Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpu

Recommended Posts

Ali Ivan Koljević, gde njega nađe :D

Ubica u mlađim kategorijama inače...zamalo da popije metak u Budvi kada je sedeo sa drugarom iz mlađih kategorija koga su ubili u kafiću u starom gradu pred par stotina ljudi.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, goofs said:

Lako je biti general posle bitke, ali bolje bi bilo da nismo ni dovodili Ledeja i da je sve njegove minute pokupio Smailagic. Mislim, rezultat bi verovatno bio isti (mozda i neznatno gori), ali bismo bar imali igraca za sledecu sezonu.

+1

Ili da ste doveli dobrog pleja za te pare

Link to comment
2 minutes ago, goofs said:

Lako je biti general posle bitke, ali bolje bi bilo da nismo ni dovodili Ledeja i da je sve njegove minute pokupio Smailagic. Mislim, rezultat bi verovatno bio isti (mozda i neznatno gori), ali bismo bar imali igraca za sledecu sezonu.

problem sa smailagicem je taj sto je on centar. od kad je premesten za poziciju nize ne moze da se sastavi, sto je bilo i ocekivano. niti ima istu prednost u npadau koju je imao kad je matchovan sa peticama, niti moze da pokrije dovoljno prostora u odbrani. to pomeranje igraca na nize pozicije moze da bude dobro iz ugla nekog igrackog razvoja, ali u stvarnosti ne funkcionise odavno u kosarci.

  • +1 3
Link to comment
29 minutes ago, Plajvi said:

Smajli recimo ima fizikalije top klase, ali pileci mozak - decision making je katastrofalan, ne sutira kad treba, krece u prodor kad ne treba, dodaje pogresnom coveku, dzaba sto zakuca nekom u facu i lupi bananu u kontri. 

Avram nas sa'rani u derbiju, a onda vas sa'rani 5x gore s ovim sinoc. 

KP je kinder jaje, slican trip kao Si Monovic dok je bio mladji, ako ga krene jebo si cvorka, ako ne, to je Ivan Koljevic. 

Lesor je krater, Dangubic je kao Lazic, izgleda da samo kod Radonje kao sraf u sistemu moze da bude koristan, odvoji ga od Radonje i nije ni za sta, Zagorac ima funkcionalnu depresiju godinama.

Ove ostale igrace ne znam dobro, samo sam ih nekoliko puta gledao. Izgleda da tim moze da igra dobro samo bez pritiska, treba tu malo da se pije mleka i ostari.  

 

Za Smajlija se slažem. Avramović je takav igrač, on je i juče odigrao ono što se od njega očekuje, nije on problem tima. On je jedan od igrača za koje sam pričao da je košarkaški u minusu sa inteligencijom iako ovako deluje kao pristojan i pametan momak. Za KP se već ne slažem. Čovek je igračina za ove uslove, za ovo takmičenje svakako. To što nema pleja i što ga nisu doveli u dobru poziciju nije do njega samo. U odbrani je minus ipak. Lesor je krater ponavjiše u lobanji ali je nužno zlo. 

 

Nema tečnosti u igri Partizana to je ono što prosečan navijač poistovećuje sa ne postojanjem akcija. Razlozi su spolja gde nema kreacije, jedini pravi plej je Madar koji ima problem sa dodavanjem pa vi vidite šta onda da se očekuje. Avramović i Mur nisu taj nivo da mogu da probijaju svakoga i da tako prave višak, čak ni iz pnr gde Avramović može da se stušti do reketa i Mur da pripali poludistancu i to je to. Na drugoj strani Bursa nam na plus 3 za nas kad se lomi utakmica opali akciju koju mi ne možemo cele sezone da vidimo maltene. Visoki pnr koji okupira odbranu i fler na desno gde mislim Endrjuz ostaje sam ko duh, nešto što nije ništa komplikovano ali je potrebna egzekucija i potreban je plej koji zna da okupira odbranu i da odigra pas na vreme. Znači, zna se šta se igra u kojim momentima i još više od toga, zna se kako se vrši egzekucija

  • +1 1
Link to comment

2 stvari mi nisu jasne, zašto nije pravljen faul na Holandu pre šuta? Bilo je dovoljno i vremena i prilike, a utisak mi je da se niko nije previše tangirao oko toga. I drugo, zašto se Avramović zaletao od svoje klupe do Alimpijevića na tajm autu?

