Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpu

Recommended Posts

7 hours ago, theanswer said:

Ko je gledao utakmicu mogao je da vidi da je Radonjić od početka vršio pritisak za šta je posle nekog perioda popio prvu tehničku. Reći da je drugu popio na tehnikaliju je glupost. Trenerski prostor se završava mnogo pre pola terena a on je majstor uspeo da zagazi i na protivničku polovinu, to se nikad ne toleriše. Obradović za razliku od njega nije od starta prigovarao sudijama iako je od starta gubio. U nekom momentu je počeo da prigovara Glišiću za šta je kasnije dobio tehničku. Sve u svemu je zaslužio jednu tehničku, Radonjić je zaslužio dve ko što je i bilo. Zvezdi se gleda kroz prste btw za nesportske koje seku kontru. Da se poštuje slovo pravila igra svaki faul koji sele tranziciju je nesportska ali jbg sudije

 Ni ovo poslednje nije tačno. Nije svaki pokušaj da se preseče kontra nesportski faul, nego samo onaj kada igrač koji pravi faul evidentno ne pokušava rukom da igra na loptu. Jasno mi je da ti je to poznato, ali mi nije jasno čemu ovakvi postovi.

 Glede tehničkih grešaka, Radonjić je obe zaslužio, pre prve je upozoren, pa mu je odsuđena, za drugu je već sve rečeno došao je maltene do Partizanove klupe. Međutim, po kriterijumu za dosuđivanje tehničke za prigovor, Obradović je takođe zaslužio još jednu. 

Link to comment

Nigde na ovom klipu niko nije izašao iz svog prostora za 5 metara, ne znam šta je teško tu da se razume. Nijedna od stvari ovde nije za tehničku. Možda onaj Radonjićev upad 3 metra

Link to comment
3 minutes ago, fandorin said:

 Ni ovo poslednje nije tačno. Nije svaki pokušaj da se preseče kontra nesportski faul, nego samo onaj kada igrač koji pravi faul evidentno ne pokušava rukom da igra na loptu. Jasno mi je da ti je to poznato, ali mi nije jasno čemu ovakvi postovi.

 Glede tehničkih grešaka, Radonjić je obe zaslužio, pre prve je upozoren, pa mu je odsuđena, za drugu je već sve rečeno došao je maltene do Partizanove klupe. Međutim, po kriterijumu za dosuđivanje tehničke za prigovor, Obradović je takođe zaslužio još jednu. 

 

Ne. U pravilima direktno stoji kao stavka nepotreban dodir koji zaustavlja tranziciju. Igranje na loptu je prva stavka, ovo je treća. Naravno da se ljudi hvataju za nepotreban ali tumačenja odmah po usvajanju pravila su bila da se odnosi na svaki take foul u tranziciji. U tom duhu je to i ubačeno. 

Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

 

Ne. U pravilima direktno stoji kao stavka nepotreban dodir koji zaustavlja tranziciju. Igranje na loptu je prva stavka, ovo je treća. Naravno da se ljudi hvataju za nepotreban ali tumačenja odmah po usvajanju pravila su bila da se odnosi na svaki take foul u tranziciji. U tom duhu je to i ubačeno. 

   I koji sudija se tako striktno pridržava tog tumačenja pravila? Ili, da preformulišem, da li bi bilo dovoljno igrača da se ijedna utakmica završi ako bi se svaki takav kontakt svirao kao nesportski? Primer je sezona 2015/16 kada su maltene svaki roling svirali kao korake, pa su odustali nakon što su shvatili koliko je to besmisleno, a skoro sam siguran da se pravila nisu menjala ni pre ni posle toga.

Link to comment
8 minutes ago, fandorin said:

   I koji sudija se tako striktno pridržava tog tumačenja pravila? Ili, da preformulišem, da li bi bilo dovoljno igrača da se ijedna utakmica završi ako bi se svaki takav kontakt svirao kao nesportski? Primer je sezona 2015/16 kada su maltene svaki roling svirali kao korake, pa su odustali nakon što su shvatili koliko je to besmisleno, a skoro sam siguran da se pravila nisu menjala ni pre ni posle toga.

U Čovićevom timu ne bi ostalo nikad više od 2-3 igrača do kraja utakmice. Zato oni te stvari i ne rade u takmičenju koje nije zajašio Čović. U takmičenjima u organizaciji tzv. KSS, koja jeste zajašio, to uredno rade, non-stop, tokom cele utakmice, jer znaju da im neće biti sviran skoro nijedan od takvih faulova.

Link to comment

Tako se nekad i Dulovom Partizanu puštala ulična tuča na koju Zvezdine balerine nisu mogle da odgovore. Sad znaš kako je nama tada bilo kad smo bili biveni na svakoj utakmici.

