Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpu

Recommended Posts

8 minutes ago, Bogotac said:

Javlja mi se da cemo u nastavku sezone Avramovica dosta manje gledati na parketu.

 

 

Necemo manje.

 

On i Zeljko su sekspirovska prica :D

Edited by Milošica
  • Wub 1
Link to comment
3 minutes ago, Bogotac said:

Javlja mi se da cemo u nastavku sezone Avramovica dosta manje gledati na parketu.

 

 

Ostatak sezone je 2 do 8 utakmica u ABA tako da nema tu puno prostora da se on skrajne. Posle u KLS je potpuno nebitno da li ćemo da vežemo sve pobede ili ne.

Link to comment
Just now, *edited by mod said:

Ostatak sezone je 2 do 8 utakmica u ABA tako da nema tu puno prostora da se on skrajne. Posle u KLS je potpuno nebitno da li ćemo da vežemo sve pobede ili ne.

 

Kad je polufinale aba?

Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

True that. U suštini ste sinoć izgubili na fundamentima. Možda ima i do toga što Obradović dugo/nikad nije vodio ekipu da kojom mora mnogo da se radi na osnovnim stvarima. Rekao je posle utakmice da je izgleda neke stvari trebalo ponavljati na treningu 2.5k puta umesto 500 puta.

 

Citiram ovaj tvoj post zbog Zeljkovog komentara o tome kako ekipa trenira i koliko ponavljaju stvari. Mi navijaci nemamo nikakav uvid kako bilo koja ekipa trenira, o tome zakljucujemo na osnovu kako je ekipa izgledala na utakmici i onda imamo one uobicajene razocarane komentare posle poraza i loseg izdanja u fazonu "sta koji moj oni treniraju".

 

Ako ekipa na treningu 250 puta ponovi nesto (uzmimo da je brojka koju je Zeljko rekao tacna, mada je verovatno odokativno izrekao), to znaci da je to dobro uvezbano. Sigurno nisu 249 puta pravili greske i onda konacno 250. put uboli kako treba. Ali, trening je jedno, a utakmice sasvim drugo. Zato treneri stalno potenciraju iskustvo koje se ne moze steci treningom nego samo u utakmicama. A to je da igrac prepozna momenat kada sta treba da uradi, da bude maksimalno fokusiran, da se ne pogubi, da ga ne ponese atmosfera i sl. MI smo ove sezone na dosta utakmica imali neverovatne padove u igri, potpune pomracenje uma igraca (i to kolektivno). Sinocnja utakmica nije predstavljala izuzetak. NIsmo mi kiksnuli zbog potcenjivackog stava prema protivniku ili svadbarske atmosfere zbog jubileja prethodnih dana. Usli smo u mec pripremljeni, ali istovremeno i stegnuti zbog pritiska da smo favoriti a nema popravnog. Mucili smo se i u sutu spolja iz cistih pozicija, ali i da zavrsimo u reketu. Ofanzivni skok i solidna odbrana su nas drzali u igri.  I nekako smo uspeli da se vratimo posle uzasne 3/4 i da imamo prakticno dobijenu utakmicu i po ko zna koji put ove sezone smo uspeli da prospemo, samo je ovaj put kazna bila skupa.

 

I otuda je i razocaranje i gnev navijaca ogromno. Ljudima u tim trenucima ne znaci puno da im se kaze da je vrlo cesto tanka linija izmedju uspeha i neuspeha. Magicne sezone od pre 30 godina ne bi bilo da prvo Stragi nije pogodio oba bacanja u Fuenlabradi. U finalnoj utakmici mi smo bili bolji tokom veceg dela utakmice i trebalo je da rutinski dobijemo, a ne da nas na kraju vadi cudesni Sale. I reci ce ljudi, ovako je bilo sladje, za anale i sl. Jeste, kada se pobedi onda se zaboravljaju sve greske. Kada kao veciti underdog u evro takmicenjima eliminisemo neki Makabi ili Pao, nama je super, ali iz ugla navijaca ovih drugih navijaca to je za njih katastrofa. Juce smo se mi nasli u toj drugoj ulozi i sta da se radi.

 

 

Edited by Jimmy Kowalski
  • +1 7
Link to comment
29 minutes ago, harper said:

Pogledao sam sinoc malo reprizu i zakljucio da ja nikad u zivotu ne bih mogao da budem kosarkaski trener, kakvo god znanje da imam (kao sto ga nemam) i koliki god revolucionar taktike bio (kao sto nisam). Ja bih, na primer, jutros sedeo u pritvoru i cekao da se zavrsi istraga i pocne sudjenje zbog ubistva Alekse Avramovica. Ne znam ko je onog lika ubedio da je glavna faca u Partizanu i da on treba da igra sam protiv svih ali decko je isuvise sporadican i hirovit igrac da bi to na dobro izaslo. 

 

Jedan jedini put kada sam video da igrac ima takvu slobodu u timu..a da nije odvec formirana, hiper placena super zvezda..bio je Milicic u pred draft sezoni u Hemofarmu. Uz to sto je on radio sve poprilicno preko qrca, morali su da ga guraju bukvalno..a on nije gresio. Neverovatno je umeo da deluje. 

 

Iznenadio sam se kad sam video koliko je poena postigao sinoc jer je to sto je izneo na kraju pojelo sav dobar utisak koji je ostavio. Prosto mi nesto ne stima kod tog momka sto bi me nateralo da verujem da bi on mogao da bude veliki igrac, dovoljno hladan da u punoj meri koristi svoj talenat. Njega kad krene, samo cekam kad ce da izvuce neko naoruzanje i ispali sarzer u krov Arene. 

