iz svega ovoga i ispraviti selekcija u narednom prelaznom roku. Potreban je kontinuitet, bilo bi kontraproduktivno praviti neke velike rezove u ekipi. 

Eto, to je mojih par opštemestašenja za danas.

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
Link to comment

meni deluje da je pokušano sa kockanjem na avramovića(čačanski sentiment) koji je trebao da bude taj first pass play dostupan i fizički i finansijski, a madar da se brusi kroz ovu sezonu. i to sam ubedio sebe posle prvenstvene aba utakmice sa zvezdom. onakvu igru sam video samo još kod đorđevića protiv litvanije i donekle danilovićeve protiv filipsa u istanbulu, potencijal su ispravno videli, ali ne i konstantnost

 

nek mu stave opet masku, ništa ih ne košta

 

Link to comment

svrbe nas prsti

:happy:

 

dobro, da krenemo o terapiji koju je uzeo ili preskočio obradović pošto vidim da ima i te priče

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...