Link to comment
5 minutes ago, fandorin said:

2 stvari mi nisu jasne, zašto nije pravljen faul na Holandu pre šuta? Bilo je dovoljno i vremena i prilike, a utisak mi je da se niko nije previše tangirao oko toga. I drugo, zašto se Avramović zaletao od svoje klupe do Alimpijevića na tajm autu?

 

Zato što Obradović ne pravi faul na plus 3

 

Nije bio tajmaut nego su sudije gledale snimak. Nije se zaletao do klupe nego je prišao da čuje šta će da im kaže u huddleu

Edited by theanswer
  • +1 1
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Pogledao sam sinoc malo reprizu i zakljucio da ja nikad u zivotu ne bih mogao da budem kosarkaski trener, kakvo god znanje da imam (kao sto ga nemam) i koliki god revolucionar taktike bio (kao sto nisam). Ja bih, na primer, jutros sedeo u pritvoru i cekao da se zavrsi istraga i pocne sudjenje zbog ubistva Alekse Avramovica. Ne znam ko je onog lika ubedio da je glavna faca u Partizanu i da on treba da igra sam protiv svih ali decko je isuvise sporadican i hirovit igrac da bi to na dobro izaslo. Imao sam utisak da je do poslednje akcije iz tajm-auta za Pantera bukvalno Avramovic sam igrao u zavrsnici, da je stalno kod njega bila lopta i da su svi drugi samo cekali sta ce on da uradi. Pri tom je lik klasican bolid i lozana, neodgovoran, nesvestan vaznosti trenutka. Hajde onaj nepotrebni pokusaj kucanja koji se zavrsio na prednjem delu obruca, ponelo ga, ali kad sam video da Obradovic poziva ekipu da ih posavetuje oko poslednje odbrane a ovaj ga mrtav hladan odjebao i otrcao da spijunira Alimpijevicev improvizovani tajm-aut samo sam se nasmejao budali. Cudi me da Obradovic dozvoljava takve stvari a mozda ih i ne dozvoljava nego tog lika ne moze da iskontrolise.

 

Avramovic je solidan pa i veoma dobar igrac za male klubove, ume da natrpa u seriji kad ga krene sut, ali ne bi smeo Partizan da dozvoljava da takav igrac pravi takeover na ovakvim utakmicama i da on igra 1 na 5 kosarku u zavrsnicama. Ima tu u timu boljih napadaca od njega koji su vec resavali velike utakmice i dobro bi im dosao igrac kod kojeg je lopta a vidi na terenu bilo sta drugo osim kosa. Malo je bezveze da ga ja kao navijac Zvezde kritikujem jer je nas natrpao poslednji put kad smo igrali ali nisam siguran da je on dobro resenje za "do or die" utakmice protiv skoncentrisane i jake odbrane i da Partizan ne moze na takvu kosarku da se oslanja da mu dobija vazne utakmice. Avramovic niti ima kvalitet niti samokontrolu da bude taj igrac.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Azdaja said:

Gledam sa biznis strane, poraz Juventuda je dao prolaz do finala kod kuće, to je još bar 3 puna Arena, pa onda hype za Aba ligu, opet krcata arena, lepo bi se namazao limar.

 

Ovako kad bude izduv u polufinalu od Cedevite pašće i to malo oduševljenja i neće biti dobro. 

 

Ovo je bila toliko bitna utakmica na više nivoa.

 

 

Alimpije svaka mu čast, odlično je rotirao a dobro su i pokupili Halanda.

 

Sns Ostoji se sve lepo vratilo za teranje Trinkijerija. Karma is a bitch.

 

  • Haha 1
Link to comment
10 minutes ago, theanswer said:

 

Zato što Obradović ne pravi faul na plus 3

 

Nije bio tajmaut nego su sudije gledale snimak. Nije se zaletao do klupe nego je prišao da čuje šta će da im kaže u huddleu

 

I meni je taj momenat zapao za oko, gledam i ne vjerujem, ono je moglo da okonča utakmicu u regularnom toku tako što bi šaban popio tehničku. Obradović je toliko popizdio na njega zbog toga, čovjek nije mogao da vjeruje šta gleda. 

Link to comment

Neko je pre par godina rekao na PPPu za HRT komentatore kako klinacki gledaju na kosarku, u smislu “samo da u sledecem napadu uzmemo tu tricu”. 
 

To je Partizan u sezoni 21/22.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...