 

Videh jutros Madara..ne deluje mi da se oseca prelepo..jbg.

Link to comment
49 minutes ago, *edited by mod said:

18, 22 i 26 maj

 

super su osmislili kalendar, zvezda i partizan sada bleje mesec dana. bolje bi ima bilo da igraju cetvrtfinale aba.

Link to comment
43 minutes ago, SNARC said:

Iznenadio sam se kad sam video koliko je poena postigao sinoc jer je to sto je izneo na kraju pojelo sav dobar utisak koji je ostavio. Prosto mi nesto ne stima kod tog momka sto bi me nateralo da verujem da bi on mogao da bude veliki igrac, dovoljno hladan da u punoj meri koristi svoj talenat. Njega kad krene, samo cekam kad ce da izvuce neko naoruzanje i ispali sarzer u krov Arene. 

 

Videh jutros Madara..ne deluje mi da se oseca prelepo..jbg.

 

Rekao bih da malo preterujete prema Avramovicu, jasno je kakav je on igrac i koje limite ima, ali on je sinoc sasuo 20 poena, pri tom je nakon tog "kucanja" imao jedan ulaz i lepo polaganje u prvom narednom napadu, na oko minut do kraja. Nas napad je statican, niko nista ne igra, Ledej coskari ili pravi sranja, Pantera nije bilo, ostali, pa jbg, kod koga se zatekne lopta taj resava, ispostavilo se da je to sinoc bio Avramovic. Da nije bilo njega mi bi ono glat izgubili 10ak razlike, a i onako nas je onaj celavi brat castio sa tri otvorene promasene trojke u periodu kad smo lomili njihovu prednost.

 

Utakmica je ispustena u prvom poluvremenu, bilo je 3-4 situacije (bez preterivanja) kada smo imali kontra napad koji je rezultovao rekontrom i lakim poenima za Bursu. To je 16 poena razlike, samo tu, ako na to dodas jos ona 4 jeftina faula na pocetku trece, idi begaj. Sve ostalo sto smo napravili, preokret i to, napravili smo na individualni kvalitet, s tim sto nas je opet sacekao brainfart na kraju, kao recimo ono protiv Zvezde kad smo jurili i imali i onda prodali +16 (ispostavice se nebitnih +16), kao i sto drugih puta ove sezone.

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, goofs said:

Da li je bolje njegovih 8/21 ili Panerovih 3/14 ili Ledejovih 4/14? Ne umem da izracunam :fantom: 

 

mozda bi panter i lidej pogodili svih 7 da su sutnuli 21 kao aleksa  :fantom:

Link to comment

to ti je tipicno, kad igrac uradi nesto mnogo glupo treba mu 5 dobrih stvari da bi izgledao dobro. avramovic je bitan igrac za partizan, odrzava energetski nivo ekipe. nije on kriv sto ima ulogu izvan svojih kapaciteta.

  • +1 4
Link to comment
49 minutes ago, goofs said:

 

Rekao bih da malo preterujete prema Avramovicu, jasno je kakav je on igrac i koje limite ima, ali on je sinoc sasuo 20 poena, pri tom je nakon tog "kucanja" imao jedan ulaz i lepo polaganje u prvom narednom napadu, na oko minut do kraja. Nas napad je statican, niko nista ne igra, Ledej coskari ili pravi sranja, Pantera nije bilo, ostali, pa jbg, kod koga se zatekne lopta taj resava, ispostavilo se da je to sinoc bio Avramovic. Da nije bilo njega mi bi ono glat izgubili 10ak razlike, a i onako nas je onaj celavi brat castio sa tri otvorene promasene trojke u periodu kad smo lomili njihovu prednost.

 

Utakmica je ispustena u prvom poluvremenu, bilo je 3-4 situacije (bez preterivanja) kada smo imali kontra napad koji je rezultovao rekontrom i lakim poenima za Bursu. To je 16 poena razlike, samo tu, ako na to dodas jos ona 4 jeftina faula na pocetku trece, idi begaj. Sve ostalo sto smo napravili, preokret i to, napravili smo na individualni kvalitet, s tim sto nas je opet sacekao brainfart na kraju, kao recimo ono protiv Zvezde kad smo jurili i imali i onda prodali +16 (ispostavice se nebitnih +16), kao i sto drugih puta ove sezone.

 

Rekao bih da sve ovo itekako ima veze s tim sto kad dodas loptu Avramovicu isto je kao da si je bacio u bunar. Obradovic je malo preveliki trener za "jebi ga, kod koga je lopta taj resava" kosarku.

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

 

super su osmislili kalendar, zvezda i partizan sada bleje mesec dana. bolje bi ima bilo da igraju cetvrtfinale aba.

Pre mesec dana je to ok izgledalo. Zvezda se bori za plejof, Partizan merka finale taman imaju prostora da se tome prosvete pa kad god da završe ide ABA.

 

Ali avaj.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, *edited by mod said:

Pre mesec dana je to ok izgledalo. Zvezda se bori za plejof, Partizan merka finale taman imaju prostora da se tome prosvete pa kad god da završe ide ABA.

 

Ali avaj.

 

pa da, ali glupo je praviti kalendar spram toga sta bi mozda eventualno moglo da se desi, pa ako se to slucajno ne desi - mesec dana hladjenja do sledece utakmice. uopste nije bilo razloga da 8 ekipa ne igra aba plej of.

Edited by Nikodije
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...