Link to comment
15 minutes ago, fandorin said:

   I koji sudija se tako striktno pridržava tog tumačenja pravila? Ili, da preformulišem, da li bi bilo dovoljno igrača da se ijedna utakmica završi ako bi se svaki takav kontakt svirao kao nesportski? Primer je sezona 2015/16 kada su maltene svaki roling svirali kao korake, pa su odustali nakon što su shvatili koliko je to besmisleno, a skoro sam siguran da se pravila nisu menjala ni pre ni posle toga.

 

Roling je bilo samo tumačenje pravila od čini mi se EL. Take foul bi se prilično lako iskorenimo ako bi sudije krenule striktno da primenjuju, jednostavno bi ekipe prestale to da rade posle nekog vremena i gledali bi bolju košarku sa manje prekida što je i bio cilj. Nisu uporedive to stvari.

Link to comment
1 hour ago, Hudersfield said:

 

Evo kako kvalitetne sudije reaguju na ulaske trenera u teren i davanje instrukcija igračima (negdje oko 30. sekunde klipa). Inače, Radonja to stalno radi i u mečevima EL. Da se primjenjuje Jurasov kriterijum ne bi dočekao poluvrijeme nijedne utakmice.

 

Nemoj tako, i Juras je naučio na teži način.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

 

Roling je bilo samo tumačenje pravila od čini mi se EL. Take foul bi se prilično lako iskorenimo ako bi sudije krenule striktno da primenjuju, jednostavno bi ekipe prestale to da rade posle nekog vremena i gledali bi bolju košarku sa manje prekida što je i bio cilj. Nisu uporedive to stvari.

U tom slučaju čitavi sistemi odbrane i taktike bi morali da se menjaju. U pozicionom napadu kada igrač sa loptom ostvari prednost, a tim koji se brani nije u bonusu svakome je cilj da napravi faul, a u recimo 70 % slučajeva bi to bili namerni faulovi po gorenavedenom tumačenju. To je apsurd. 

Link to comment

Bitno je da je answer sam sa sobom rasčistio da nije tačno da je "po slovu pravila igre" svaki faul koji seče kontru nesportska nego da je to stvar tumačenja. Tumačenje je takvo kakvo je, ne sude ni Partizanu nesportske kada se sete da naprave pametan faul samo što trener sa najviše finala u istoriji univerzuma još uvek nije spremio ekipu na kriterijum suđenja kakav je u regionu oduvek. Nema veze, tu je da radi dugoročno i razvija mlade Pantera, Ledeja, Mura, Kuruca, Zagorca, Avramovića uz zdravu finansijsku osnovu koju obezbeđuje SNS. Biće to dobro već sledeće sezone ili one tamo.

  • +1 4
Link to comment
14 minutes ago, fandorin said:

U tom slučaju čitavi sistemi odbrane i taktike bi morali da se menjaju. U pozicionom napadu kada igrač sa loptom ostvari prednost, a tim koji se brani nije u bonusu svakome je cilj da napravi faul, a u recimo 70 % slučajeva bi to bili namerni faulovi po gorenavedenom tumačenju. To je apsurd. 

 

Uopšte ne čitaš šta pišem. U pravilima piše tranzicija a ne pozicioni napad 

Link to comment

Čitam pažljivo, ovo je bio samo drugi primer koji je takođe relevantan za diskusiju. Što se, pak, tranzicije tiče, po tebi odbrambeni igrač ne bi smeo ni da proba da spreči kontru već da se uredno skloni s puta zahuktalom napadaču. I to je apsurd. 

Link to comment

Prvo i osnovno pravilo, igrač koji je u kontri se ne dira. Može se ispratiti ako slučajno promaši, ili probati da se omete tako što će mu se disati za vrat, ali probati da se zaustavi u 99% slučajeva rezultira sa 2+1 ili nesportskom greškom.

Nije apsurd zato što je igrač u kontri, u startu u prednosti u odnosu na odbrambenog igrača.

  • Haha 1
Link to comment

Brate.. 

 

Odbrambeni igrač treba da spreči kontru BEZ FAULA kao što je poenta da i u pozicionom napadu igra bez faula. Retko je u košarci dobra stvar napraviti faul. Uopšte nije apsurd nikakav i u tom duhu je doneto to pravilo, da bude interesantnije za gledanje. Pa valjda je poenta da gledamo tranziciju a ne faulove. U NBA se sad učestalio taj take foul koji inače zovu euro foul i opšta je polemika da to treba da se ukine i sankcioniše tehničkom. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...